REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mao Zedongas buvo vadinamas „didžiuoju vairininku“, Dengas Xiaopingas – „aukščiausiuoju lyderiu“. O dabar susipažinkite su Xi Jinpingu, kuris dėl savo sparčiai augančios asmenybės kulto yra vadinamas Kinijos „visko pirmininku“.

Mao Zedongas buvo vadinamas „didžiuoju vairininku“, Dengas Xiaopingas – „aukščiausiuoju lyderiu“. O dabar susipažinkite su Xi Jinpingu, kuris dėl savo sparčiai augančios asmenybės kulto yra vadinamas Kinijos „visko pirmininku“.

REKLAMA

Kinijos parlamentas sekmadienį balsavo už tai, kad būtų panaikinti apribojimai prezidento kadencijoms, ir tokiu būdu atvėrė kelią prezidentui Xi Jinpingui valdyti šalį visą savo gyvenimą ir įgyvendinti šalies transformavimo viziją siekiant tapti ekonomine ir karine supergalybe.

2012 metais prie Kinijos komunistų partijos vairo stojęs Xi Jinpingas pamažu perėmė vadovavimą visoms partijos veiklos sritims, valstybės aparatui ir net tam, kaip Kinijos piliečiai turi mąstyti. Viso šio proceso metu jis užsitarnavo ir įvairių „titulų“, kurie patvirtina jo konsoliduotą vieno žmogaus galią.

Komunistų partijos generalinis sekretorius

Šalyje, kur egzistuoja viena partija, tai yra svarbiausias titulas. Šias pareigas Xi Jinpingas pradėjo eiti 2012 metais, jos suteikė jam teisę kontroliuoti daugiausia gyventojų turinčią pasaulio valstybę. Šios pareigos taip pat jam tapo svarbiu tramplinu siekiant ir įgyjant daugiau galių.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas

Iš tiesų šis terminas Kinijoje nėra naudojamas, nes visa galia sklinda iš Komunistų partijos. Tačiau kinai prieš kelis dešimtmečius šį terminą pradėjo naudoti „užsienio vartojimui“, kad pasaulis girdėtų jiems žinomą terminą, o Xi Jinpingas būtų žinomas, kaip valstybės, o ne tik partijos, vadovas.

REKLAMA

Centrinės karinės komisijos pirmininkas

Mao Zedongas kartą yra pasakęs, kad „galia išauga iš šautuvo vamzdžio“, ir vadovavimas didžiausioms pasaulyje ginkluotosioms pajėgoms yra laikomas „pagrindiniu ir svarbiausiu raumeniu“, kuris palaiko kariuomenės vado galią.

Xi Dada

Šis terminas apytikriai verčiamas, kaip „didysis dėdė Xi“. Jis imtas vartoti netrukus po to, kai Xi Jinpingas atėjo į valdžią. Valstybinė žiniasklaida ir institucijos šį terminą nuolat vartoja siekdamos sukurti šilto ir rūpestingo tėvo įvaizdį.

Pagrindinis lyderis

Xi Jinpingas oficialūs titulai yra gražiai skamba, tačiau partijos „pagrindinis lyderis“, kuriuo jis buvo įvardintas 2016 metų pabaigoje, Xi Jinpingą priskyrė prie istorijos kompanijos. Tik Mao Zedongas, Dengas Xiaopingas ir Jiang Zeminas buvo vadinamu „pagrindiniais lyderiais“, dėl ko partijos jie yra laikomi iš esmės neginčijamais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA

Lingxiu (lyderis)

Po pernai spalį įvykusio Kinijos komunistų partijos suvažiavimą Xi Jinpingą pradėtas per vyriausybės posėdžius ir valstybinėje žiniasklaidoje vadinti „Lingxiu“. Tai itin pagarbus titulas, turintis dvasinių konotacijų. Paskutinis taip vadintas lyderis buvo Mao Zedongas, kas rodo, kad Xi Jinpingas yra pasiekęs Mao Zedongo liaupsinimo lygį.

Vyriausiasis mąstytojas

Kinijos parlamentas sekmadienį taip pat patvirtino Xi Jinpingo politinę filosofiją „Xi Jinpingo mintis apie socializmą su kiniškais bruožais naujoje eroje“ ir įtraukė ją į šalies Konstituciją. Joje be, Xi Jinpingo, iki šiol buvo tik Mao Zedongo ir Dengas Xiaopingo pavardės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvoji dievybė

Komunistų partijos funkcionieriai per vykstantį parlamento posėdį negailėjo liaupsių partijos lyderiui, tačiau visus juos veikiausiai pralenkė delegatas iš Činghajaus provincijos, kurioje gimė Dalailama. Wangas Guoshengas pareiškė, kad jo provincijos gyventojai Xi Jinpingą laiko „gyvuoju Bodhisattva“ – žmogumi, kuris eina link tapimo Buda.

Visko pirmininkas

Xi Jinpingas perėmė pačių įvairiausių „pirmaujančių grupių“ partijoje kontrolę. Šios grupės sprendžia ekonominius, politinius, užsienio reikalų, nacionalinio saugumo ir kitus klausimus. Kontroliuodamas šias grupės Xi Jinpingas iš esmės perėmė vadovavimą iš vyriausybės, pažymi kai kurie analitikai.

Išsamiau – TV3 reportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų