REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisingumo ministras Vytautas Markevičius ėmėsi iniciatyvos informuoti Venesuelos kalėjimuose sunkiomis sąlygomis kalinčius lietuvius apie galimybes atlikti bausmę Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Teisingumo ministerijos pranešimo, tokios iniciatyvos ministras ėmėsi iš šalies spaudos sužinojęs, kad Venesuelos kalėjimuose ypač sunkiomis sąlygomis kali ne vienas lietuvis, tarp jų - ir moteris, kurios byla galutinai dar neišnagrinėta.

REKLAMA

Lietuvos garbės konsulo Venesueloje Boriso Petrusevičiaus ir Venesuelos lietuvių bendruomenės pirmininko pavaduotojo Algimanto Dugno duomenimis, kalinimo sąlygos Venesueloje žemina asmens orumą, ypatingą susirūpinimą kelia ir maisto bei vandens trūkumas.

Žiniasklaida šią savaitę pranešė, kad Venesueloje kali už narkotikų gabenimą neva nekaltai nuteista iš Lietuvos atvykusi moteris, kuriai padėti negalima, nes nėra dvišalių teisinės pagalbos sutarčių.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pasak Teisingumo ministerijos pranešimo, neseniai Venesuela prisijungė prie tarptautinės konvencijos dėl nuteistųjų asmenų perdavimo. Ministro duomenimis, Venesuelos atžvilgiu ši konvencija įsigalios jau šių metų spalio pradžioje. Todėl šiuo metu Venesuelos kalėjimuose bausmes atliekantys Lietuvos piliečiai, kurie nori grįžti į Lietuvą, galės pasinaudoti konvencijos suteikiamomis galimybės.

Informaciją apie konvenciją ministras V. Markevičius išsiuntė Lietuvos garbės konsului Venesueloje ir paprašė kuo greičiau perduoti kalintiems lietuviams Teisingumo ministerijos specialistų parengtą atmintinę apie konvencijos taikymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal konvenciją, kad asmuo būtų perduotas atlikti bausmę į savo gimtąją šalį, reikalingas to asmens ir abiejų valstybių sutikimas. Be to, į savo gimtąją šalį pilietis gali būti grąžintas tik tuomet, jei sprendimas dėl bausmės paskyrimo yra galutinis ir iki bausmės pabaigos liko ne mažiau kaip šeši mėnesiai. Išskirtinėmis sąlygomis šis terminas gali būti sutrumpintas.

Konvencija numato, kad savo suinteresuotumą būti perduotu į savo gimtąją šalį pilietis turi pareikšti arba nuosprendį priėmusios valstybės kompetentingoms institucijoms, arba Lietuvos valdžios institucijoms.

Pranešime pažymima, kad nors konvencija Venesuelos atžvilgiu įsigalios tik spalį, prašymus apie perkėlimą į gimtinę lietuviai gali rašyti jau dabar ir siųsti juos į Lietuvos teisingumo ministeriją.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų