REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
107
Nuteistųjų gyvenimas Marijampolės pataisos namuose: pažvelkite į vidų Audriaus Bareišio nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“, vienoje nuteistųjų artimuosius vienijančioje grupėje, paliktas toks nerimą keliantis įrašas.

107

Socialiniame tinkle „Facebook“, vienoje nuteistųjų artimuosius vienijančioje grupėje, paliktas toks nerimą keliantis įrašas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Marijampolės pataisos namuose prasidėjo susirgimų protrūkis nuteistųjų tarpe. Masiškai sergama peršalimo ligomis, neaiškus virusas, simptomai labai panašūs į koronaviruso. Bėda ta, kad protrūkis yra besąlygiškai slepiamas, o tyrimai dėl koronaviruso nėra atliekami“, – rašė susirūpinęs internautas.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Marijampolės pataisos namais, kurių direktorius Regimantas Kavaliauskas paneigė informaciją apie galimus COVID-19 susirgimus pataisos namuose. Tiesa, sergančiųjų nuteistųjų yra, tačiau pagrindo įtarti koronavirusą nėra.

Sergamumas – įprastas

Užtikrinta, kad karantino laikotarpiu, pataisos įstaigose numatytos ir įgyvendinamos kompleksinės prevencinės priemonės. Kiekvieną dieną yra vykdoma visų įstaigose esančių asmenų stebėsena.

REKLAMA
REKLAMA

„Marijampolės pataisos namuose, izoliuotų nuteistųjų nėra, bet kaip ir kitose pataisos įstaigose yra peršalimo ligomis sergančių ir pagal simptomatiką gydomų nuteistųjų.

Šiuo metu serga ne daugiau nei ankstesniais metais tuo pačiu laikotarpiu. 14 sergančių nuteistųjų sveikatos priežiūra užtikrinama, atliekami būtini tyrimai. Saviizoliacijoje yra du darbuotojai“, – pasakojo R. Kavaliauskas.

Pabrėžta, kad nei nuteistųjų, nei darbuotojų, kurių sveikatos būklė sudarytų prielaidas įtarti susirgimą koronaviruso liga, nėra nustatyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Kavaliauskas pridūrė, kad prevenciškai, vykdant galimos infekcijos plitimo užkardymą, taikoma profilaktinių priemonių visuma:

„Nuteistųjų gyvenamosiose zonose vykdoma dezinfekcija, jie  aprūpinami higienos priemonėmis ir yra supažindinti, kokių prevencinių priemonių turi laikytis, papildoma informacija yra skelbiama būriuose. 

Darbuotojams išduodamos kaukės, vienkartinės pirštinės, dezinfekcinės priemonės. Matuojama visų, įeinančių į įstaigą temperatūra, nuolat naudojamos dezinfekcinės priemonės.“

REKLAMA

Karantino režimas

Primename, kad pataisos įstaigose karantinas paskelbtas  nuo 2020 m. vasario 28 d. iki ekstremalios situacijos Lietuvos Respublikoje atšaukimo.

Lietuvos pataisos įstaigose:

1. Draudžiamas asmenų lankymasis (išskyrus susitikimus su gynėjais);

2. Nevyksta masiniai renginiai;

3. Maksimaliai apribotas nuteistųjų, kurie gyvena įstaigos viduje ir turi teisę išvykti be palydos ir be sargybos, judėjimas už įstaigos ribų;

REKLAMA

4. Sustabdytos asmenų, laikomų įkalinimo įstaigose, trumpalaikės išvykos į namus;

5. Nevyksta ilgalaikiai ir trumpalaikiai pasimatymai.

Nuteistieji, per pastarąsias savaites konvojuoti iš užsienio valstybių ir kurie bus perduoti į Lietuvą valstybės lygio ekstremalios situacijos metu, laikomi  izoliuoti nuo kitų asmenų mažiausiai 14 dienų.

Nuteistieji ir suimtieji, naujai atvykę  į įstaigas, valstybės lygio ekstremalios situacijos metu laikomi izoliuoti nuo kitų asmenų mažiausiai 14 dienų.

Be neatidėliotinos būtinybės, neorganizuojamas nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimas iš vienos įstaigos į kitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atidėtas nuteistųjų, kuriems paskirtas areštas ir kurie patys atvyko į pataisos įstaigą atlikti arešto bausmės arba iš anksto susisiekė su administracija dėl bausmės atlikimo, bausmės atlikimas trims mėnesiams. Apribotos vykdomos resocializacijos programos, išskyrus tęstinumo reikalaujančias programas.

Darbuotojai ir laisvės atėmimo vietose laikomi asmenys informuoti apie privalomas priemones, skirtas užkirsti kelią  viruso plitimui (būtinybę laikytis asmens higienos, dezinfekuoti dažniausiai naudojamus  paviršius, vėdinti patalpas, stebėti savo savijautą, apie jos pablogėjimą nedelsiant pranešti įstaigos darbuotojams arba tiesioginiam vadovui). Laisvės atėmimo vietų įstaigoms nurodyta tarnybinėse patalpose, darbuotojams visą parą prieinamose saugiose vietose paruošti apsaugos priemones.

REKLAMA

Dalies darbuotojų, kurie nevykdo tiesioginio darbo su nuteistaisiais, darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas įstaigos uždavinių ir funkcijų vykdymas. Atšaukti visi kvalifikacijos tobulinimo, sporto, kultūriniai renginiai,  susitikimai, pasitarimai ar kiti  susibūrimai įstaigų viduje, jei tai nesusiję su neatidėliotinu įstaigos uždavinių atlikimu ar nėra skiri viruso (COVID-19) rizikai ir pasekmėms suvaldyti.

Kalėjimų departamento Ekstremalių situacijų operacijų centras nuolat renka  įstaigų teikiamą informaciją apie prevencines priemones ir  esamą situaciją, susijusią su viruso (COVID-19)  prevencija, analizuoja galimas grėsmes, rengia teisės aktus ir koordinuoja reagavimo veiksmus. 

REKLAMA

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai atsakingai vykdo prevencines priemones, laikosi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

Kalėjimų departamentas teikia informaciją apie situaciją pataisos įstaigose Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupei. Paaiškėjus susirgimo atvejams laisvės atėmimo vietų įstaigose, informacijos viešumas bus užtikrintas. Vyriausybės skelbiamą naujausią informaciją apie koronavirusą (COVID-19), sergančiuosius, karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams rasite interneto svetainėje www.koronastop.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų