• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar 2015-aisiais pasirodė informacija apie Italijos miestus, kurie naujakurius vilioja vos 1 eurą kainuojančiais namais. Tačiau už to slypi ir „paslėptos sąlygos“, kurias įvykdyti pasirenka nedaugelis.

Dar 2015-aisiais pasirodė informacija apie Italijos miestus, kurie naujakurius vilioja vos 1 eurą kainuojančiais namais. Tačiau už to slypi ir „paslėptos sąlygos“, kurias įvykdyti pasirenka nedaugelis.

REKLAMA

2020-ieji buvo sunkūs metai, tai atsiliepė ir nekilnojamo turto rinkai Italijoje. Jeigu 2015-aisiais pasirodę pranešimai apie „1 euro vertės namus“ atrodė sensacija, tai per praėjusius metus prie šios iniciatyvos prisijungė toks skaičius Italijos gyvenviečių, kad sunku juos visus ir susekti.

Veltui atiduodami namai gražiojoje Italijoje vilioja daugelį, ypač svajojančius po ilgų varginančio darbo dešimtmečių pailsėti trokštančius amerikiečius, todėl tokie pasiūlymai sulaukia nemažai dėmesio. Skirtinguose miestuose galioja skirtingos taisyklės, tačiau dažniausiai jų principas yra vienodas – perki namą už 1 eurą, tačiau tuo pačiu įsipareigoji tuos namus restauruoti. Didžioji dalis tokio nekilnojamo turto būna apleista jau kelis dešimtmečius, todėl darbo bei lėšų ten įdėti reikia nemažai.

Kai tik pirkėjai gauna tokio apleisto pastato nuosavybės dokumentus, jie privalo išskirti lėšų remontui, o kai kuriais atvejais ir sumokėti depozitą, grąžinamą šeimininkui vos tik šis susitvarko su namo atnaujinimu. Tokių miestelių gyventojams dažnai taikoma ir parama verslui vystyti, kuri gali siekti ir 50 proc. namo restauracijos kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Savaime suprantama, kad prieš įsikuriant reikalingos bent pradinės italų kalbos žinios arba pasamdytas atstovas, kuris padės suderinti visus kylančius klausimus ir išspręs valdiškas problemas.

REKLAMA

Gyvenvietės, kuriose siūlomi namai už eurą

Kastropinjanas

Kastropinjanas – senovinis kaimas tarp Romos ir Neapolio, įsikūręs Apeninų kalnynuose. Gyventojų skaičius – vos 923 žmonės, todėl nėra didelės nuostabos, kad ir čia buvo pradėta iniciatyva „namas už 1 eurą“. Meras tikisi, kad toks bandymas prisivilioti užsieniečius į gyvenvietę padės senoviniam miesteliui vėl suklestėti.

Sąlygos paprastos: kai tik pasirašoma sutartis, naujieji savininkai gauna leidimą statyboms ir per du mėnesius nuo tos dienos jie privalo pradėti restauravimo darbus bei įnešti pradinį 2 tūkst. eurų įnašą, kuris bus grąžintas tik pasibaigus remontui, rašoma „Messy Nessy“.

REKLAMA
REKLAMA

Sambuka, Sicilija

Dar arabų įkurtas miestelis, dėl savo gamtovaizdžių, kultūrinės ir istorinės vertės, patenka į „gražiausių Italijos vietovių klubą“. Pirmasis „namas už 1 eurą“ etapas jau sėkmingai užbaigtas. Dabar čia prasidėjo antrasis pirkėjų viliojimo etapas – „namas už 2 eurus“. Viso 2020-ųjų gruodį parduodama buvo 16 pastatų.

„Žmonės, kurie įsigijo nekilnojamą turtą, – tai profesionalai, gebantys prisidėti prie kultūrinio vietos bendruomenės gyvenimo. Tarp jų yra žurnalistų, rašytojų, dvi aktorės ir dainininkė. Tai reiškia, kad mūsų kaimas – nuostabi vieta, tuo labiau, kad dauguma jų įsikūrė Sambukoje ilgam“, – pareiškė miestelio meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nekilnojamo turto savininkams yra skiriamas 3 metų laikotarpis, kad užbaigtų remonto darbus. Maža to, siekiant įsitikinti, kad pirkėjas tikrai turi rimtų ketinimų, imamas 5 tūkst. eurų depozitas, kuris yra grąžinamas po pastato rekonstrukcijos darbų. Kaip ir kitur, čia dažniausiai prašoma statyboms samdyti vietos darbininkus.

Santo-Stefanas

Santo-Stefeno yra vienas iš žymiausių „namas už 1 eurą“ programos miestų-dalyvių. Jame yra įsikūręs žymus „Sextantio“ viešbutis.

Vietos valdžia siūlo įvairias subsidijas, norintiems čia įsikurti. Verslui yra skiriama 20 tūkst. eurų vertės parama, kiekvieną mėnesį skiriama parama apmokėti laikiną būstą, kol bus remontuojamas įsigytasis „už 1 eurą“.

REKLAMA

Tiesa, miestelio valdžia pageidautų, kad čia įsikurtų turizmo, vaistinių ar maisto produktų gamybos srityse norėsiantys savo verslus plėtoti asmenys, kuriems būtų skiriama pirmenybė.

Nulvis, Sardinija

Šiuo metu Nulvio miestelyje yra siūlomi 5 apleisti namai už 1 eurą, kai kurie iš jų netgi visai neblogos būklės, vos už 15 minučių kelio automobiliu iki jūros. Vietos savivalda žada už pirkėją sutvarkyti visas biurokratines prievoles, o pirkėjas nebūtinai turi būti Italijos pilietis ar gyventi Sardinijoje – šį nekilnojamą turtą galima įsigyti ir kaip antrąjį būstą. Įsigijus jį, kaip ir daugelyje kitų miestų, reikės susiremontuoti per trejus metus.

REKLAMA

Ololajus, Sardinija

Ololajaus komuna susitraukė nuo 2250 iki 1300 gyventojų, kiekvienais metais susilaukiama vos keliolika naujagimių. Tačiau pats miestelis išlieka vienu mažiausiai paliestų ir autentiškų Sardinijos kampelių.

Kadaise kupinas gyvybės, siaurų gatvelių labirintai ir freskomis išpuošta aikštė dabar skendi tyloje. Jaunimas išvyko į didžiuosius miestus, kur yra geresnės galimybės įsidarbinti.

Miestelio valdžia pasisiūlė padėti tiems, kurie nori atsikratyti dešimtmečiais nenaudojamų namų ir paskatinti tuos, kurie norėtų įpūsti į šiuos „griuvėsius“ naujos gyvybės.

Fabrike di Vergemolis

Tai yra kaimelis su 779 gyventojais Toskanoje. Šios gyvenvietės istorinė kilmė siekia laikus dar iki Romos imperijos susikūrimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvenvietės klestėjimo laikai, kuomet buvo ginklams išgaunama geležis, jau seniai praėjo. Tačiau net ir šiandien iš kartos į kartą perduodamą metalo dirbinių meną galima išvysti keliose išlikusiose vietos parduotuvėse.

Borgomecavalė, Pjemontas

Kaimo gyventojų skaičius nukrito vos iki 320 žmonių, todėl be „1 euro už namą“ programos meras pasiūlė ir po 1 tūkst. eurų už kiekvieną ten gimusį vaiką. „CNN Travel“ jis pasakojo, kad „mes turime tonas pinigų investicijoms, tačiau mums reikia vaikų ir jaunimo“.

Pats miestelis, skirtingai nuo daugumos kitų šiame sąraše, yra labai „jaunas“. Įkurtas jis buvo 2016-aisiais, kuomet susijungė dvi vietos savivaldos. 2019-aisiais miesto valdžia nusprendė po 1 eurą pardavinėti apleistus kalnų kotedžus, kad bent kažkaip sustabdytų gyventojų skaičiaus mažėjimą.

REKLAMA

Montjeras, Toskana

Ši gyvenvietė yra įsikūrusi 700 metrų virš jūros lygio aukštyje. Tyli vieta, kur gyvenimas per amžius teka tuo pačiu ritmu ir kur galima idealiai pasislėpti nuo miesto triukšmo. Nuo 2016-ųjų miesteliui pavyko parduoti jau apie 20 namų, viename iš jų netgi įsikūrė mažas viešbutis, pritraukiantis čia turistų.

Karega-Ligure, Pjemontas

Eliso saloje esanti gyvenvietė XIX a. pabaigoje buvo įsikūręs didžiausias migrantų į JAV priėmimo punktas. Čia netgi yra išsaugoti įrašai, rodantys, kaip daug nedidelių Italijos miestelių gyventojų ryžosi palikti savo namus dėl „amerikietiškos svajonės“.

Tūkstančiai žmonių vyko už Atlanto tam, kad užsitikrintų sau ir artimiesiems geresnį gyvenimą, palikdami už savęs namus ir prisiminimus. Siekdama įpūsti į apleistus namus gyvybės, vietos valdžia ėmėsi ir čia taikyti programą „namas už 1 eurą“.

REKLAMA

Leče Nei Marsis

Šiuo metu gyventojų tankis šiame nedideliame miestelyje Abruzzo nacionaliniame parke tėra 26 žmonės viename kvadratiniame kilometre.

Valdžia parduoda tuščius namus už 1 eurą tikintis, kad atvyks jauni žmonės. Labiausiai laukiamos jaunos poros.

Patrica

70 kilometrų nuo Romos ant kalvos viršūnės įsikūrusiame miestelyje šiuo metu naujų gyventojų laukia 38 apleisti namai.

Šio miestelio iniciatyva parduoti tuos namus pritraukė ir pasaulinės žiniasklaidos dėmesį. Kilo didžiulis susidomėjimas, tačiau vietos meras CNN pasakojo, kad reiktų veikti atsargiai. „Aš nenorėčiau, kad mano gyvenvietėje kiltų panika dėl nekilnojamo turto ar prasidėtų spekuliacija, – cituojamas miestelio meras Lucio Fiordaliso. – Tai individuali operacija, žmonės turėtų suvokti, kam būtent jie pasirašo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų