REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) sudaro 2022-ųjų karo prievolininkų sąrašus. Į tarnybą planuojama pašaukti beveik 4 tūkst. šauktinių, jų sąrašai visuomenei prieinami turėtų būti dar sausį.

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) sudaro 2022-ųjų karo prievolininkų sąrašus. Į tarnybą planuojama pašaukti beveik 4 tūkst. šauktinių, jų sąrašai visuomenei prieinami turėtų būti dar sausį.

REKLAMA

Į karo prievolininkų sąrašus trečiadienį KAM turėtų įtraukti apie 54 tūkst. 18 m. sulaukusių, bet ne vyresnių nei 24 m. jaunuolių.

Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus.

Karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa.

Planuojama, kad trečiadienį sąrašų sudarymo pradžią stebės ir inicijuos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus. Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas ir kiti kariuomenės atstovai.

KAM informuoja, kad siekiant užtikrinti, jog šauktinių sąrašų sudarymo procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai, procesą stebės ir visuomenės atstovai iš Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos skautijos ir Lietuvos šaulių sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA

Sąrašai turėtų būti sudaromi trečiadienį iki 11:30. Ministerija naujienų portalą tv3.lt informavo, kad šie sąrašai visuomenei prieinami turėtų būti dar sausį.

REKLAMA

Sąrašas bus paskelbtas internete adresu https://sauktiniai.karys.lt ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradžios. Apie konkrečią sąrašo paskelbimo datą bus pranešta atskirai.

Po sąrašų sudarymo ministerija rengs spaudos konferenciją.

Šaukia ir studentus

Į sąrašus taip pat yra įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai, tačiau jiems nurodymai nebus duodami. Patekę į šauktinių tarpą, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT), arba nenutraukus studijų pasirinkti – jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (3 metus) ir tokiu būdu atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą (PPKT), arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose (3 metus) ir tokiu būdu atlikti PPKT.

REKLAMA
REKLAMA

Nepasirinkus nei vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas bus pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo). Pabaigę studijas – jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus.

Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Galima tarnauti ir savo noru

Pagal Karo prievolės įstatymą, į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės išmokos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. augo išmokos kariams. Gerai atlikę tarnybą šauktiniai, pasirinkę ją atlikti savo noru, iš viso galės gauti didesnę nei 3200 eurų išmoką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų