REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pastaruosius metus inovacijų kūrimo srityje įvyko neįprastų pokyčių - Lietuva prisijungė prie augančio tarptautinio atvirų inovacijų tinklo „DEMOLA Network”, kuris plečiasi ir kitose Europos šalyse.

Per pastaruosius metus inovacijų kūrimo srityje įvyko neįprastų pokyčių - Lietuva prisijungė prie augančio tarptautinio atvirų inovacijų tinklo „DEMOLA Network”, kuris plečiasi ir kitose Europos šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendradarbiaudami su įmonėmis „DEMOLA“ studentai gauna progą realizuoti bendrovių iškeltas idėjas, taip kurdami naują produktą, išmėgindami save, įgydami naujų pažinčių ir neįkainojamos komandinio darbo su skirtingose kryptyse studijuojančiais bendraamžiais ir verslininkais bei patyrusiais specialistais patirties. Tokią galimybę jiems suteikia asociacijos „INFOBALT” ir Visorių informacinių technologijų parko vykdoma „DEMOLA Vilnius” iniciatyva, pritraukianti vis daugiau inovatyvių idėjų bei kūrybingų asmenybių.

REKLAMA

„Dalyvaudami „DEMOLA Vilnius” veikloje laimi visi: studentai įgyja patirties ir kontaktų, verslas pamato kitokį požiūrį į problemas, aukštosios mokyklos gali pasiūlyti studentams galimybę pritaikyti įgytas žinias praktiškai“ – pastebi Mindaugas Glodas, UAB „Nextury Ventures“.

Įmonės ,,Hnit-Baltic” vadovas Arvydas Dotas, dalyvavęs projekte tvirtino, jog kompanijos dažnai užstringa savo nusibrėžtuose profesionalumo rėmuose, o tai lemia jų nutolimą nuo vartotojo. Tuo tarpu jauni, su skirtingais požiūriais į projektą atėję studentai gali įmonėms atverti langą į naujus sprendimus. „DEMOLA“ projektas taip pat suteikia galimybę išbandyti tas idėjas, kurioms galbūt nebuvo lėšų ar laiko. Dar vienas didelis pliusas projekte dalyvaujančioms įmonėms yra potencialių darbuotojų atradimas, nes dirbant su studentais keletą mėnesių galima įžvelgti daug daugiau nei darbo pokalbio metu. Čia verslininkai turi galimybę ne tik įvertinti asmenybės žinias ir sugebėjimus, bet ir motyvaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Belevičius teigia: „Manau, kad svarbiausias „DEMOLA“ sąjūdžio pranašumas yra tai, jog studentai jau studijų metu gali pajusti, kokie darbai ir iššūkiai jų lauks realiame gyvenime. Universitetai dėl savo prigimties ir tam tikrų neišvengiamų biurokratinių procedūrų, taip greitai savo studijų programomis reaguoti į gyvenimo iššūkius negali. Norint lanksčiai prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių, aukštosioms mokykloms tikrai naudinga įtraukti „DEMOLA“ projektus į savo studijų programas. Darbdaviai dažnai priekaištauja universitetams, kad ne visi jų absolventai, nors ir turėdami pakankamai teorinių žinių, gali iškart įsijungti į produktyvų kompanijų darbą. Studentų veikla tokiuose projektuose studentams leidžia per 3 mėnesius įgyti pirmosios darbo ir bendravimo patirties, ir vėliau padeda lengviau įsilieti į būsimas darbovietes.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekte dalyvavusi VGTU Kūrybinių industrijų programos absolventė Brigita džiaugėsi, jog kiekvienas dalyvis iš projekto kažką išsinešė su savimi: išmoko dirbti naujomis kompiuterinėmis programomis, pagilino žinias tam tikrose srityse ar pagerino organizacinius įgūdžius. „Projekte suteikiamos galimybės realizuoti save - surasti komandoje savo vietą, labiausiai atsiskleisti leidžiantį vaidmenį ir jame „gyventi“ iki projekto pabaigos. „DEMOLA“ sutelkia visus į vieną vietą, kurioje verda skirtingos idėjos - tai automatiškai verčia tobulėti, ugdyti kritinį mąstymą ir domėtis ne tik tuo, kas pasitaiko pakeliui, bet žiūrėti plačiau, orientuojantis į pasaulinį lygmenį.”

Gegužės 6 d. vyks „DEMOLA Network“ konferencija, kurios metu švietimo ir darbo rinkos politikos formuotojai, aukštųjų mokyklų ir verslo atstovai diskutuos apie: jaunimo įgūdžius, verslumą ir inovacijas. Renginyje taip pat turėsite progą išvysti sėkmingiausius studentų komandų sukurtus prototipus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų