REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Studentai „laidojo” universitetus

Antradienį studentai prie Vyriausybės surengė protesto akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį, jog aukštojo mokslo sistemos reforma rizikuoja tapti tik kelioms interesų grupėms palankia imitacine pertvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Studentai pasipiktino pirmadienį Vyriausybės pasitarime pritartam įstatymo projektui, pagal kurį universitetų rektorius ir toliau skirs Senatas, o ne išorinė, iš socialinių partnerių sudaryta, taryba.

REKLAMA

„Vakar LR Vyriausybėje vykusio pasitarimo rezultatas parodė, jog atsakingai ir konstruktyviai susitarti dėl esminių ir būtinų aukštojo mokslo pertvarkos nuostatų tiesiog nepavyks.

Matome, jog valstybei svarbių sprendimų priėmimo kultūra mūsų šalyje neegzistuoja, vis dar labiau veiksmingas susitarimo principas, kai pagrindiniai, teisėti visuomenės interesai lieka „už durų“. Būtent taip vertiname vakar LR Vyriausybės pasitarime rektorių naudai priimtą sprendimą“, - aiškina LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieną rektorių asmeniškai studentai skatina nepaminti sąžiningumo ir atsakomybės prieš visuomenę, esamus ir būsimus akademinės bendruomenės narius, principų. Universitetų vadovai raginami nebesinaudoti pasenusiomis „užkulisinio“ poveikio valstybės politikams ir tarnautojams priemonėmis.

Mokslo ir studijų įstatymo projektas trečiadienį dar bus svarstomas Vyriausybės posėdyje. Jeigu įstatymo projektui bus pritarta, artimiausiu metu jis pasieks Seimą.

N. Putinaitė: reforma nieko nekeičia

Aukštąjį mokslą reformuoti turėsiantis Mokslo ir studijų įstatymo projektas, kuriam pirmadienį buvo pritarta Vyriausybės pasitarime, iš esmės nieko nekeičia, teigia Lietuvos prezidento patarėja Nerija Putinaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo numatyta nauja universitetų valdymo „tvarka iš esmės yra tokia pat kaip ir dabar. Iš principo ji nesikeičia. O buvo įdėta labai daug vilčių būtent į universitetų valdymo pakeitimą

Nusivylimas tokiu vyriausybės sprendimu yra didžiulis - tai neabejotina. Dabar iš naujo reikia kelti klausimą, koks yra šito įstatymo projekto vaidmuo, kokia jo reikšmė, ar jis iš tikrųjų yra reforminis. Akivaizdu, kad jis nėra tas įstatymas, kuris pastumtų kažką į priekį. Jis pats neskatina poslinkių į ateitį“, - teigė N. Putinaitė.

N. Putinaitė taip pat teigė, kad rektorių rinkimo klausimas yra vienas svarbiausių visoje universitetų valdymo reformoje, kadangi nuo to priklauso bendra universitetų valdymo sistema.












REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų