REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
STT vadovas Saulius Urbanavičius (nuotr. facebook.com)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – išgirdus šios institucijos pavadinimą, ne vienam korumpuotam politikui nutirpsta kojos. Tiesa, tarnyba pastaruoju metu ne tik beldžiasi į įvairių „susitepusių“ valdžios atstovų duris, bet ir nesibodi kaip reikiant pajuokauti socialiniame tinkle „Facebook“.

6

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – išgirdus šios institucijos pavadinimą, ne vienam korumpuotam politikui nutirpsta kojos. Tiesa, tarnyba pastaruoju metu ne tik beldžiasi į įvairių „susitepusių“ valdžios atstovų duris, bet ir nesibodi kaip reikiant pajuokauti socialiniame tinkle „Facebook“.

REKLAMA

„Jei tavo ofisas įrengtas pagal Feng Šui, tai STT ir ARAS į jį ne įsiverš, o harmoningai įsilies“, – tokiu užrašu, iliustruotu bambukais, akmenimis ir žvakėmis, „Facebook“ antradienį pasidalino STT.

„O jei elgsitės dorai, STT iš viso neapsilankys! Gera Rytų išmintis“, – čia pat priduria tarnyba.

Tai yra ne pirmas kartas, kai STT į gausybę pranešimų apie pradėtus ikiteisminius tyrimus, atliekamas kratas ir sulaikymus, įpina ir aštraus humoro prisodrintas žinutes.

REKLAMA
REKLAMA

Facebook“ STT nesibodi pranešti ir apie savo darbuotojų hobius, su darbu nesusijusius užsiėmimus: tarnybos direktorius Saulius Urbanavačius išplatino nuotrauką, kurioje važinėja riedlente, tarnybos pareigūnės moterys gyrėsi jodinėjančios žirgais.

REKLAMA

Užpernai STT nepraleido progos socialinio tinklo vartotojus nustebinti galbūt kai kam dviprasmiškus jausmus sukeliančiu pasveikinimu, kai tarnybos darbuotojai, pridengę veidus kaukėmis kepė Užgavėnių blynus.

Mėgsta pasijuokti iš savęs

STT Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Paukštienė portalui tv3.lt atskleidė, kad įrašas apie „Rytų išmintį“ yra jos idėja. Pasak STT atstovės, ne visada įrašai „Facebook“ yra derinami su tarnybos vadovybe.

„Kiek kalbėjausi su direktoriumi, pavaduotoju, tai pasitiki mumis ir mano, kad toks stilius nėra prastas“, – teigė R. Paukštienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė tikino, kad STT ironiškai įrašais tiesiog nori parodyti, kad šioje tarnyboje dirba paprasti žmonės, sugebantys pasijuokti ir iš savęs.

„Siekiame būti atviresni, mes irgi galime iš savęs pasijuokti, iš situacijos pasijuokti. STT platina ir rimtas žinutes, yra ir pakankamai pramoginio, lengvo turinio. Tikrai norime, kad mūsų puslapyje žmonės komentuotų bendrautų, norėtų išsakyti savo nuomonę bet kokiais klausimais, tiek tarnybos įvaizdžio, tiek dėl to, kad dėl konkrečių bylų pakomentuotų, dėl kažkokių pakeitimų, kad būtų mažiau tos korupcijos.

Norime, kad į mus žiūrėtų kaip į tokius pačius žmones, kurie mėgsta bendrauti ir nori kalbėtis“, – kalbėjo R. Paukštienė. STT atstovė teigė tikinti, kad dėl tarnybos humoro niekas neįsižeis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš nemanau, kad pasakiau kažką nekorektiško. Aš nemanau, kad peržengėme ribą“, – sakė pašnekovė.

Kartais vaikšto slidžia riba

Portalo tv3.lt kalbintas viešųjų ryšių konsultantas Liutauras Ulevičius teigė pastebėjęs, kad STT savo neretai netradicine komunikacija išsiskiria iš kitų valstybės institucijų, nebijodami pasitelkti aštrų humorą ar ironiją ir tokiu būdu rizikuoti.

„Iš kitos pusės, kai kada jie vaikšto ant tokios slidžios ribos. Kol kas, aš sakyčiau, jie nėra paslydę, nėra prašovę. Bet kai kuriais atvejais tai kertasi su tradiciniu teisėsaugos supratimu. Kai tenka bendrauti su teisėsaugos visokiais žmonėmis, tai kai kurių nuomonė yra gerokai kategoriška, kad taip teisėsauga negali daryti.

REKLAMA

Aš nebūčiau toks kategoriškas. Tai, kad jie ieško įdomesnių formų, yra skatintina. Labai norėtųsi, kad jiems sektųsi ir kad jie išlaikytų tą ploną ribą, jos neperžengdami, nes šitoje vietoje ironija, sarkazmas yra labai gerai, tik tiek, kad mes turime suvokti, jog tai yra teisėsaugos institucija, tai yra visos visuomenės veidas, į kurį visi žiūri ir jį mato“, – aiškino L. Ulevičius.

Ryšių su visuomene specialistas atkreipė dėmesį, kad STT užsiima ne tik korupcinių nusikaltimų tyrimu, bet korupcijos prevencija, o čia, pasak pašnekovo, humoro jausmas tikrai nemaišo.

„STT darbas yra prevencinis ir tos prevencijos dalis kartu yra humoras, kuris yra gera neformalaus informacijos perdavimo priemonė, būdas – su humoru, ironija kai kada gali pasiekti žymiai geresnių dalykų negu su didaktišku, paprastu bendravimu, kad „taip daryt, o taip nedaryk“, – tikino L. Ulevičius.

REKLAMA

Bet galbūt STT humoras ir ironija gali pasirodyti per aštri daliai politikų ir valdininkų?

„Politikai arba visi viešieji asmenys turi gerokai mažesnę laisvę ir teisę įsižeidinėti dėl kažkokių viešų dalykų. Jeigu jie jaučia, kad jiems taikoma, tai tegul jie taip jaučiasi, nes jie patys pasirinko politiko kelią“, – akcentavo L. Ulevičius.

Mato begalinį pasitikėjimą savimi

Viešųjų ryšių agentūros „Nova Media“ ryšių su visuomene ekspertas Arijus Katauskas pažymėjo, kad, jo manymu, STT humoras komunikaciniame lauke primena Dalios Grybauskaitės stilių „Facebook“.

„Mes matome labai panašią komunikaciją į tos pačios prezidentės komunikaciją „Facebook“. Turiu omeny, kad komunikacija yra personalizuota, tai yra vardai, veidai konkretūs. STT pokštai yra tokie stiprių vyrukų pokštai, kai pasakoma, kad „harmoningai įsiliesime“. Reikia turėti pakankamai stiprų humoro jausmą, kad suprastum tokius pokštus. Ir iš kitos pusės, reikia nebijoti tokius dalykus daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl ko aš ir sakau, kad prezidentės panašūs įrašai. Pavyzdžiui, prisiminkime „Kas tas Rokas?“ arba skambutį Donatui Montvydui su trilerio muzika“, – tv3.lt pasakojo A. Katauskas.

Viešųjų ryšių eksperto teigimu, biurokratinė kalba socialinėje medijoje sunkiai prigyja ir nesusilaukia didelio dėmesio, taigi, pasak pašnekovo, STT galima tik pagirti dėl išradingumo.

„Turėkime omeny, kad tai nėra ta organizacija, kurios dėmesio kas nors norėtų. Ji atlieka svarbius tyrimus ir kartu, iš kitos pusės rodo, kad čia dirba žmonės, jie taip pat švenčia šventes, turi hobius. [...] Bandoma pasiųsti žinutę, kad STT nėra kažkokia mistinė organizacija, tai yra žmonių, daug dirbančių, dirbančių neeilinį darbą, organizacija.

REKLAMA

Nematau nieko blogo tame, kad pajuokauja organizacija. Galbūt kažkam pasirodys, kad čia ne vieta juokauti. Bet aš manau, kad tikslai socialinėje medijoje yra ne tik joje būti, bet ir nešti žinutes, gauti dėmesį, užmegzti dialogą, padaryti taip, kad būtų dalinamasi savo įrašais“, – aiškino A. Katauskas.

Ryšių su visuomene specialistas įsitikinęs, kad STT humoras reiškia tai, kad tarnyba, kurios dėmesio pastaruoju metu susilaukė ne vienas politikas, pasitiki savimi ir nebijo tai demonstruoti.

„Tai, ką jie dabar komunikuoja, aš pavadinčiau visišku pasitikėjimu savimi. Realiai organizacija, kuri kažko bijo, kuri bando laviruoti tarp politinių vėjų, tikrai nesiims tokios komunikacijos.

REKLAMA

Iš kitos pusės, mes turbūt būtent to ir tikimės iš STT – kad jie būtų drąsūs, kad jiems būtų nusispjauti į politines batalijas, kad jiems nusispjauti, kas yra valdžioje, jie turi užduotis, kurias sėkmingai vykdo. Beje, jeigu žiūrėtume į pastaruosius pusę metų labai aktyvų STT veikimą, tai šitas įrašas turi šarmo, pripažinkime. Reikia turėti tikrai pakankamai stiprią ranką, kad taip pasakytumei“, – tikino A. Katauskas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų