REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atėjus vasarai ir didiesiems karščiams, savo kūną įdegiu papuošti turėjo galimybę ne visi, todėl po karantino ir vėl duris atvėrę soliariumai sulaukė daugybės lankytojų. 

Atėjus vasarai ir didiesiems karščiams, savo kūną įdegiu papuošti turėjo galimybę ne visi, todėl po karantino ir vėl duris atvėrę soliariumai sulaukė daugybės lankytojų. 

REKLAMA

Laidoje „Būk sveikas“ soliariumų studijos „Elitsun“ atstovė Karolina Klimavičienė papasakojo, kuo saulės spinduliai skiriasi nuo tų, kuriuos gauname soliariume ir kaip degintis taip, jog nekeltume sau pavojaus.

Anot specialistės, teisingiausia soliariumuose būtų degintis 6-7 minutes. „Einant į soliariumą reikėtų naudoti specializuotus kremus – tuos, kurie apsaugo veidą, o kūno kremas yra atskiras. Taip pat yra toks produktas, kaip įdegio išlaikytojas. Jis yra tepamas po deginimosi seanso, ir padaro taip, kad jūsų įdegis išsilaikytų ilgiau. Tokiu atveju soliariumuose galima lankytis rečiau“, – patarimais dalijosi ji.

Anot jos, didelio skirtumo tarp saulės spindulių ir tų, kurių gauname soliariume, nėra, todėl tiek vienu, tiek ir kitu atveju, svarbiausia yra apsauga. Vis dėlto einant degintis saulėje, svarbu, kad kremas apsaugotų ir nuo UVA ir nuo UVB spindulių. 

REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu nesilankyti soliariume dažniau, negu kas 48 valandas, naudoti specializutus kremus. Saulėje – lygiai tas pats. SPF 6 naudojamas kojoms, SPF 15 veidui, SPF 30 – jei nenorite įdegti kūno. O jei norite įdegti – SPF 20“, – sakė K. Klimavičienė.

REKLAMA

Tiesa, saulė suteikia ir daugybę gerų dalykų – pavyzdžiui, saulės spinduliai naikina bakterijas, o mūsų organizmas yra praturtinamas vitaminu D. 

„Dalis ateinančių klientų gydosi žvynelinę – juos siunčia dermatologai. Taip pat ateina dėl egzemos gydymo, rachito, osteoporozės. Turime labai daug klientų, kurie ateina dėl medicinos, dėl laimės, ir 20-30 procentų, kurie ateina dėl įdegio“, – pasakojo specialistė.

Anot jos, besirenkant soliariumą, svarbu dėmesį atkreipti ir į tai, ar čia keičiamos lempos, kaip dažnai valomos dulkės.

REKLAMA
REKLAMA

Savo mintimis, kodėl renkasi ne saulės spindulius, o soliariumo, pasidalijo ir renginių organizatorė K. Kaikarienė. 

„Nemėgstu „dirbti“ pliaže – man tai yra nepriimtina. Tuo tarpu, be abejo, po žiemos – ir ne tik – norisi, kad ta oda atrodytų šiek tiek saulės nubučiuota, šiek tiek sveikesnė. Kadangi pati esu rudaodė, kelių minučių soliariume man visada užtenka“, – pasakojo ji.

Vis dėlto įdegis – ne vienintelė priežastis: „Saulė ir šviesa duoda geresnę nuotaiką, vitaminą D, galų gale, ir pati jautiesi geriau, kai pati pabūni kokioje saulėtoje vietoje. Soliariumo šviesos ir spinduliai duoda tos nuotaikos, labai gražaus ir švelnaus įrudimo odai.“

Visą ištrauką apie soliariumus iš laidos „Būk sveikas“ pamatysite peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų