REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės savivaldybei – teismo kirtis: žemvaldžiams turės sumokėti daugiau negu 3 mln. Eur

Vilniaus vicemeras: tai yra absurdas ir pasityčiojimas

Lietuvos apeliaciniame teisme – būsimo Vilniaus vakarinio aplinkkelio trasoje 2000 m. įsigyto žemės sklypo žemvaldžių pergalė prieš sostinės savivaldybę. 3,35 mln. eurų – suma, kurią Vilniaus miesto savivaldybė turės sumokėti žemvaldžiams.

Lietuvos apeliaciniame teisme – būsimo Vilniaus vakarinio aplinkkelio trasoje 2000 m. įsigyto žemės sklypo žemvaldžių pergalė prieš sostinės savivaldybę. 3,35 mln. eurų – suma, kurią Vilniaus miesto savivaldybė turės sumokėti žemvaldžiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip portalui tv3.lt patvirtino Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas, savivaldybę pasiekė informacija, kad praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė ankstesnį Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo patvirtintos žemvaldžių pretenzijos, sklypas būsimajame Vilniaus vakariniame aplinkkelyje įvertintas 11,579 mln. Lt, žemvaldžių naudai, tai yra teismas paliko galioti minėtą sumą ir dar priteisė papildomą kompensaciją – 5 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos. Visa tai, kaip nutarė teismas, turės kristi į žemvaldžių, dar 2000 m. įsigijusių žemės sklypą, kišenėn.

REKLAMA

Kaip teigė G. Paluckas, labiausiai stebina tai, kad teismas rėmėsi 2008 m. atliktu žemės sklypo turto vertinimu, kai buvo pradėta žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūra.

Teismas pabrėžia, kad nėra pagrindo abejoti 2008 m. nustatyta žemės sklypo verte, nes nustatant turto vertę lyginamosios vertės metodu pasitelkta analogiškų faktinių pirkimo–pardavimo sandorių Vilniaus miesto žemės sklypų, esančių netoli ieškovų žemės sklypo, duomenimis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra absurdas ir pasityčiojimas iš viešojo intereso, iš valstybės, iš logikos ir proto. Aišku, iš pat pradžių pati valstybė tyčiojosi iš savęs, kai Vilniaus apskrities administracija vieną po kito grąžino 57 sklypus ant būsimo aplinkkelio (nors savivaldybė primygtinai raštais prašė/reikalavo to nedaryti). Kad ten bus aplinkkelis buvo aišku jau 1985 metais, po to visi ruošti miesto plėtros strateginiai planai tai tik nuolat patvirtindavo. Tačiau teismo sprendimai nustatyti vertę daiktui lyginant jį su kito „panašaus" daikto verte yra iš esmės klaidingi ir nepagrįsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sklypo vertė priklauso nuo galimybės tame sklype kažką nuveikti. Jei galima statyti daugiabučius viena vertė, jei tik mokyklą ar darželį - kitą. O jei ten daugiau nieko negalima daryti, tik aplinkkelį tiesti? Kokia tokio sklypo vertė?“, – komentavo G. Paluckas.

Vilniaus vicemeras pažymėjo, kad Vilniaus miesto savivaldybė Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą skųs Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

„Mes neturime, ko prarasti. [...] Esmė, kad ten, kur yra dideli finansiniai interesai, sakykime, dėl nuosavybės grąžinimo, žemės klausimų, Vilniuje yra buvę labai nemažai keistų sprendimų“, – portalui tv3.lt sakė G. Paluckas.

REKLAMA

Sostinės vicemeras patvirtino, jog panašaus pobūdžio bylų prieš Vilniaus miesto savivaldybę teismuose gali atsirasti ir gerokai daugiau.

„Politinis vertinimas yra tiesiai šviesiai, kad šitame teismo sprendime nėra vietos viešajam interesui. To negalėjo atsitikti, bet toks jau yra sprendimas, tokia vertė nustatyta. Ir čia yra ne paskutinė tokia byla. Jeigu yra tokia praktika suformuota, toks precedentas, tai mes turėsime dar 12 iš paskos bylų dėl sklypų, kurie paimti visuomenės poreikiams, vertės nustatymo. Tai yra labai pavojingas precedentas“, – kalbėjo G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų