Sostinės savivaldybei – teismo kirtis: žemvaldžiams turės sumokėti daugiau negu 3 mln. Eur Vilniaus vicemeras: tai yra absurdas ir pasityčiojimas

Lietuvos apeliaciniame teisme – būsimo Vilniaus vakarinio aplinkkelio trasoje 2000 m. įsigyto žemės sklypo žemvaldžių pergalė prieš sostinės savivaldybę. 3,35 mln. eurų – suma, kurią Vilniaus miesto savivaldybė turės sumokėti žemvaldžiams.

Kaip portalui tv3.lt patvirtino Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas, savivaldybę pasiekė informacija, kad praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė ankstesnį Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo patvirtintos žemvaldžių pretenzijos, sklypas būsimajame Vilniaus vakariniame aplinkkelyje įvertintas 11,579 mln. Lt, žemvaldžių naudai, tai yra teismas paliko galioti minėtą sumą ir dar priteisė papildomą kompensaciją – 5 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos. Visa tai, kaip nutarė teismas, turės kristi į žemvaldžių, dar 2000 m. įsigijusių žemės sklypą, kišenėn.

Kaip teigė G. Paluckas, labiausiai stebina tai, kad teismas rėmėsi 2008 m. atliktu žemės sklypo turto vertinimu, kai buvo pradėta žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūra.

REKLAMA

Teismas pabrėžia, kad nėra pagrindo abejoti 2008 m. nustatyta žemės sklypo verte, nes nustatant turto vertę lyginamosios vertės metodu pasitelkta analogiškų faktinių pirkimo–pardavimo sandorių Vilniaus miesto žemės sklypų, esančių netoli ieškovų žemės sklypo, duomenimis.

„Tai yra absurdas ir pasityčiojimas iš viešojo intereso, iš valstybės, iš logikos ir proto. Aišku, iš pat pradžių pati valstybė tyčiojosi iš savęs, kai Vilniaus apskrities administracija vieną po kito grąžino 57 sklypus ant būsimo aplinkkelio (nors savivaldybė primygtinai raštais prašė/reikalavo to nedaryti). Kad ten bus aplinkkelis buvo aišku jau 1985 metais, po to visi ruošti miesto plėtros strateginiai planai tai tik nuolat patvirtindavo. Tačiau teismo sprendimai nustatyti vertę daiktui lyginant jį su kito „panašaus" daikto verte yra iš esmės klaidingi ir nepagrįsti.

Sklypo vertė priklauso nuo galimybės tame sklype kažką nuveikti. Jei galima statyti daugiabučius viena vertė, jei tik mokyklą ar darželį - kitą. O jei ten daugiau nieko negalima daryti, tik aplinkkelį tiesti? Kokia tokio sklypo vertė?“, – komentavo G. Paluckas.


Rašyti komentarą...
X
XXL
2015-11-04 20:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
deja, teisingumas pas mus baigiasi teismuose? Ir tokį dar primityvų melą mums bando prastumti : atseit žemvaldžiai nežinojo, kad Vilniaus perspektyviniame plane ten numatytas greitkelis...Tas planas buvo patvirtintas daug daug seniau. Ir iš viso Greitkelyje yra išplauta tiek pinigų, kad eiliniai piliečiai iki tiek ir skaičiuoti nemoka. Kartą į žiniasklaidą (netyčia?) prasprūdo informacija, kad tuometinis apskrities viršininkas Macaitis dalina žemės sklypus tiesiog greitkelio trasoje, kur pilnu tempu vykdomi darbai...po to savivaldybei tenka tuos sklypus už astronomines sumas išpirkti...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų