6
Sostinėje – Lietuvos snukerio čempionatas (nuotr. Organizatorių)

Sostinėje – Lietuvos snukerio čempionatas

Praėjusį savaitgalį sostinės biliardo klubuose „KN” ir „Cue Club” susirinkę stipriausi šalies snukerio žaidėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Telšių, Plungės ir Marijampolės surėmė lazdas prie žaliosios gelumbės stalų, siekdami išsiaiškinti, kuris gi jų šį kartą vertas Lietuvos čempiono titulo.

6

Turnyre dalyvavo 38 žaidėjai ir trijų teisėjų brigada – Darius Bublys, Janis Kiga ir jo sūnus Vytenis Kiga. Snukeris garsėja kaip ypatingai demokratiškas žaidimas, tad prie žaliosios gelumbės stalo buvo galima išvysti ir vyresnio amžiaus žaidėjus, ir paauglius, o taip pat ir dvi moteris.

Pirmajame rate ir Jurgai Radzevičienei, ir Aušrai Railaitei burtai buvo palankūs ir į antrą etapą jos pateko be kovos, o štai antrajame rate abi moterys baigė savo pasirodymus Lietuvos snukerio čempionate.

Sparčiai progresuojančiam trylikamečiui Erikui Kozlovui net pavyko patekti į Top 16 etapą, kur jis po gana atkaklios kovos (2:4) nusileido Mndaugui Eimučiui, būsimam trečios vietos ir bronzos medalio laimėtojui.

Vienu didžiausių turnyro netikėtumų tapo praėjusio reitinginio turnyro finalininko Laimo Kazelos iškritimas jau antrame rate – jį daug kam netikėtai įveikė Raimondas Petkevičius. Tačiau jau kitame etape Raimondui jokių vilčių nepaliko daugkartinis Lietuvos snukerio čempionas Vilius Schulte-Ebbertas, be didesnio vargo (4:0) prasiskynęs kelią į kitą etapą, kur tokiu pat rezultatu nugalėjo Kęstutį Mačinską ir pelnė kelialapį į pusfinalį.

Kautynės su Mindaugu Eimučiu dėl teisės varžytis finale daugkartiniam Lietuvos čempionui susiklostė kur kas dramatiškiau – nors Vilius Schulte-Ebbertas mačą laimėjo rezultatu 4:1, tačiau praktiškai kiekvienoje serijoje viskas sprendėsi mušant paskutinius rutulius.

Mindaugas Maisiejus į finalą pateko gerokai sudėtingiau. Jau pirmajame susitikime jo laukė praėjusių metų snukerio čempionato finalininko Tado Andrejevo egzaminas – jį Miindaugui pavyko išlaikyti tik po atkaklios kovos (3:1) o sunkiausias išbandymas jo laukė pusfinalyje, kur jis susitiko su patyrusiu snukerio meistru Aleksejumi Širokovu. Mindaugui Maisiejui pavyko įveikti varžovą (4:2), tačiau pusfinalio įtampa paliko pėdsaką – finalui sauso parako beveik nepavyko išsaugoti. Nors pirmuose freimuose jis ir atkakliai priešinosi, tačiau galiausiai teko pripažinti varžovo pranašumą - Vilius Schulte-Ebbertas, finale Mindaugą Maisiejų įveikęs rezultatu 4:0, šeštą kartą tapo Lietuvos snukerio čempionu. Didžiausia turnyro serija – 90 taškų – taip pat priklauso Viliui.

Trečios vietos laimėtojais tapo ir bronzos medalius laimėjo pusfinalio etapą pasiekę Mindaugas Eimutis ir Aleksejus Širokovas.