REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai kol kas nerodo didelio entuziazmo atsisakyti dalies savo atlyginimo, nors prieš kelias savaites deklaravo tokį ryžtą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo kanceliarijos Finansų departamentas vakar buvo gavęs 28 parlamentarų prašymus, kuriais jie sutinka atsisakyti dalies savo atlyginimo. 27 prašymus 15 proc. algos grąžinti į biudžetą pateikė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai (frakcijoje yra 45 nariai), vieną - Socialdemokratų frakcijos seniūnas Zigmantas Balčytis. Dalį savo atlygio jis prašo pervesti į tris nurodytas sąskaitas. Seimo finansininkai nuogąstauja, kad dėl politikų pasirinkimo labdaros lėšas skaidyti po kelias sąskaitas gerokai padidės darbo.

REKLAMA

Pareiškimus, kuriuose atsisakoma 15 proc. atlyginimo, gavo ir Vyriausybės kanceliarijos Finansų skyrius. Pasak jo vadovės Zitos Riškuvienės, tokius prašymus parašė premjeras ir visi ministrai.

Atsisakyta atlyginimo dalis bus grąžinta į valstybės biudžetą.

2009-ųjų pradžia itin dosni politikams. Nuo sausio 1-osios įsigaliojo Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pataisos, vos ne dvigubai kilstelėjusios jų algas. Tokią dovaną dabartiniams Seimo nariams įteikė kadenciją baigę politikai, kai apie visuotinį diržų veržimąsi nebuvo net minčių. Kalbų apie sunkmetį įbauginti Seimo naujokai gruodį mėgino susimažinti atlyginimus. Tačiau išgąsdinti, kad toks žingsnis esą gali pažeisti Konstituciją, sumanymo atsisakė. Vienintelis geros valios gestas - nuo 490 iki 475 litų sumažintas pareiginės algos bazinis dydis, turintis įtakos skaičiuojant pareiginę algą.

REKLAMA
REKLAMA

Gėdos dėl krizės akivaizdoje nepagrįstai storėjančios kišenės pirmoji neatlaikė valdančioji koalicija. Pirmuoju smuiku joje griežianti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, taip pat abiejų liberalių partijų atstovai paskelbė atsisakantys 15 proc. savo atlyginimo. Kalbėta, kad liberalų stovykloje dėl tokios privalomos aukos būta ne tik didelių abejonių, bet ir nepasitenkinimo. Ketvirtoji koalicijos partnerė - Tautos prisikėlimo partijos frakcija pranešė tokį pat procentą algos skirsianti labdarai. Kaip vakar LŽ sakė frakcijos seniūnas Laimontas Dinius, galutinis sprendimas, kaip racionaliai paskirstyti atsisakomas lėšas, bus priimtas rytoj.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdančiųjų entuziazmas paveikė ir Seimo opoziciją. Socialdemokratų ir Darbo partijos frakcija viešai paskelbė dalį atlyginimo skirsiančios skurstantiesiems. „Tvarka ir teisingumas“ apsiėjo be skambių pranešimų, tačiau dalį atlyginimo taip pat ketina panaudoti labdaros tikslais. Kam skirti pinigus, pasak frakcijos seniūno Valentino Mazuronio, leista laisvai spręsti kiekvienam frakcijos nariui.

Nuo sausio 1-osios Seimo pirmininko atlyginimas siekia 14 392 litus (neatskaičius mokesčių), tiek pat valstybė moka ir premjerui. Seimo pirmininko pavaduotojai, opozicijos lyderis gauna po 12 492 litus, Seimo komitetų pirmininkai - 12 112, frakcijų seniūnai - nuo 11 162 iki 12 500, paprasti Seimo nariai - 10 830 litų. Be to, visi parlamentarai dar gauna po 3,8 tūkst. litų neapmokestinamų lėšų kanceliarinėms išlaidoms.

Ministrams mokamas 13 300 litų mėnesinis atlygis. Seimo vadovas, premjeras ir ministrai kas mėnesį gauna lėšų reprezentacinėms reikmėms. Politikams taip pat mokamas priedas už darbo stažą valstybės tarnyboje.



Raimonda Ramelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų