REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šluotos tenka griebtis ir už bausmę

Beveik dviejų milijonų litų prireikė tam, kad visus šiuos metus miestą galėtų švarinti ir gražinti papildomos rankos. Pagal viešųjų darbų programą šiemet ketinama įdarbinti 575 panevėžiečius – jiems iš miesto biudžeto numatyta skirti daugiau kaip 727 tūkstančius litų bei dar 964 tūkstančius iš Darbo biržos.

REKLAMA
REKLAMA

Pinigai paskirti

Darbo biržoje registruotiems bedarbiams suteikiama galimybė nors porą mėnesių padirbėti, užsidirbti, o šių žmonių rankų laukia dešimtys miesto įmonių. Bedarbiams bus pasiūlyta teritorijų priežiūros, aplinkos, patalpų, archyvo, knygų fondo tvarkymo, smulkaus remonto ir apdailos, maisto paruošimo, socialinės pagalbos ir panašių darbų.

REKLAMA

Daugiausia žmonių, kaip ir kiekvienais metais, talkins bendrovei „Panevėžio specialus autotransportas“, šimtas trylika darbuotojų, gaudami atlygį pagal viešųjų darbų programą, tvarkys, švarins miestą.

Po kelias dešimtis talkininkų darbuosis Kūno kultūros ir sporto centre, Bendruomenių rūmuose, Futbolo akademijoje ir kitose įmonėse bei įstaigose.

Pakviečia likti

Panevėžio socialinių paslaugų centras šiais metais pagal viešųjų darbų programą sulauks penkiasdešimties darbuotojų. Kaip teigia centro direktorius Valdemaras Misevičius, darbo atsirastų ir dar didesniam būriui žmonių – prižiūrėti reikia didelę teritoriją, dažyti, remontuoti patalpas, padėti socialiniams darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA

Šimtams panevėžiečių pagalbos ranką tiesiančiame, benamiams pastogę suteikiančiame Socialinių paslaugų centre darbo atsiranda visiems.

„Svarbu, kad žmonės tikrai norėtų dirbti“, – sako direktorius.

Jis pastebėjo, kad ateina labai darbščių žmonių, kuriems net nuolatinį darbą galima pasiūlyti, tačiau būna ir tokių, kurie stengiasi kuo mažiau dirbti, išsisukti.

„Jeigu iš visų atėjusiųjų 70 procentų dirba normaliai, neišsiskirdami iš kitų, likusius 30 procentų padalinus per pusę, nesuklysi – pusę jų tikrais tinginiais pavadinęs, o kita pusė ypač darbštūs, jokių užduočių nevengiantys žmonės, jiems drąsiai galima patikėti nuolatines darbo vietas“, – teigia V. Misevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal viešųjų darbų programą po keliolika ar keletą žmonių šiemet dirbs mokyklose, vaikų darželiuose, Šv. Juozapo globos namuose, bibliotekose, stovykloje „Trimitas“, labdaros ir paramos fonde „Maisto bankas“, „Aukštaitijos siaurajame geležinkelyje“ ir kitur.

Talkininkų per mažai

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje pagal viešųjų darbų programą šiemet turėtų darbuotis dešimt žmonių. Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė sako, kad veiklos užteks visiems: teritorija nemaža, yra parkas, tad darbo bus ir lauke, ir viduje. Vienas pagalbininkas reikalingas virtuvėje, be to, numatyta atnaujinti kai kurių klasių baldus.

REKLAMA

„Atkreipiau dėmesį, kad jau kelinti metai pas mus pagal viešųjų darbų programą ateina darbo nebijantys žmonės, dar nė karto neteko jais nusivilti. Žmonės motyvuoti, – be tokių talkininkų būtų gana sudėtinga“, – sako direktorė.

Mažiausiai pagalbininkų šiemet gali tikėtis Savivaldybės archyvas, Kristaus Karaliaus katedros parapija , Neįgaliųjų integracijos centras, Dailės galerija, A. Lipniūno kultūros centras, viešoji įstaiga „Dailusis ornamentas“ ir kiti.

Agentūrai „SOS vaikai“ taip pat numatyta skirti tris talkininkus. Agentūros vadovė Marytė Zabulionienė sako, jog tikėtasi daugiau pagalbininkų, kaip buvo ankstesniais metais.

REKLAMA

„Trys žmonės po du mėnesius, tad realiai jie galės dirbti tik pusmetį. Kitą laiką bus sunku išsiversti be pagalbos. Nežinau priežasčių, kodėl sumažino talkininkų skaičių“, – svarsto vadovė.

Juk organizacija ne tik rūpinasi, globoja, maitina neturtingai gyvenančių šeimų vaikus, bet priglaudžia į bėdą patekusias šeimas. Talkininkai reikalingi virtuvėje, prie ūkio darbų, jie skaldo malkas, remontuoja, atlieka daugybę kitų darbų.

Pernai Panevėžio miesto savivaldybės viešųjų darbų programoje dalyvavo 667 asmenys, 2014 metų programoje numatyta, kad dalyvaus maždaug šimtu mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirba ir už bausmę

Kai kuriose bendrovėse, įmonėse darbuojasi viešųjų darbų bausmę atliekantys nuteisti asmenys. Už savo darbą jie negauna jokio atlygio, o teismui skyrus, privalo atidirbti kartais gana ilgas valandas. Į papildomą darbą už bausmę kartais tenka vaikščioti ne vieną mėnesį.

Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus viršininko Ričardo Dovidonio teigimu, praėjusiais metais Panevėžio mieste ir rajone viešuosius darbus už bausmę dirbo 63 žmonės. Šiuo metu įvairiose įmonėse darbuojasi 26 nuteistieji.

REKLAMA

Laikas, kurį reikia atidirbti už vienokį ar kitokį nusižengimą, labai įvairus – tenka be atlygio dirbti ir mėnesį, ir metus, kol atidirbamas teismo skirtas valandų skaičius.

Iš viso pernai visoje Apygardos probacijos tarnybos veikimo zonoje viešuosius darbus už bausmę dirbo 366 žmonės. Jeigu paskirtoji bausmė neatliekama, ji keičiama į areštą. Tad didžioji dauguma nuteistųjų suinteresuoti atidirbti.

Viešuosius darbus prasižengėliai dirbo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, agentūroje „SOS vaikai“ ir kitose įstaigose. Kaip teigia įstaigų vadovai, nesusipratimų su šiais darbuotojais beveik nepasitaiko. Nebent jie neateina į darbą ir taip pablogina savo pačių padėtį.

REKLAMA

Viešieji darbai praėjusiais metais

Panevėžio darbo biržos direktoriaus pavaduotojos Audronės Biguzienės duomenimis, Panevėžio mieste ir rajone viešieji darbai buvo organizuojami 102 įmonėse.

Miesto ir rajono savivaldybių viešųjų darbų programose dalyvavo 1269 asmenys, o Panevėžio teritorinės darbo biržos įgyvendintuose projektuose – 101 asmuo.

Panevėžio rajono savivaldybės viešųjų darbų programoje dalyvavo 602 asmenys, o Panevėžio teritorinės darbo biržos įgyvendintuose projektuose – 28 rajone gyvenantys bedarbiai. Prognozuojama, kad 2014 metais Panevėžio rajono savivaldybės viešųjų darbų programoje dalyvaus 680 asmenys.

 

Vitalija JALIANIAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų