REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

A.Paleckio vadovaujamas SLF viešai pasisakė prieš dabartinių parlamentarų norą cenzūruoti istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnis skelbia: „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas“. Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje  19 straipsnyje skelbiama: “Kiekvienas turi teisę laisvai laikytis savo įsitikinimų ir juos reikšti; ši teisė apima laisvę nekliudomam turėti savo nuomonę ir ieškoti informacijos bei idėjų, jas gauti ir skleisti visokiomis priemonėmis ir nepaisant valstybės sienų“.

REKLAMA

Mūsų  partijos nuomone, šiems pamatiniams demokratijos teiginiams prieštarauja 2010 m. birželio 15 d. Lietuvos Seimo sprendimas, patvirtinęs Baudžiamojo kodekso pataisas, įteisinusias baudžiamąją atsakomybę už tarybinės praeities vertinimus, rašoma SLF pranešime.

"Šiomis pataisomis bandoma iš esmės cenzūruoti istoriją ir ženkliai apriboti pačių politikų išgarbintą demokratiją. Tokie ketinimai - tai totalitarinio mąstymo reliktas, kuris nedaro garbės mūsų valstybei ir neigiamai išskiria ją iš bendro europinio konteksto" - teigia SLF pirmininkas A.Paleckis.

REKLAMA
REKLAMA

Šis Seimo sprendimas verčia suabejoti pačių dabartinių politikų legitymumu. Juk atkūrusi nepriklausomą Lietuvos valstybę institucija – Aukščiausioji Taryba (Atkuriamasis Seimas) - buvo išrinkta pagal anuomet galiojusius tarybinius (“okupacinius" , anot Seimo) įstatymus.

Niurnbergo tarptautinis tribunolas pripažino fašizmą nusikalstamu režimu žmonijai, o jokių teisinių tarptautinių sprendimų, smerkiančių Tarybų Sąjungą, nebuvo ir nėra. Toks sugretinimas žeidžia visų antihitlerinės koalicijos kovotojų atminimą, menkina tarptautinį mūsų šalies prestižą, apsunkina jos santykius su kitomis valstybėmis, teigia SLF atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų