REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milijonai „Android“ naudotojų raginami tikrinti savo telefonus, nes aptikta programų, kurios gali eikvoti akumuliatorių, nes išjungus ekraną paleidžiama reklama

Milijonai „Android“ naudotojų raginami tikrinti savo telefonus, nes aptikta programų, kurios gali eikvoti akumuliatorių, nes išjungus ekraną paleidžiama reklama

REKLAMA

Milijonai „Android“ naudotojų raginami patikrinti savo įrenginius ir ištrinti nesąžiningas programėles, kurios gali išeikvoti akumuliatoriaus energiją ir naudoti mobiliuosius duomenis net tada, kai ekranas yra išjungtas.

Nerimą keliantį atradimą padarė „McAfee“ saugumo komanda. Kibernetinio saugumo ekspertai iš viso nustatė 43 programėles, kurios galėjo paleisti reklamas, kai įrenginys buvo nenaudojamas, rašo mirror.co.uk.

Tokią praktiką draudžia „Google“ ir tai yra akivaizdus įmonės „Google Play“ kūrėjų politikos pažeidimas. Tačiau tai nesustabdė tų, kurie bando pasipelnyti ir gauti reklamos paspaudimų be naudotojų leidimo.

Prieš atsisiųsdami programėles visada turėtumėte jas patikrinti ir įsitikinti, kad jas sukūrė patikimas kūrėjas

„Google“ pašalino daugumą „Play Store“ parduotuvėje buvusių programų, tačiau jas savo įrenginiuose jau buvo įsidiegę apie 2,5 mln. naudotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„McAfee“ teigia, kad tarp tikslinių programų yra TV/DMB grotuvas, muzikos parsisiuntimo programa, naujienų ir kalendoriaus programos.

Siekiant išvengti aptikimo, nelegalios reklamos slapta pradedamos rodyti nenaudojant ekrano tik praėjus kelioms savaitėms po pirmojo įdiegimo, todėl sukčius pastebėti yra daug sunkiau.

REKLAMA

Dabar „McAfee“ ragina vartotojus būti atsargiems, kai jie į telefonus atsisiunčia naujas programas, ir prieš paspaudžiant įdiegimo mygtuką patikrinti, kokių leidimų nori programinė įranga. Įdiegus naują programinę įrangą taip pat verta patikrinti įrenginio veikimą – jei staiga sutrinka akumuliatoriaus veikla, gali būti, kad vyksta kažkas grėsmingo.

„Prieš suteikdami leidimus naudotojai turi būti atsargūs ir atidžiai įvertinti leidimų suteikimo būtinybę, – plačiau paaiškino „McAfee“. – Nors šie leidimai gali būti reikalingi tam tikroms teisėtoms fone veikiančioms funkcijoms, svarbu apsvarstyti galimą su jais susijusią riziką, pavyzdžiui, paslėpto elgesio įgalinimą arba naudotojams rodomų reklamų ir turinio aktualumo sumažėjimą dėl paslėpto „spustelėjimo“ elgesio.“

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad didžioji dalis naudotojų, kuriuos paveikė ši naujausia reklamos ataka, buvo už Jungtinės Karalystės ir JAV ribų, tačiau tai nereiškia, kad jūsų telefonas negali būti paveiktas ateityje.

Todėl prieš atsisiųsdami programėles visada turėtumėte jas patikrinti ir įsitikinti, kad jas sukūrė patikimas kūrėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų