• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo Vyriausybei kuo skubiau parengti teisės aktų projektus, kuriuose būtų reglamentuoti viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų ir kitų administracijos vadovaujančių darbuotojų darbo apmokėjimo principai.

REKLAMA
REKLAMA

Antano Matulo vadovaujamas komitetas pasiūlė, kad sveikatos priežiūros įstaigų vadovų darbo užmokestis būtų susietas su pagrindiniais įstaigos veiklos rodikliais - įstaigos pajamomis, lovų skaičiumi, aptarnaujamų pacientų skaičiumi. Komiteto nuomone, įstaigų vadovų darbo užmokestį reikėtų susieti ir su įstaigos darbuotojų vidutiniu darbo užmokesčiu.

REKLAMA

Tai penktadienį nutarta Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, kuriame svarstyti kai kurių ligoninių vadovų nepagrįstai dideli atlyginimai.

Komitetas nustatė, kad atlyginimų dydžiai labai skiriasi, įvairūs steigėjai yra nustatę labai įvairius atlyginimų dydžius. Ypač išsiskiria apskričių ligoninių vadovų atlyginimai, kurie yra daug didesni nei atlyginimų dydžiai, nustatyti sveikatos priežiūros įstaigose, pavaldžiose savivaldybėms ar Sveikatos apsaugos ministerijai.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo komitetas pažymi, kad ir lyginant to paties lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimus jie skiriasi kelis kartus. Pavyzdžiui, apskričių ligoninių vadovų vidutinis darbo užmokestis kartu su priedais ir priemokomis svyruoja nuo 17 tūkst. iki 3 tūkst. litų.

Palyginus 2008 m. ir 2009 m. sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimų dydžius, nustatyta, kad ekonominio sunkmečio metu beveik pusės sveikatos priežiūros įstaigų vadovų darbo užmokesčiai 2009 metais ne mažėjo, o didėjo.

Komiteto duomenimis, tik Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimai 2009 metais buvo mažinami tris kartus ir šiuo metu yra net mažesni už kai kurių apskričių ligoninių vadovų atlyginimus.

"Įvertinus pateiktą informaciją, darytina išvada, kad sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai akivaizdžiai nesivadovauja Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymais nustatyti mažesnius sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimus ekonominės krizės metu", - pareiškė Seimo Sveikatos reikalų komitetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų