REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 „Skaitau, vadinasi esu“ - su tokiu šūkiu ketvirtadienį prasidės devintą kartą rengiama Vilniaus knygų mugė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot renginio organizatorių, šių metų mugėje didžiausias dėmesys bus skiriamas lietuvių literatūrai.

REKLAMA

„Mugės tema nėra atsitiktinė. Tai lėmė mūsų visuomenės, skaitytojų vis intensyvesnis domėjimasis savo kūrėjais. Tai yra gerai, nes niekada lietuvių literatūra nebus įdomi pasauliui, jei ji nebus svarbi mums patiems“, - spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo viešosios įstaigos „Lietuviškos knygos“ direktorė Aušrinė Jonikaitė.

Šiemet į renginį pakviesta kaip niekad daug lietuvių kūrėjų: mugės metu lankytojai galės susitikti su 80 lietuvių rašytojų ir poetų. Anot A.Jonikaitės, su skaitytojais bendraus ne tik žinomi kūrėjai - Sigitas Parulskis, Vanda Juknaitė, Gintaras Grajauskas, Vytautas V.Landsbergis, Algimantas Baltakis, bet ir debiutuojantys, pirmąsias knygas pristatantys bei savo skaitytoją dar bandantys surasti rašytojai.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikimuose dalyvaus ir 14 užsienio rašytojų. Viena labiausiai intriguojančių Vilniaus knygų mugės staigmenų - su knygų mylėtojais susipažinti atvyksianti pasaulinio lygio literatūros žvaigždė, amerikiečių prozininkas Johnas Irvingas, pristatysiantis naujausią lietuvių kalbą pasirodžiusią savo knygą „Kol tave rasiu“.

Mugėje lankytojai taip pat galės akis į akį pabendrauti su vokiečių vaikų rašytoju Knisteriu, skaitomiausiu norvegų rašytojų Peru Peterssenu, paslaptingu Asuka Fujimori slapyvardžiu pasirašinėjančiu rašytoju, prancūzu Timothee de Fombelle ir kitais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pastebėjo Vilniaus knygų mugės projekto vadovė Milda Gembickienė, jau beveik dešimtmetį gyvuojantis renginys išaugo vaikišką amžių ir subrendo: mugė surado sau ištikimą lankytoją, susiformavo savitos, tik šiam renginiui būdingos tradicijos, kurių nežadama atsisakyti ir šiemet.

Tradiciškai mugė didelį dėmesį skirs jaunajam skaitytojui. Kasmetinė kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“ šiemet išplės savo mokymų programą: ji vaikus ir jaunimą kvies susitikti su knygų kūrėjais, sužinoti, kaip veikia tikra spausdinimo mašina, dalyvauti seminaruose, įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus. Kaip ir pernai, vaikų salėje veiks vaikų literatūros knygynėlis, specialioje scenoje vyks įvairūs mažiesiems skaitytojams skirti renginiai.

REKLAMA

Sekmadienį mugės lankytojai bus kviečiami paklausyti, kokias lietuviškas knygas skaito žymūs Lietuvos žmonės: aktorius Saulius Balandis, dainininkės Jurga Šeduikytė ir Aistė Smilgevičiūtė, Vilniaus arkikatedros klebonas Ričardas Doveika ir kiti.

Mėgstamų knygų ištraukas ar savo kūrybą galės paskaityti ir mugės lankytojai. Tokią galimybę jiems suteiks visos mugės metu vyksiantis projektas „Atviras mikrofonas“.
Anot A.Jonikaitės, visas pluoštas įvairiausių mugės renginių bus skirtas skaitymo skatinimui: nuo seminarų tėvams, kaip skaityti vaikams ir juos skatinti tai daryti, iki repavimo pamokų paaugliams su Svaru ir grupe „G&G sindikatas“.

REKLAMA

Tradicijoms ištikima knygų mugė šiais metais visgi žada pasiūlyti ir keletą naujovių. Viena jų - kelerius metus brandintas Diskusijų klubas. Tai savarankiška ir jauki intelektualinė erdvė, nesusieta su kuria nors konkrečia leidykla ar nauju leidiniu, kurioje knygų mylėtojai galės diskutuoti jiems rūpimomis temomis, aptarti literatūros naujoves ir dalintis įspūdžiais. Knygų mugės metu vyks penki Diskusijų klubo renginiai, kuriuos ves skaitančiai visuomenei gerai pažįstami žmonės - Leonidas Donskis ir Rolandas Maskoliūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Penktadienį ir šeštadienį vyks penkios diskusijos įvairiausiomis temomis : nuo pasaulio pabaigos alternatyvų, naujųjų Viduramžių, lietuvių tautos kilmės, evoliucijos ir genetinės tapatybės iki detektyvų ir politinės literatūros. Tai pokalbiai, skirti tiems žmonėms, kurie į mugę neateina tik susipažinti su vienu ar kitu rašytoju ar nusipirkti vieną kitą knygą, bet ir plačiau pakalbėti, padiskutuoti aktualiomis temomis“, - klubo idėją apibūdino A.Jonikaitė.

Pasak mugės kultūrinės programos organizacinio komiteto narės, leidyklos „Tyto alba“ direktorės Lolitos Varanavičinės, ši naujovė rodo, jog mugė vis labiau tampa ne komerciniu, o kultūriniu renginiu.

REKLAMA

„Devintoji knygų mugė jau įtvirtino požiūrį, kad nebeeiname į mugę vien pirkti pigių knygų. Prisimenu pirmąsias muges, kai žmonės jas maišais vilko. Dabar mugė tapo kultūrinių renginių vieta. Diskusijų klubas įtvirtino tą poslinkį nuo prekybos pokalbio, diskusijos link“, - kalbėjo L.Varanavičienė.

Knygų mugės metu veiks 13 parodų. Pirmąją savo personalinę parodą surengs 78-erių metų grafikė, knygų iliustratorė Birutė Žilytė, fotografijų ekspoziciją pristatys aktorė Eglė Aukštakalnytė Hansen. Mugėje taip pat bus pristatoma tarptautinė knygų iliustracijų paroda iš Italijos.

Iš viso Vilniaus knygų mugėje šiemet dalyvaus 250 dalyvių iš 6 šalių - Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos. Lankytojus žadama pakviesti į daugiau kaip 200 kultūrinių renginių.

Vilniaus knygų mugė vyks parodų centre LITEXPO vasario 21-24 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų