REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Žiedas 123rf.com

„Netikiu burtais, magija, tačiau gal verta susikurti kokį nors sėkmės talismaną?“ – klausia Valdonė.

13

„Netikiu burtais, magija, tačiau gal verta susikurti kokį nors sėkmės talismaną?“ – klausia Valdonė.

REKLAMA

Atsako Mykolo Romerio universiteto profesorius Gediminas Navaitis

Šv. Kalėdos – stebuklų ir vilčių metas. Viltys gali pasiteisinti, nes įsivaizduojant save laimingą ir energingą padidėja galimybė tokiam ir būti. Vaizduotėje matydamas save ligotą ir suvargusį žmogus greičiausiai toks ir taps. Žinoma, galima susikurti psichologinį sėkmės talismaną. Jį kuriantysis turi pasitikėti savimi. Ką tai reiškia?

Žmonės, kurie mano esantys nelaimingi, nesąmoningai verčia save tokiais jaustis. Jie nenori suvokti, kad gyvena šiandien ir nuo jų priklauso, ar šiandien galvos apie sėkmę, ją įsivaizduos, ar pasirinks priešingą minčių kryptį. Nereikia manyti, kad pozityviam mąstymui būtinos milžiniškos pastangos. Jų reikia tiek pat, kiek kuriant žlugdančius vaizdinius.

Retas ateina į darbą nesiprausęs ir nesišukavęs. Savo išore pasirūpiname, tačiau mąstymo ir jausmų „higienos“ dažnai nesilaikome. Ne vienas iš ryto būna irzlus, piktas ir nekalbus, nors kartais net nežino, kodėl jo nuotaika prasta. Dažniausiai taip būna dėl įsišaknijusio blogo įpročio. Esant tokios būsenos laimę lemiančių „burtų“sukurti nepavyks. Sprendimas paprastas – tereikia vieną savaitę kas rytą apsimesti žvaliu, energingu ir patenkintu. Po savaitės apsimesti nebereikės. Seną nuotaikų įprotį pakeis naujas.

REKLAMA
REKLAMA

Rasti savigraužos priežastį ar kaltuosius, kurie supykdė, nesunku. Neklusnūs, ir nesimokantys vaikai, abejinga meilužė, per daug reikalaujantis viršininkas, šimtai kitų priežasčių gali sukelti nepasitenkinimo savimi ir pasauliu jausmą. Ką daryti su tokiomis mintimis ir jas patvirtinančiais vaizdiniais? Juos reikia paprasčiausiai nupūsti. Ne mažiau kaip dvidešimt kartų. Geriausiai tai daryti atvėrus langą, kad giliai įkvėptume gryno oro. Ir tuo pat metu įsivaizduoti, kad tai, kas kėlė nerimą, nuskrenda tolyn. Lengva ir veiksminga.

REKLAMA

Pozityviai mąstant, džiugiai jaučiantis, išmetus iš vaizduotės ir minčių nemalonumus, galima susikurti psichologinį sėkmės talismaną. Sėkmės talismanas – tai jausmo, kad jums gera, ramu, kad pasitikite savimi, susiejimas su kokiu nors daiktu. Kiekvienas esame patyrę sėkmės, lengvumo, laimės pojūtį, kai atrodė, jog viskas klojasi pagal mūsų norus. Šių jausmų ir pojūčių atkūrimas ir yra sėkmės talismano esmė:

pasirinkite daiktą (žiedą, pakabutį ar pan.), kurį norite paversti savo sėkmės talismanu;

užsimerkite ir prisiminkite kokį nors įvykį, kai jautėtės laimingas, energingas, pasitikintis savimi;

REKLAMA
REKLAMA

kai mintyse atkuriate laimės, sėkmės, džiaugsmo vaizdus, švelniai lieskite laimės talismanu tapsiantį daiktą;

kelias minutes pabūkite atsipalaidavęs;

pakartokite visa tai, dėmesį sutelkdami ne į prisiminimą, o į jo metu patirtus jausmus, pojūčius.

Sėkmės talismanas – tarsi inkaras, kuris įtvirtina teigiamus išgyvenimus. Jį palietus, atkuriamas ir sustiprinamas pasitikėjimas savimi, užlieja džiaugsmas. Ar galima padaryti sau dar didesnę kalėdinę dovaną?..

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų