REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reguliarus vonios rankšluoščių ir kilimėlių plovimas yra nepaprastai svarbus, kad vonios kambaryje nesikauptų bakterijos, tačiau daugelis to nedaro pakankamai dažnai, o kartais visai nesirūpina vonios kilimėlių švara.

Reguliarus vonios rankšluoščių ir kilimėlių plovimas yra nepaprastai svarbus, kad vonios kambaryje nesikauptų bakterijos, tačiau daugelis to nedaro pakankamai dažnai, o kartais visai nesirūpina vonios kilimėlių švara.

REKLAMA

Prabangių vonios kambarių specialistai „Big Bathroom Shop“ apklausė Jungtinės Karalystės gyventojus apie jų valymo įpročius ir nustatė, kad beveik pusė apklaustųjų žmonių nepakankamai dažnai skalbia vonios kilimėlius.

Dar 13 proc. teigė, kad vonios kilimėlį plauna tik kelis kartus per metus, o 5 proc. – vos kartą per metus, rašo express.co.uk.

Kilimėlis – nešvariausias daiktas vonioje

Rikki Fotgergill, „Big Bathroom Shop“ atstovė, sakė: „Vonios kilimėliai yra palanki terpė daugintis bakterijoms vonios kambaryje. Siekiamybė būtų juos plauti bent kartą per savaitę, priklausomai nuo to, kaip dažnai jis naudojamas. Prie grindų prilipę kilimėliai nesuteikia galimybės cirkuliuoti orui ar išdžiūti, todėl susidaro drėgmė ir gali atsirasti pelėsis.“

Jie kalbėjosi su namų valymo eksperte Belinda Everingham, kad išsiaiškintų, kaip žmonės turėtų teisingai plauti vonios kilimėlius. B. Everingham sakė: „Tai dažnai yra nešvariausios vietos vonios kambariuose, kur gali plisti mikrobai.“

REKLAMA
REKLAMA

Pirma, prieš skalbdami patikrinkite vonios kilimėlio priežiūros etiketė, nes tik taip galėsite jį tinkamai išplauti. Belinda paaiškino, kad vonios kilimėlius prieš skalbimą reikia išpurtyti.

REKLAMA

„Kilimėliai ne tik sugeria drėgmę ir garus, bet ir kaupia dulkes, nešvarumus ir plaukus. Prieš plaunant vonios kilimėlį būtina jį išpurtyti, kad pašalintumėte visas nepageidaujamas šiukšles ir vėliau neužkimštumėte skalbimo mašinos.

Jei kilimėlis turi guminę pusę, apsvarstykite galimybę ją nuvalyti skudurėliu, kada pašalintumėte matomus nešvarumus. Dulkių siurblys taip pat gali būti naudojamas kasdienei priežiūrai ir užtikrins, kad kilimėlis nekaupia nešvarumų tarp skalbimų“, – sakė ekspertė.

Patarė, kaip prižiūrėti vonios kilimėlius

Kai vonios kilimėlius plaunate skalbimo mašinoje, svarbu naudoti šiltą, o ne karštą programą. Nors daugelis žmonių mano, plovimas karštu vandeniu pašalins bakterijas, Belinda paaiškino, kad geriausia naudoti šiltą vandenį, kad būtų išvengta spalvos pokyčių.

REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat pridūrė: „Naudokite mėgstamo kvapo ploviklį ir įpilkite sodos, pusės puodelio turėtų pakakti. Tai padės išnaikinti kvapus, paryškins spalvas ir sumažins bakterijų kiekį. Panaudojus levandų eterinį aliejų, tai taip pat gali padėti išlaikyti gaivą ir sumažinti pelėsio atsiradimą.“

Skalbdami niekada neperkraukite skalbimo mašinos. Skalbkite po vieną kilimėlį ir niekada nedėkite jų su kitais skalbiniais, pavyzdžiui, rankšluosčiais, nes kyla pavojus, jog bakterijos persineš iš vienos medžiagos į kitą.

Džiovinant kilimėlį ekspertė rekomenduoja, jei tik įmanoma, juos džiovinti lauke. Nors tai gali būti sudėtinga žiemą, tačiau vėjas padės išsaugoti kilimėlio išvaizdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų