• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Širdies dūžiai gali pakrauti telefoną

Širdies dūžiai paversti elektros srove gali pakrauti  mobiliojo ryšio telefoną.

Paprasta riešinė ant rankos gali pakeisti žmogaus širdies plakimo ritmą į elektros srovę, kuri pakraus mobiliuosius telefonus. Šis nuostabus išradimas priklauso penkiolikametei  moksleivei iš Delio, o jį pagerino ir išplėtojo Stanfordo universiteto mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Sarojini Mahajan'ai, vidurinės mokyklos moksleivė iš Vakarų Delio ši idėja atėjo  žiūrint į mobilųjį telefoną bei prisukamą laikrodį ant jos riešo.

REKLAMA

„Ji pastebėjo, kad jos laikrodžiui nereikia papildomo krovimo, taigi pradėjo tyrinėti galimybę elektroninius prietaisus pakrauti širdies dūžiais. Ji pristatė savo idėją gamtos mokslų mokytojai, kuri persiuntė šią idėją Indijos Nacionaliniam Inovacijų Fondui,“ - DailyTelegraph.com sakė mergaitės auklėtoja  Anjali Aggarwal'a.

Nepaisant to, kad jos idėja širdies dūžius paversti elektros srove  nelaimėjo pagrindinio Nacionalinio Inovacijų Fondo prizo, buvo plačiai komentuojama jų puslapyje. Todėl ja ir susidomėjo Stanfordo universiteto vyriausiąjį techniką, kuris ir nusiuntė pasiūlymą išvystyti mergaitės idėją komerciniams tikslams.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai mano, kad ši idėja turi puikų potencialą abiejose šalyse, kur mobiliųjų telefonų paklausa auga ne dienom, bet valandom, tačiau pagrindinė problema, kad prietaisai yra prikaustyti prie elektros srovės pasiekiamumo.

Jaunoji išradėja dienraščiui „The Indian Express“ sakė, kad ši idėja yra „ per gera, kad būtų tiesa“ ir ji negalėjo patikėti, kad jai į galvą šovusi tokia „beprotiška idėja“ buvo atrinkta didžiausio tyrimais užsiimančio universiteto pasaulyje.

„Aš pagalvojau, kad jei mes turime laikrodžius, kurie yra stimuliuojami žmogaus pulso, tai kodėl negalėtume pritaikyti šios technologijos nešiojamiems telefonams,“ - paaiškino savo sumanymą S.Mahajan'i.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų