REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tie, kurie yra įsitikinę, kad tvarka namuose padeda palaikyti tvarką ir galvoje, tikrai nustebs, kad virtuvės atveju tviskantys paviršiai gali būti labai apgaulingi. Virtuvėje yra daug vietų, kur gali slėptis nešvarumai, riebalai ir bakterijos.

Tie, kurie yra įsitikinę, kad tvarka namuose padeda palaikyti tvarką ir galvoje, tikrai nustebs, kad virtuvės atveju tviskantys paviršiai gali būti labai apgaulingi. Virtuvėje yra daug vietų, kur gali slėptis nešvarumai, riebalai ir bakterijos.

REKLAMA

Švarą mėgstantys žmonės neabejotinai žino, kokį šoką gali sukelti nešvarumų radinys kokioje nors netikėtoje vietoje – pavyzdžiui, ištraukus skalbimo mašinos stalčiuką rašoma dailystar.co.uk. Švaros ekspertas ir kompanijos „Laundryheap“ vadovas Deyanas Dimitrovas teigia, kad tokių užsislėpusių nešvarumų namuose gali būti ir daugiau. Jis pateikė septynių nešvariausių virtuvės vietų sąrašą.

Skrudintuvo padėkliukas trupiniams

Deyanas sakė: „Gerų skrebučių paslaptis – švarus skrudintuvas. Patogus būdas išsiaiškinti, ar jūsų skrudintuvas švarus, yra apžiūrėti tas vietas, į kurias dedate duonos riekeles – jei šonuose ir ant dugno matote trupinių, tai reiškia, kad atėjo laikas skrudintuvą valyti.

REKLAMA
REKLAMA

Visų pirma būtinai skrudintuvą ištraukite iš rozetės (sausomis rankomis!), o tuomet išimkite padėkliuką su trupiniais ir jį ištuštinkite į kriauklę ar į šiukšliadėžę. Sausu dantų šepetėliu išvalykite trupinius iš sunkiai pasiekiamų vietų, kad atsikabintų visi didesni trupiniai, o tada gerai išplaukite su indų plovikliu, kad neliktų riebalų dėmių. Kai padėkliukas jau bus švarus, įstatykite jį į vietą ir gerai pakratykite visą skrudintuvą virš šiukšliadėžės, kad iškristų visi pasislėpę trupinėliai“.

REKLAMA

Virtuvės pirštinės

Deyanas sako: „Net jei iš išorės jūsų virtuvės pirštinės atrodo visiškai švarios, jų viduje gali slėptis įvairiausi mikrobai ir nešvarumai – ten gali būti net trupinių ir kitų maisto likučių! Daugumą virtuvės pirštinių galima tiesiog skalbti kartu su kitais skalbiniais skalbimo mašinoje, bet atkreipkite dėmesį į skalbimo instrukcijas ant pirštinių etiketės – silikonines reikia skalbti rankomis.

Prieš skalbiant virtuvės pirštines galima 10 minučių pamirkyti vieno šaukšto vandens, vieno šaukšto valgomosios sodos ir šilto vandens tirpale. Jei nesate įsitikinę, ar šias pirštines galima dėti į skalbimo mašiną, arba jei norite, kad jos būtų labai švarios, jas visada galite priduoti į skalbyklą profesionaliam valymui – taip nebus dėl ko jaudintis“.

REKLAMA
REKLAMA

Mediniai šaukštai

Deyanas paaiškino: „Medinių šaukštų tarpeliuose ir sunkiai išvalomose vietose gali veistis bakterijos, ypač jei jais liečiate žalią mėsą. Jei jų gerai neiššveisite, rizikuojate bakterijas pernešti į kitą maistą ar virtuvinius įrankius.

Kad sveikatai kenksmingos bakterijos nesiveistų, reguliariai savo medinius šaukštus mirkykite vandenilio peroksido tirpale, prieš juos plaudami. Tokį tirpalą gaminkite iš vieno arbatinio šaukštelio vandenilio peroksido dviem litrams vandens – kelias minutes jame pamirkykite šaukštus, tuomet juos išplaukite ir išdžiovinkite, kaip įprastai. Dar gali būti pravartu visus virtuvinius šaukštus laikyti kartu viename puode ar vazelėje, nes vertikalioje pozicijoje jie geriausiai džiūva ir ant jų nesikaupia dulkės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prijuostės

Deyanas pastebi: „Riebalai, trupiniai, maisto dalelės – visa tai gali nusėsti ant prijuostės, ypač jei ji turi priekinė kišenę, todėl kuo ji bus švaresnė prieš kiekvieną maisto gaminimą, tuo geriau. Gera taisyklė yra prijuostę skalbti kas keletą naudojimų, kad ant jos nespėtų susikaupti nešvarumai.

Jei ant prijuostės kažką išpylėte ar nenorite, kad ruošto maisto kvapas įsigertų į prijuostės audinį, tuomet 15 minučių prijuostę pamirkykite šiltame vandenyje su trupučiu drabužių skalbiklio ir trupučiu acto, o tada išskalbkite aukštoje temperatūroje. Dar galima prijuostę atiduoti į skalbyklą profesionaliam valymui, jei dėmių ir kvapų nebepavyksta savarankiškai pašalinti namuose. Jei įmanoma, prijuostę kabinkite gerai vėdinamoje vietoje – pavyzdžiui, ant virtuvės išorinių durų, kad joje nesikauptų drėgmė ir įvairūs kvapai, o audinys būtų kiek įmanoma gaivesnis“.

REKLAMA

Padažų ir prieskonių lentynėlės

Deyanas aiškina: „Nors spalvingos padažų ir prieskonių lentynėlės gali labai gražiai atrodyti, jose dažnai slepiasi dulkės, įvairūs milteliai, išsiliejusio padažo dėmės ir panašiai. Rekomenduoju kas keletą savaičių gerai išvalyti visas prieskonių ir padažų lentynėles virtuviniams paviršiams skirtu valikliu, kad jose tikrai neliktų jokių nešvarumų ir riebalų nuosėdų. Prieš atgal į lentynėlę sudėdami padažus ir prieskonius, būtinai gerai ją nudžiovinkite – kitaip ten ims kauptis drėgmė.

Virtuviniai rankšluosčiai

Deyanas pataria: „Daugelis dažnai pamiršta diferencijuoti virtuvinius rankšluosčius. Jei tą patį rankšluostį naudojate viskam, ant odos ar net indų perkeliate bakterijas, kurios gali sudirginti odą ir net sutrikdyti virškinimą, netyčia patekusios į burną. Rekomenduoju virtuvėje turėti tris virtuvinius rankšluosčius skirtingiems dalykams – indų sausinimui, rankų šluostymui ir paviršių valymui.

REKLAMA

Taip pat geriausia visus juos skalbti kas keletą dienų, kad nepageidaujamos bakterijos per ilgai neužsisėdėtų virtuvėje. Dar viena gera mintis yra turėti keletą virtuvinių rankšluosčių rinkinių, kad būtų kuo juos pakeisti, kai vieną rinkinį atidėsite skalbimui. Nepamirškite, kad virtuvinius rankšluosčius reikia skalbti bent 40 laipsnių temperatūroje, kad jie būtų švarūs. Dar galite rinktis ir profesionalų jų valymą skalbykloje“.

Mikrobangų krosnelė

Deyanas sako: „Maistas, kurį šildote mikrobangų krosnelėje, dažnai ištikšta iš lėkštės ar dubens, jei jo neuždengiate, todėl ant vidinių mikrobangų krosnelės sienelių gali imti kauptis įvairiausių riebalų ir padažų likučiai. Mikrobangų krosnelę gerai iš vidaus ir išorės išvalyti reikėtų kiekvieną savaitę – greitas nešvarumų nušluostymas nėra toks efektyvus, kaip gali pasirodyti, nes daugelis žmonių pamiršta nuvalyti vidinę viršutinę mikrobangų krosnelės sienelę.

Norėdami gerai išvalyti mikrobangų krosnelę, vieną šaukštą acto įmaišykite į 250 ml vandens dubenyje ir jį įdėkite į mikrobangų krosnelę dviem minutėms aukštoje temperatūroje, kad vanduo užvirtų ir krosnelės viduje prisirinktų garų. Tada palaukite, kol mikrobangų krosnelė visiškai atvės – maždaug 10 minučių, ir nušluostykite vidines juos sieneles įprastu valikliu bei drėgna šluoste. Visos priskretusios dėmės turėtų lengvai nusivalyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų