REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sprendimai dėl imuniteto paso galėtų būti pristatyti jau ateinančią savaitę, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, jei būtų nuspręsta, kad imuniteto pasas būtų suteikiamas ir testą pasidariusiems asmenims, valstybė testų nekompensuotų.

Sprendimai dėl imuniteto paso galėtų būti pristatyti jau ateinančią savaitę, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, jei būtų nuspręsta, kad imuniteto pasas būtų suteikiamas ir testą pasidariusiems asmenims, valstybė testų nekompensuotų.

REKLAMA

Šiuo metu dėl imuniteto paso suteikimo neigiamą testą turintiems asmenims vyksta diskusijos.

„Kai kam atrodo, kad už tai valstybė dar turėtų ir sumokėti, tarkim, jei būtų kažkokia nuostata, kad su imuniteto pasu žmogus gali eiti vakarieniauti viešojo maitinimo įstaigose, nežinau, ar mokesčių mokėtojai būtinai norėtų sumokėti, kad kažkas pasidarytų testą, jog nueitų į barą.

Jeigu už testą reikėtų mokėtis pačiam, eiti į kiną su testu, kuris kainuoja brangiau nei kino bilietas, pasidaro kita problema. Testo klausimas yra atviras. Dėl vakcinavimo ir dėl persirgimo mes turime ekspertų rekomendacijas, kokį žmogų pagal požymius būtų galima tikrinti, kiek laiko turi būti praėję nuo vakcinavimo arba kiek laiko po ligos diagnozavimo. Į šiuo atsakymus turim“, – ketvirtadienį žurnalistams komentavo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Kokios veiklos galėtų būti atlaisvinamos imuniteto pasą turintiems asmenims, kol kas nežinoma. Šiuo klausimu turėtų vykti diskusija tarp Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų. Premjerė teigė, kad sprendimai turėtų atsirasti netrukus.

REKLAMA

Paprašyta patikslinti, kada sprendimai galėtų būti priimti, premjerė sakė nežinanti: „Nežinau, ar kitą savaitę galės būti priimti sprendimai, bet kad jie galėtų būti pristatyti, kaip galimybė, tikėčiausi, kad kitą savaitę galėtų būti pristatyti.“

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, dar prieš kurį laiką pristatęs imuniteto paso idėją, sakė, kad jai įgyvendinti galėtų būti panaudojama „Koronastop“ programėlė. Kad imuniteto pasui įgyvendinti galėtų būti naudojama ši programėlė, neatmeta ir premjerė.

„Yra įvairių techninių būdų, kaip tai galima padaryti, nes Vienas dalykas yra sudėtingesnis programėlės, kitas būdas yra paprastas patikrinti užklausos būdu e.sveikatoje, ar žmogus atitinka vieną ar kitą požymį, kurie yra aiškus: persirgimas arba vakcinacija. Testo klausimas yra diskusinis“, – komentuoja I. Šimonytė ir priduria, kad ateinančią savaitę sprendimas jau galėtų būti aiškus.

REKLAMA
REKLAMA

Danija antradienį tapo viena iš pirmųjų Europos valstybių, pradėjusių taikyti vadinamąjį imuniteto pasą – dokumento, kad žmogus yra paskiepytas nuo nuo COVID-19, reikalaujama lankantis kai kuriose įstaigose. Estija svarsto, jog toks elektroninis sertifikatas, liudijantis apie imunitetą, šalyje galėtų veikti jau balandžio pabaigoje.

Europos Komisija praėjusį mėnesį pareiškė iki vasaros pradžios ketinanti sukurti imunizacijos pažymėjimų sistemą, leidžiančią laisviau keliauti skiepytiems, persirgusiems žmonėms, taip pat numatančią vieningas taisykles neigiamą COVID-19 testą turintiems keliautojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų