REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimonytė: karantino įvesti neplanuojame

Papildyta 10.40 val.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad karantino Vyriausybė įvesti neplanuoja ir šalyje liks galioti ekstremali situacija. Toks sprendimas priimtas gavus teisininkų išvadas.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad karantino Vyriausybė įvesti neplanuoja ir šalyje liks galioti ekstremali situacija. Toks sprendimas priimtas gavus teisininkų išvadas.

REKLAMA

„Iš paskutinių teisininkų išvadų panašu, kad apsieisime su ekstremaliąja padėtimi“, – antradienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak Vyriausybės vadovės, ministrų kabinetas nepersigalvojo, o tiesiog sulaukė teisininkų išvadų. I. Šimonytė teigė, kad pagrindinis klausimas, kurį kėlė ministrų kabinetas, kam tenka atsakomybė už reikalavimų nesilaikymą ekstremalios situacijos metu.

„Ne paslaugų teikėjui, ne pardavėjui, ne įstaigai ar kažkokiam organizatoriui, o žmogui, kuris nesilaiko reikalavimų. Tai teisininkai patikino, kad taip būtų net ir nesant karantino režimui. Tiesiog ekstremalios situacijos reglamentavime bus pakeitimai padaryti ir bus praplėstas reikalavimų sąrašas dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Premjerė pridūrė, kad šis klausimas turėtų būti svarstomas artimiausiame Vyriausybės posėdyje trečiadienį. Pasak I. Šimonytės, kol kas neturėtų būti ir naujų ribojimų renginiams uždarose erdvėse. Apie galimybę įvesti karantiną premjerė kalbėjo praėjusią savaitę.

REKLAMA

„Labai gali būti, kad tai bus vienas iš didesnių pokyčių, kuriuos Vyriausybė siūlys nustatyti. Turbūt tuo tikslu reikės vėl įvesti karantiną, kadangi, kaip žinia, pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, yra suprantamos kaip kažkas, ko visai nebūtina laikytis“, – prieš savaitę sakė I. Šimonytė.

Lietuvoje – 1225 nauji koronaviruso atvejai, dar 11 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1225 nauji COVID-19 atvejai, mirė 11 žmonių, antradienį skelbia Statistikos departamentas. Devyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

REKLAMA
REKLAMA

2856 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7187 žmonės. 

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1162 žmonės – 48-iais daugiau nei para anksčiau, 121 iš jų – reanimacijoje.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 139 žmonės – 60-ia daugiau nei para anksčiau.

82 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 975 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė šeši vyresni nei 80-ies metų žmonės – iš jų pasiskiepijęs buvo vienas. Taip pat mirė du vyresni nei 50-ies metų žmonės, iš kurių vakcinuotas buvo vienas, ir trys vyresni nei 70-ies metų žmonės, kurie buvo nesiskiepiję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4946 žmonių, iš jų pilnai paskiepyti buvo 101. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9803 mirtys.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 739,3 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuoti 1 mln. 605,9 tūkst.

Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 789 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta beveik 23,4 tūkst. žmonių. 

Lietuvoje bent vieną skiepo dozę yra gavę 62,2 proc. gyventojų. Tarp suaugusiųjų pasiskiepiję yra 72,7 proc. gyventojų, o tarp visų žmonių nuo 12 metų, galinčių vakcinuotis – 70,4 proc.

Mažiausia pasiskiepijusiųjų dalis yra tarp 12-15 metų vaikų – 28,4 proc. Tarp vyriausių šalies gyventojų per 80 metų pasiskiepiję 64,7 proc.

REKLAMA

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota beveik 3,2 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra daugiau kaip 1,8 mln. dozių.

Epidemiologinė situacija

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 634,7 – per parą paaugo keliolika punktų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis truputį pakilo ir siekia 6,9 procento.

Šalyje praėjusią parą atlikta 11,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 12,7 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 327,9 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 16,4 tūkst. – per parą sergančiųjų padaugėjo tūkstančiu.

 

Sužinojome, ko neplanuoja...O gal jau galima sužinoti,- ką planuoja ?
Zino kad įvedus karantina turės atsistatydinti kaip žadėjo o as taip laukiau tos dienos
Virusas plinta, LT zemelapis juoduoja, o karantino nenori skelbti, tai taip iseina kad virusas nera toks baisus ? jai karantinas nera skelbiamas tada kam skiepytis ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų