REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad nerūšiuotų komunalinių atliekų vežimas į Šiaulių sąvartyną yra gamtosaugos pažeidimas. 

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad nerūšiuotų komunalinių atliekų vežimas į Šiaulių sąvartyną yra gamtosaugos pažeidimas. 

REKLAMA

„Šiandien apskrities nerūšiuotas atliekas vežant į sąvartyną ne tik nevykdomi įsipareigojimai gyventojams, bet ir daromas gamtosauginis pažeidimas“, – teigia ministras ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Anot jo, tokie veiksmai pažeidžia Vietos savivaldos ir Atliekų tvarkymo įstatymus, o dėl teisinių ginčų sutrikusi Šiaulių regiono atliekų tvarkymo sistemos veikla yra netoleruotina, todėl dabar ypač svarbu kuo greičiau atnaujinti mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių veiklą, o kol tai nepadaryta – tvarkyti atliekas alternatyvai būdais. 

Penktadienį Aplinkos ministerija su Aplinkos apsaugos departamentu rengia skubų pasitarimą su Šiaulių regiono savivaldybių vadovais situacijai spręsti.

REKLAMA
REKLAMA

Atliekų tvarkymo procesas regione sutriko nuo sausio 22 dienos „NEG Recycling“ sustabdžius atliekų priėmimą į jos valdomus rūšiavimo įrenginius, dėl to nerūšiuotos šiukšlės vežamos tiesiai į sąvartyną. Bendrovė taip pasielgė motyvuodama tuo, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras jai už suteiktas paslaugas nesumokėjo beveik 500 tūkst. eurų. 

REKLAMA

Kaip anksčiau pranešė Aplinkos ministerija, dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų jau pradėtas tyrimas „NEG Recycling“ atžvilgiu, planuojamas tyrimas ir dėl centro veiksmų.

„Ministerija neturėtų mūsų gąsdinti, visos institucijos, o ministerija pirmiausia, turėtų stoti į viešojo intereso pusę“, – šią savaitę BNS sakė centro direktorius Žilvinas Šilgalis.

Sausio 24 dieną Šiaulių apygardos teismas įpareigojo „NEG Recycling“ skubiai priimti atliekas bei perduoti įrenginius Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui, kuris įrangą perėmė trečiadienį. 

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės ir centro sutartis galiojo nuo 2013 metų gruodžio, pirmadienį priimtas teismo sprendimas suteikė galimybę centrui ją vienašališkai nutraukti. „NEG Recycling“ žada šį sprendimą skųsti.

Centras aptarnauja apie 260 tūkst. regiono gyventojų, į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius kasdien atvežama po maždaug 200 tonų atliekų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų