REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius nemano, kad paskutiniai Vyriausybės karantino atlaisvinimai galėjo prisidėti prie blogėjančios koronaviruso situacijos sostinėje. Meras nesutinka su pasvarstymais, kad Vilniuje galbūt reikėtų pagalvoti apie griežtesnes karantino priemones, nes situacija čia yra labai sudėtinga.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius nemano, kad paskutiniai Vyriausybės karantino atlaisvinimai galėjo prisidėti prie blogėjančios koronaviruso situacijos sostinėje. Meras nesutinka su pasvarstymais, kad Vilniuje galbūt reikėtų pagalvoti apie griežtesnes karantino priemones, nes situacija čia yra labai sudėtinga.

REKLAMA

„Šiuo atveju, manau, kad tie atlaisvinimai, suvaržymų mažinimai yra daromi logiškai. Natūralu, kad mums sistemingai reikia įeiti į apribojimus ir sistemingai sklandžiai išeiti. Manau, kad viskas daroma logiškai.

Ačiū Dievui, kad dabar turime bent jau Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiek tiek daugiau laisvų lovų negu praeitos savaitės pabaigoje Covid-19 skyriuje“, – teigė R. Šimašius.

Meras tvirtino, kad sostinės ligoninėje šiuo metu yra 18 laisvų vietų COVID-19 pacientams, kai praėjusią savaitę tuo pačiu metu buvo likusios vos trys lovos.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus mieste naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų siekia 1095, šiuo metu pagal šį rodiklį tai labiausia koronaviruso paveikta Lietuvos savivaldybė.

REKLAMA

Pasak sostinės mero, Vyriausybei reikia labai svarbią užduotį atlikti, jie tą atlieka ir teisingai elgiasi atlaisvindami karantiną.

„Subalansuoti tarp griežtumo ir saugumo toje pačioje pusėje, kad galėtų ekonominis gyvenimas vykti ir žmonės uždaryti neišprotėtų.

Natūralu, kad tai yra nelengvas uždavinys, bet, mano supratimu, su juo iš esmės susidorojama visai neblogai. Galimybių pasas padėtų dar daugiau, o didesnės skiepijimo apimtys – dar daugiau“, – teigė R. Šimašius.

R. Šimašius: plečiantis skiepijimo apimtims, reikia kalbėti apie papildomus atlaisvinimus

Pasak mero, aiškiai matome, kad virusas plinta artimoje aplinkoje, taip pat matomi nenustatyti atvejai ir virusas plinta ugdymo įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

„Švietimo įstaigos, darželiai visoje Lietuvoje yra svarbūs dalykai, pas mus taip pat. Tokie plitimai, kurie būtų susiję su paskutiniais atlaisvinimais – tai nėra jokio pagrindo teigti, kad čia būtų kažkoks rimtas poveikis.

Tai su skiepijimosi apimčių plėtimusi, man atrodo, kad mums kaip tik reikia kalbėti apie sklandžius, pamatuotus ir papildomus atlaisvinimus“, – sako R. Šimašius.

Pasak mero, ligoninėse šiek tiek yra lengvesnė situacija nei praėjusią savaitę. Gerėjanti situacija ligoninėje, pasak mero, susijusi su didesniais vakcinavimo mastais.

„Su vakcinų plitimu, didesniu skiepijimu, natūralu, kad krūvis sveikatos sistemai mažėja. Ir natūralu, kad galima kalbėti vis apie didesnius atlaisvinimus“, – kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje jau kviečiami skiepytis nuo 45 metų

Šią savaitę Vilnius gavo 53 tūkst. vakcinų, daugiausia – apie 30 tūkst. „AstraZeneca“. 15 tūkst. dozių paliekama revakcinacijai kitą savaitę.

„Paleista registracija 45 m. ir vyresnių žmonių kategorijai, tai ta kategoriją, į kurią dar iki šiol neateidavom. Yra užsiregistravę labai daug žmonių, dalis vakcinų yra išnaudota visos. Pagal dabartinius registracijos laikus dar turime 11 tūkst. „AstraZeneca“ dozių pirmam skiepui, ypatingai kviečiu šiuos žmones skiepytis“, – sako meras.

Vilniaus savivaldybei atvėrus galimybę registruotis vakcinacijai nuo koronaviruso 45-erių ir vyresniems gyventojams, pirmadienio rytą buvo užstrigusi registracijos sistema. 

REKLAMA

Paklaustas apie antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę, ar bus galima ją paankstinti, meras tvirtina, kad spręsti turėtų specialistai. Bet jis paminėjo, kad kėlė šį klausimą ne kartą Sveikatos apsaugos ministerijai.

„Turime tą problemą, kad žmonės skaičiuoja ir net nepaisant to, kad po pirmos „AstraZeneca“ dozės susidaro labai didelis imunitetas, gal didesnis nei po kitų vakcinų pirmų dozių, bet pilną paketą žmogus gauna gavęs antrą dozę.

Tai matematika yra paprasta – aš gavau balandžio 1 d. pirmą „AstraZeneca“ skiepą, o antrą gausiu birželio pabaigoje. O žmogus, kuris gauna, tarkim, gegužės 3 d. pirmą „Pfizer“ dozę, antrą gaus gegužės pabaigoje, mėnesiu anksčiau.

REKLAMA

Tad natūralu, kad norėdami gauti pilną imunitetą, galbūt turėdami omeny kelionių planus žmonės labiau linksta rinktis kitą vakciną ir tai yra problema“, – teigia R.Šimašius.

Meras pažymėjo, kad jis ir pats laukia SAM sprendimo, kad būtų galima paankstinti antros dozės laiką.

Paklaustas, galbūt kitą savaitę bus galima tikėtis skiepijimo dar jaunesnių gyventojų nei nuo 45 metų, Vilniaus meras tikino, kad Vilnius labai preciziškai laikosi Operacijų centro nurodymų ir prie kitos skiepijamųjų grupės pereinama tik tada, kai gali pasiskiepyti buvusios grupės atstovai.

„Dabar praplečiame, kaip nurodyta operacijų vadovo, tą ratą iki 45+“, – teigė R.Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų