• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pianistė Guoda Gedvilaitė - vėl gimtinėje. Pamiršusi visas pareigas, darbus ir vaidmenis, šį savaitgalį ji sės prie fortepijono ir muzikos garsais užtvindys dvi Lietuvos koncertų sales.

REKLAMA
REKLAMA

Dviem koncertais su pianiste G.Gedvilaite - šeštadienį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, o sekmadienį - Kauno valstybinėje filharmonijoje - Kauno miesto simfoninis orkestras pradės penktuosius kūrybos metus.

REKLAMA

"Modestui (orkestro vyr. dirigentas M.Pitrėnas - red.) sakiau: reikia pakilios, "džiazovos" muzikos, programos su polėkiu. Aplink šalta, pilka ir taip mažai saulės, todėl sumanėme šviesų, žavų koncertą su džiazo elementais, įvairiais efektais ir siurprizais publikai. Šimtas procentų kokybės", - trykšdama entuziazmu LŽ tikino šiuo metu Frankfurte prie Maino (Vokietija) gyvenanti ir su vyru Ulfu Henriku Gohle mažametį sūnų Aurelijų auginanti pianistė. Per koncertą skambės spalvingi prancūzų impresionistų Claude'o Debussy, Maurice'o Ravelio ir amerikiečių kompozitoriaus Leonardo Bernsteino kūriniai.

REKLAMA
REKLAMA

Auksinė pagalba

Būti gera mama, žmona, dėstytoja, muzikante, koncertų rengėja - štai tiek priedermių kiekvieną mielą dieną turi atlikti ką tik į trisdešimt penktuosius žengusi muzikė. "Privalau viską apgalvotai suderinti: ir vaiko priežiūrą, ir muzikavimą, ir darbą su studentais. Laisvalaikio irgi turi likti", - sakė G.Gedvilaitė. Menininkė neprieštarautų, jei para truktų ir trisdešimt valandų. "Šeima, vaiko auginimas nėra taip paprasta, kaip maniau. Dveji metai neišmiegotų naktų", - sakė 2008-aisiais naujagimio susilaukusi mama. Muzikantė džiaugėsi, kad rūpesčių naštą dėl Aurelijaus kartais palengvina jos druskininkiečiai tėveliai. Ulfo mamos jau nebėra, o tėtis gyvena už 150 kilometrų nuo savo vaikaičio. "Tad vadinamosios auksinės pagalbos neturime. Tačiau visur puikiausiai suspėju ir nė vienam pasiūlymui koncertuoti neteko ištarti "ne". Muzika svarbiau už poilsį", - teigė Frankfurto prie Maino aukštosios muzikos mokyklos dėstytoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kūrybinis pakilimas prie Maino

Muzikantės darbštumui Vokietijos negana. Ji, pavyzdžiui, gyvendama ten geba Lietuvoje parengti koncertinę programą, aprėpiančią skirtingas meno sritis, menininkus. Praėjusį pavasarį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje G.Gedvilaitė surengė koncertą inscenizaciją "Pelenė Niujorke". Jame kartu grojo pianistė iš Japonijos Nami Ejiri, šoko Eglė Špokaitė, aktorius skaitė eiles. "Kūrybinė banga pastaraisiais metais atneša daug naujų sumanymų. Dabar mėginu išreikšti save kurdama programą, kurioje susilieja įvairios meno formos: klasikinė muzika dera su šokiu, poetinio žodžio magija, aktoriaus balsu. Didelis dėmesys kreipiamas apšvietimo, garso efektams. Tai ne vien tradicinis koncertas, bet ir reginys", - sakė pašnekovė. Muzikantė į naujovių paiešką leidžiasi stengdamasi, kad per akademinės muzikos koncertus būtų kuo daugiau jaunų veidų. "Pelenę Niujorke" šiuo metu G.Gedvilaitė repetuoja su vokiečių aktore, prancūzų šokėja ir japonų pianiste. Teatralizuotas koncertas įvyks vasarį ir gegužę.

REKLAMA

Programa telefonu

Su Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentu M.Pitrėnu pianistę sieja sena, dar iš studijų laikų bičiulystė. Skirtingu kūrybos keliu žengiantys menininkai neatitolo, vis dažniau susitinka muzikos scenoje. Linksmai tariant, būsimo koncerto programa pirmiausia buvo paskambinta telefonu. Idėja jį surengti kilo Modestui, o kurie kūriniai skambės, aptarė drauge telefonu.

Mindaugas KLUSAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų