REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytoja Dixa Bhavsar Savaliya papasakojo, kaip mūsų gyvenimo būdas – nuo valgymo iki miego – gali turėti įtakos ligų atsiradimui.

Gydytoja Dixa Bhavsar Savaliya papasakojo, kaip mūsų gyvenimo būdas – nuo valgymo iki miego – gali turėti įtakos ligų atsiradimui.

REKLAMA

„Alkis yra ženklas, kad jūsų ankstesnis valgis buvo gerai virškinamas, – sakė gydytoja D. B. Savaliya. – Kai valgote be apetito, per daug apkraunate kepenis“.

Sveikatos ekspertė rekomenduoja valgyti tik tada, kai išalkstate, nes priešingu atveju persivalgymas gali sutrikdyti žarnyną ir sulėtinti medžiagų apykaitą. Taip pat yra laikas, kada reikėtų atsisakyti bet kokio maisto – 19.30 val.

„Jei nebevalgysite po 19.30, gulsite anksti, tai leis jūsų kūnui suvirškinti viską, ką valgėte per dieną“, – sakė gydytoja.

Ekspertė teigia, kad nevalgymas vėlai vakare gali optimizuoti kepenų detoksikaciją. Pasak gydytojos D. B. Savaliya, tai gali padėti išlaikyti normalų kūno svorį, cukraus kiekį, energiją ir, svarbiausia, organizmo gebėjimą įsisavinti maistines medžiagas iš suvalgomo maisto, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja yra įsitikinusi, kad geriausias laikas eiti miegoti yra 22 val., nes tada medžiagų apykaita veikia energingausiai. Kitas iš pažiūros nekenksmingas įprotis, kurį puoselėjate daugelį metų, yra daugiafunkcinis darbas – kelių darbų darymas vienu metu, kuriam gydytoja visiškai nepritaria.

REKLAMA

„Daugiafunkcinis darbas padidina kortizolio (streso hormono) perteklių organizme, todėl jūs esate labiau linkę į autoimuninius ir gyvenimo būdo sutrikimus“, – perspėjo gydytoja.

„Vienu metu atlikdami tik vieną darbą pagerinsite darbo efektyvumą, sumažinsite stresą, o dienos pabaigoje jausite didesnį pasitenkinimą ir būsite ramesni“, – tvirtino ji.

Nors NHS pataria, kad turėtume mankštintis bent 150 minučių kiekvieną savaitę, gydytoja mano, kad tai yra per daug.

„Mankštinimasis ne pagal savo pajėgumus gali išsekinti“, – sakė D. B. Savaliya.

Jei neatsižvelgiate į savo galimybes, kyla kraujo krešėjimo sutrikimų, dusulio, kosulio, karščiavimo, per didelio troškulio ir net vėmimo rizika.

REKLAMA
REKLAMA

„Saikingumas yra svarbiausia“, – patvirtino D. B. Savaliya ir pridūrė, kad fizinis aktyvumas išlieka svarbia sveiko gyvenimo būdo dalimi.

Įpročiai, dėl kurių galite susirgti:

1. persivalgymas,

2. valgymas vėlai vakare,

3. ėjimas miegoti per daug vėlai,

4. daugiafunkcinis darbas,

5. per didelis fizinis krūvis.

Kas yra Ajurveda?

Johno Hopkinso universitetas pažymi: „Ajurveda yra medicinos sistema, pagrįsta idėja, kad ligas sukelia žmogaus sąmonės disbalansas arba stresas.

Ajurvedos gydymas prasideda nuo vidinio apsivalymo proceso, po kurio seka speciali dieta, vaistažolių preparatai, masažo terapija, joga, meditacija.“

Gydytojos Melindos Ratini tvirtinimu, daugiau nei prieš 3000 metų Indijoje sukurta ajurvedinė medicina yra viena seniausių pasaulyje holistinio gydymo sistemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip gyventi sveikai

NHS rekomenduoja penkis būdus, kaip sumažinti ligų, tokių kaip vėžys ir diabetas, riziką: sveikai maitintis, daugiau mankštintis, nerūkyti, o jei vartojate alkoholį, tai daryti tik saikingai ir rūpintis savo psichine gerove.

Sveikos mitybos principai:

- penkios porcijos vaisių ir daržovių kasdien,

- riebalų, pridėtinio cukraus ir druskos mažinimas.

- jei per dieną nueinate 10 000 žingsnių, esate gana aktyvus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų