Europos plaukimo čempionate Romoje pirmadienio rytą vykusiose atrankos varžybose pasirodė trys Lietuvos atstovai – Andrius Šidlauskas, Aleksas Savickas ir Rūta Meilutytė.

Dar sekmadienį vakare 200 m krūtine finale plaukęs ir jame penktąją vietą užėmęs A. Šidlauskas pirmadienio rytą startavo paskutiniame savo pasirodyme Romoje – 50 m krūtine rungtyje.

Šioje atrankoje A. Šidlauskas užfiksavo 27,52 sek. laiką, bendroje įskaitoje užėmė 12-tą vietą ir pateko į jau šį vakarą vyksiantį pusfinalį.

Prieš vykstant į Romą, šį sezoną  A. Šidlauskas šią distanciją greičiausiai yra plaukęs per 27,39 sek. Šis rezultatas tuo pačiu yra ir Andriaus karjeros rekordas.

Lietuvos rekordas 50 m. rungtyje priklauso Giedriui Titeniui, kuris 2015 m. užfiksavo 27,20 sek.

Šioje rungtyje taip pat varžėsi ir kitas lietuvis, tačiau jam sėkmė nenusišypsojo. 19-metis Aleksas Savickas distanciją įveikė 29,55 sek., o bendroje įskaitoje užėmė 43 vietą iš 46 startavusių plaukikų.

Geriausias A. Savicko karjeros rezultatas šioje rungtyje yra 28,63 sek.

Į baseiną taip pat šokusi R. Meilutytė kovėsi ne pačioje mėgstamiausioje rungtyje – 50 m. laisvuoju stiliumi.

Atrankoje plaukusiai R. Meilutytei pavyko užfiksuoti 26,38 sek. Su šiuo rezultatu sportininkė užėmė septintąją vietą ir į pusfinalį nepateko. Bendroje įskaitoje Rūta užėmė 31-ąją vietą.

Tačiau šioje rungtyje R. Meilutytei šiais metais nepasiseka jau ne pirmąjį kartą. Kiek anksčiau vykusiame pasaulio čempionate Lietuvos plaukimo žvaigždė atplaukė per 26,25 sek. ir tokio rezultato patekti į pusfinalį taip pat nepakako.

Šioje rungtyje plaukikė yra pasiekusi Lietuvos rekordą, kai ją įveikė per 25,04 sek.. Šiemet vasarį Alytuje lietuvė buvo finišavusi per 25,19 sek., būtent tokio laiko jau būtų užtekę prasibrauti į šiandien dienos pusfinalį.

Taip pat šioje rungtyje R. Meilutytė yra laimėjusi Europos ir pasaulio jaunimo čempionatą 2013 m., tačiau tarp suaugusiųjų apdovanojimų iškovojusi nėra.

Pirmadienio vakarą Lietuvos plaukimo aistruolių laukia trijų šalies atstovų pasirodymai, du iš jų finalai.

19:06 val. D. Rapšys plauks 200 laisvu stiliumi rungties finale;

19:13 val. K. Teterevkova startuos 200 m krūtine finale;

19:29 val. A. Šidlauskas ir 50 m krūtine pusfinalis.