
Šiaurės Korėjos parama iš pradžių buvo tik retorinė ir diplomatinė, Šiaurės Korėja buvo viena iš nedaugelio Jungtinių Tautų valstybių narių, 2022 m. pripažinusių vadinamųjų Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų suverenitetą rytinėje Ukrainoje.
Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad Šiaurės Korėja planuoja trigubai padidinti karių, kovojančių kartu su Rusija Ukrainos fronto linijoje, skaičių – nusiųsdama papildomai 25-30 tūkst. karių. Kariuomenė atvyks per artimiausius kelis mėnesius ir prisijungs prie 11 tūkst. Šiaurės Korėjos karių, kurie už Rusiją kovoja nuo pernai metų lapkričio.
Su šiuo nauju Šiaurės Korėjos karių antplūdžiu Maskva ir Pchenjanas sustiprino savo besivystančią partnerystę, kurdami ne tik transakcinius, bet ir strateginius santykius.
Rusijai šios partnerystės nauda yra akivaizdi. Rusijai labai reikia daugiau karių. 2024 m. ji prarado daugiau nei 1000 karių per dieną. Pirminiais duomenimis, 2025 m. okupantų patiriami nuostoliai tik auga.
Atsižvelgdamas į šiuos nuostolius, V. Putinas negali rizikuoti dar viena politiškai nepopuliaria mobilizacija. Naudodamas ne Rusijos karius, V. Putinas laimi laiko, kad galėtų atkurti savo kariuomenę.
Parodo Rusijos silpnumą
Nors Šiaurės Korėjos kariuomenė susiduria su operatyviniais trūkumais, Kim Jong Uno pasiryžimas rizikuoti daugybe gyvybių ir tiekti didžiulį ginklų arsenalą suteikia Maskvai svarbų buferį. Tai taip pat rodo, kad Rusija nėra pajėgi laimėti šio karo viena.
Per kelis mėnesius Šiaurės Korėja patyrė didelių nuostolių, neteko apie 4000 karių, tai yra beveik trečdalio dislokuotų karių. Nuostoliai buvo tokie dideli, kad 2025 m. sausio mėn. šiaurės korėjiečiai buvo priversti pasitraukti iš fronto linijos.
Tačiau nors rusai šiaurės korėjiečius laikė patrankų mėsa, tai nesustabdė Kim Jong Uno, kuris šių metų kovo mėn. sutiko nusiųsti dar 3000 karių. Nuo tada šiaurės korėjiečiai įgijo svarbios kovos lauke patirties ir supratimo, kaip dalyvauti elektroniniame kare.
Padeda ne tik kariais
Šiaurės Korėja teikia ne tik karius, bet ir reikalingą karinę ginkluotę. Kim Jong Unas Rusijai tiekė ginklų, tarp kurių yra 200 tolimosios artilerijos sistemų, daugiau nei šimtas trumpojo nuotolio balistinių raketų, penkiasdešimt daugkartinio raketų paleidimo sistemų ir dvidešimt savaeigių haubicų.
Be to, nuo 2023 m. rugsėjo mėn. Šiaurės Korėja išsiuntė daugiau nei 15 000 konteinerių, kuriuose greičiausiai buvo milijardai ginklų, įskaitant iki devynių milijonų artilerijos sviedinių, padėdama Rusijai papildyti 122 mm ir 152 mm artilerijos sviedinių atsargas.
Ukraina manė, kad Šiaurės Korėjos indėlis sudarė net 70 proc. Rusijos sunaudotų šaudmenų. Kadangi Rusijos karas su Ukraina labai priklauso nuo artilerijos, Šiaurės Korėjos pagalba buvo labai naudinga.
Tačiau dalis Šiaurės Korėjos ginkluotės buvo nepatikima, netiksli ir sena. Pirmoji Šiaurės Korėjos balistinių raketų KN-23 partija buvo per netiksli.
Jos buvo patobulintos tik po intensyvaus Rusijos ir Šiaurės Korėjos specialistų bendradarbiavimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kas mąsto, tas viską supranta, kur čia šuo pakastas, bet klausiu tų propagandos išknistų bukučių, KAIP ČIA TAIP IŠEINA?