REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Diktatorius Kim Čen Unas (Kim Jong-un) buvo perspėtas apie „tolimesnes griežtas priemones“, kurių bus imamasi, jeigu jis įgyvendins savo planus – toliau bandys raketas ar branduolinį ginklą, rašo „Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA

Viršūnių susitikime Londone, kuriam pirmininkavo Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Viljamas Heigas (William Hague), G8 valstybės derino naujas sankcijas, kurių bus imamasi, jeigu Šiaurės Korėja ir toliau grasins kaimynams.

REKLAMA

„Mes smerkiame dabartinę agresyvią retoriką ir manome, kad ji pasitarnaus tik tolimesnei Šiaurės Korėjos izoliacijai“, - pareiškė V.Heigas.

„Tai pirmas atvejis, kada pačios įtakingiausios ir turtingiausios pasaulio šalys, tarp jų ir Rusija, susitelkė, kad perspėtų apie galimas pasekmes jauną pačios uždariausios komunistinės pasaulio valstybės vadovą“, – rašo straipsnio autorius Saimonas Tomlinsonas (Simon Tomlinson).

„Analitikai netiki, kad Kim Čen Unas surengs ataką, analogišką tai, kuri 1950 metais sukėlė Korėjos karą. Tačiau būgštaujama, jog dėl šios šalies priešiškumo įvyks susikovimas, kuris gali virsti rimtu konfliktu“, - priduria autorius.

REKLAMA
REKLAMA

Perspėjimas nuskambėjo tą pačią dieną, kada Šiaurės Korėjos spaudoje pasirodė fotografija, kurioje pavaizduotos keturios moterys kariškės su aukštakulniais bateliais ir sovietinio stiliaus kepurėmis. Ši fotografija – eilinis išprotėjusio diktatoriaus pasigiriamojo pramuštgalviškumo aktas. Moterys patruliavo Sinuiju mieste palei Jalu (Yalu) upę.

Fotografijos pasirodymą lydėjo pasaulio visuomenės atstumtosios valstybės naujas retorikos raundas – ji pareiškė, kad turi parengusi „galingas priemones smūgiui suduoti“.

Moterys, vilkinčios karinę uniformą, žadina prisiminimus apie Muammaro Gaddafio asmens sargybinių moterų grupę su tamsiais akiniais, kepuraitėmis ir auliniais batais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad moterys sudaro daugiau kaip 10 procentų Šiaurės Korėjos Liaudies armijos, ir daugelyje šaulių dalinių, dislokuotų išilgai kranto linijos, tarnauja moterys. Norint pritraukti daugiau moterų į pasienio artilerijos dalinius rašomos propagandinės dainos. Moterys saugo beveik visus tiltus ir tunelius.

28 metų Kim Ok-Hee, buvusi treniruočių stovyklos instruktorė, 2007 metais duotame interviu papasakojo, kaip valstybė pasikliauja moterimis kariškėmis. Kim tarnavo 4.25 divizijos naujokų mokymo stovykloje. Šios divizijos paskirtis – ginti Šiaurės ir Pietų Pyongan provincijų pakrantes nuo priešo desanto, jeigu kiltų krizė.

REKLAMA

Anot jos, treniruočių stovykloje penki pulkai, ir kiekviename pulke yra moterų šaulių batalionas, apginkluotas tankais ir artilerijos pabūklais.

Bet netgi egalitarinėje Šiaurės Korėjos visuomenėje moterys, turinčios gerus išorės duomenis arba giminystės ryšių, užima geresnes pozicijas, kaip, tarkime, medicinos tarnyboje, sakė ji.

38 metų Čoi Jang Ilas (Choi Young-Il), kuris tarnavo mechaniku Šiaurės Korėjos karinėse oro pajėgose, tame pačiame interviu sakė, kad moterys jo dalinyje pradėjo tarnauti maždaug 1998 metais.

„Mano dalinyje visi bombonešių „Il-28“ pilotai – moterys, ir daugelis moterų pilotavo „An-2“,- sakė jis.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų