• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitąmet Šiaulių miestui prižiūrėti ir tvarkyti bus skirta 1,3 milijono litų mažiau nei šiemet (šiemet buvo skirta 4,8 milijono litų), todėl svarstoma, kaip taupant lėšas nepaskęsti sniege ir šiukšlėse. Viltys dedamos į pagal viešųjų darbų programą dirbančius bei socialines pašalpas gaunančius žmones.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių mieste prižiūrėti ir nuolat tvarkyti reikia apie milijono kvadratinių metrų plotą - šaligatvius ir priežiūros reikalaujančius žaliuosius plotus. Dar apie 185 tūkstančius kvadratinių metrų užima atokesnės, mažiau prižiūrimos teritorijos - Salduvės, Didždvario, Centrinis, Talkšos, Prūdelio, Lieporių ir kiti miesto parkai.

REKLAMA

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis sako, kad vasarą šiukšles iš miesto skverų ir parkų planuojama rinkti tik kartą per savaitę ar net mėnesį. "Galimybę taupyti turime tik vasarą. Žiemą neįmanoma, nes menkiausias taupymas sąlygoja pėsčiųjų bei transporto priemonių saugumą", – teigia A. Adomaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Miestui tvarkyti ketinama pasitelkti žmones pagal viešųjų darbų programą, tačiau jiems bus leidžiama dirbti pačius nekvalifikuočiausius darbus. A. Adomaičio teigimu, patirtis rodo, jog viešuosius darbus dirbantys žmonės dažnai būna neatsakingi, nepareigingi.

Savivaldybės klerkai paskaičiavo, kad vienas pagal viešųjų darbų programą dirbantis žmogus per mėnesį Savivaldybei sutaupytų apie tūkstantį litų, jei dirbtų visą darbo dieną 20 dienų per mėnesį. Prognozuojama, jog Šiaulių darbo biržoje kitąmet viešuosius darbus galinčių dirbti bedarbių bus apie pusę tūkstančio. A. Adomaitis įsitikinęs, kad miesto valdžia per mėnesį tegalės įdarbinti apie 30. Vedėjui paprieštaravusi vicemerė Daiva Matonienė siūlo sudaryti grupę ir perkračius "sistemą" rasti galimybę įdarbinti daugiau žmonių. "Reikia mąstyti, ką daryti, kad miestas būtų minimaliai švarus", - sakė vicemerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pirmiausia į viešuosius darbus nukreipiami blogiausioje padėtyje atsidūrę žmonės, kur abu šeimos nariai nedirba, yra mažamečių vaikų, nėra pragyvenimo šaltinio. Dirbantiesiems pagal viešųjų darbų programas dirbantiesiems pusę atlyginimo moka darbo birža, kitą dalį - Savivaldybė. Jei Savivaldybė neturi pinigų, mes negalime duoti ir žmonių. Jei priims įstatymo pataisą, tokius žmones galės įdarbinti privatininkai", - viliasi Šiaulių darbo biržos direktorė Genovaitė Kuprevičienė. Direktorė sako, kad jei prieš keletą metų žmonės nenoriai ėjo dirbti viešųjų darbų, tai dabar šiauliečiai griebiasi bet kokio darbo.

REKLAMA

Miestui tvarkyti tikimasi pasitelkti ir gaunančiuosius socialines patalpas (315 litų). Jiems būtų siūloma savanoriškai, t. y. be atlygio, tvarkyti miestą, tačiau jie turi teisę ir nesutikti. "Nemokėti jiems pašalpos dėl to, kad atsisakė savanoriškų darbų, negalime, nėra tokio įstatymo", – teigia Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Rita Blauzdavičienė.

Eva Jagminaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų