32
„Žalgiris“ – „Šiauliai“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte šeštadienio vakarą tęsėsi kova dėl finalo. Antrame pusfinalyje susitiko Kauno „Žalgiris“ ir Šiaulių „Šiauliai“, o pergalę rezultatu 87:77 (20:25, 21:22, 26:16, 20:14) iškovojo arenos šeimininkai.

32

Laimėtojai finale susitiks su Panevėžio „Lietkabeliu“, kuris dramatiškai įveikė Vilniaus „Rytą“.

Mačą geriau pradėjo šiauliečiai, kurie neleido Kauno ekipai pelnyti lengvų taškų, o po Nojaus Mineikio dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (19:12).

Žalgiriečiai priartėjo po Luko Lekavičiaus dvitaškio (20:23), Shaquille'as Keithas pasižymėjo paskutinėmis sekundėmis ir atstatė 5 taškų Saulės miesto ekipos pranašumą (25:20).

Antro kėlinio pradžioje „Šiauliai“ ir toliau neatleido vadžių, o po gražaus Pauliaus Danusevičiaus dvitaškio jau išsiveržė 9 taškų persvara (20:29). Visgi po Andrea Trinchieri pertraukėlės Kevarriusas Hayesas iškart atsakė dviem taškais, o dar du pridėjo Dovydas Giedraitis (24:29).

Praėjus keturioms minutėms įspūdingą kamuolį pakabino L. Thorpas, o dėjimu areną sudrebino Tomašas Pavelka (26:34).

Ir toliau problemas arenos šeimininkams kėlė L. Thorpe’as, o po dar vieno jo tritaškio A. Trinchieri vėl išsikvietė auklėtinius į pertraukėlę. Tiesa, prieš ją D. Giedraitis pasiprašė keitimo, o vėliau krepšininkas gulėsi ant žemės. Po rungtynių jis sakė, kad lyg patempė šlaunies raumenį, todėl į aikštelę nesugrįžo. Vėliau daktarai pateiks detalesnes išvadas.

Likus porai minučių iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ dar kartą prametė, o tuo pasinaudojo Paulius Danusevčius greitoje atakoje pelnęs du taškus (34:45).

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiams pavyko sukurti 8:1 atkarpą, bet du taškus pataikė T. Pavelka ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatu 41:47.

Antrąją rungtynių pusę atidarė ir toliau skriejantis T. Pavelka, o iš toli pasižymėti nepavyko Brady Manekui (43:51). Kiek vėliau persvarą ėmėsi tirpdyti L. Lekavičius pelnydamas 5 taškus iš eilės (50:51).

Jau firminiu Lauryno Biručio metimu tapęs „floateris“ pagaliau išveda šeimininkus į priekį (52:51). Prabėgus pusei kėlinio „Žalgiris“ ketvirtyje dominavo rezultatu 13:4, o situaciją dar pagerino du Edgaro Ulanovo taškai (56:51).

Po minutės pertraukėlės šiauliečiai vėl ėmėsi iniciatyvos ir po Dovydo Romančenko bei Karolio Giedraičio dvitaškio rezultatas vėl buvo lygus (59:59).

Kėlinio pabaigoje Keenanas Evansas sužvejojo varžovų pražangą ir sumetęs tris baudas vėl sukūrė nedidelę persvarą (67:63).

Lemiamame kėlinyje „Žalgiris“ ėmėsi spaudimo ir po minutės jau buvo susikūrę 7 taškų persvarą (70:63).

Dviženklę persvarą prabėgus beveik 4 minutėms smeigė tritaškį ir pirmąkart sukūrė dviženklę persvarą (75:64), tačiau T. Pavelka iškart atsakė metimu iš po krepšio (75:66).

Dar vienas L. Lekavičiaus dvitaškis vėl padidino atotrūkį, bet D. Romančenko pridėjo du baudų metimus ir vėl sutirpdė iki vienženklio, o po netaiklaus T. Dimšos tritaškio Nojus Mineikis pridėjo dar du taškus (83:76). Vėliau šeimininkai varžovų į priekį nepraleido ir šventė pergalę rezultatu 87:77.

„Žalgiryje“ naudingiausias buvo Lukas Lekavičius, kurio sąskaitoje – 17 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė Dovydas Romančenko, mačą baigęs su 17 taškų, 4 atkovotais kamuoliais ir 22 naudingumo balais.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Tomas Dimša 13, Laurynas Birutis 12,  Keenanas Evansas 10, Dovydas Giedraitis 9, Rolandas Šmitas ir Edgaras Ulanovas po 8.

„Šiauliai“: Dovydas Romančenko 17, L.J. Thorpe'as 14, Tomašas Pavelka ir Nojus Mineikis po 11, Shaquille'as Keithas 6.