30
Džordže Gagičius  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ arenoje krepšinio šventę – Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą – šeštadienį atidarė pusfinalio kova tarp Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkų. Po itin dramatiškos kovos bilietą į finalą nugriebė panevėžiečiai rezultatu 94:86 (15:23, 16:18, 27:17, 36;28) įveikęs varžovus iš sostinės.

30

Vilniaus „Rytas“ į KMT finalą nėra patekęs nuo 2020 m. Praėjusiais metais „Lietkabelis“ ir „Rytas“ susitiko KMT mažajame finale ir tuomet pergalę taip pat šventė Nenado Čanako auklėtiniai.

Finale panevėžiečiai susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ poros nugalėtojais.

Karjeros rungtynes pusfinalyje sužaidė Džordže Gagičius, kuris per 21 minutę aikštelėje pelnė 31 tašką (10/11 dvit., 11/16 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 44 naudingumo balus.

Komandoms rungtynėse kurį laiką sunkiai sekėsi rinkti taškus, o prabėgus 4 kėlinio minutėms Gyčio Masiulio dėjimas minimaliai išvedė vilniečius į priekį (7:5). Vėliau tritaškį smeigė Deividas Sirvydis, o dar du taškus „Rytui“ pridėjo Marcusas Fosteris (9:8).

Likus kiek mažiau nei 4 min. iki kėlinio pabaigos Vilniaus klubas į priekį jau buvo išsiveržęs 6 taškais, o dar didesnę persvarą jiems padėjo susikrauti Dovis Bičkauskis, kuris užsidirbo ir asmeninę, ir techninę pražangą (16:8).

Po Margirio Normanto taškų vilniečiai toliau bėgo 12:0 spurto dėka, tačiau kiek situaciją lygino Pauliaus Valinsko ir Gedimino Oreliko taškai (21:13). Kėlinio pabaigoje du taškus su pražanga pelnė Dž. Gagičius, baudas sumetė M. Normantas, o į pertrauką komandos išėjo rezultatu 23:15.

Antrajame kėlinyje savo progą išnaudojo Diante Baldwinas (27:24), o vėliau dėjimu dar du taškus pridėjo Javinas DeLaurier ir neleido priartėti varžovams (29:24).

M. Normantas likus dviem minutėms antruoju šansu pelnė taškus, tačiau dėjimu atsakė ir Dž. Gagičius (35:28). Savo stulbinantį pasirodymą serbas pratęsė ir dar kartą pelnydamas du taškus su pražanga (37:31).

Prieš pat ilgąją pertrauką Martynas Echodas pridėjo savo dėjimą ir sukūrė jau dviženklį pranašumą, o toks rezultatas išliko ir iki kėlinio pabaigos – 41:31.

Trečiajį kėlinį panevėžiečiams atidarė ir tritaškių sausrą nutraukė Gedimino Oreliko metimas ir nors į tai dvitaškiu atsakė G. Radzevičius, vėliau taškus pelnė D. Sirvydis ir Vytenis Lipkevičius sumenkindamas vilniečių persvarą (45:42).

Likus pusantros minutės iki lemiamo kėlinio pagaliau rezultatą išlygino D. Baldwino dvitaškis po greitos atakos. Dviem taškais atsakė ir M. Fosteris, bet atsipalaiduoti neketino Gabas Maldūnas su taikliu metimu iš vidutinio nuotolio (58:58), o šis rezultatas išliko iki ketvirčio pabaigos.

Lemiamą kėlinį atidarė du „Lietkabelio“ taškai, tačiau ir vėl atsipalaiduoti neleido M. Fosteris (60:60). Į aikštę sugrįžęs Dž. Gagičius užkūrė maksimalų spaudimą ir po dviejų jo baudų panevėžiečiai jau buvo priekyje (60:64).

Drama tęsėsi ir toliau, o „Lietkabeliui“ išsilaikyti padėjo du D. Bičkauskio tritaškiai iš eilės, o dar vieną tolimą metimą pridėjo D. Sirvydis (73:79). Likus mažiau nei dviem minutėm Gediminas Orelikas smeigė dar vieną tritaškį ir išvedė panevžiečius į priekį jau dviženkle persvara (76:86).

M. Fosteris tritaškiu vėliau braukė atsilikimą perpus (76:79), bet D. Sirvydis vėl buvo tikslus – 81:76. Dž. Gagičius dar labiau didino skirtumą (83:76), o pergalę tvirtino G. Orelikas – 86:76. Nors Vilniaus klubas priartėjo (79:86), bet N. Čanako auklėtiniai pergalės nepaleido – 94:86.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 23 (2/9 trit.), Margiris Normantas 14, Martynas Echodas 12 (13 atk. kam., 24 n.b.), Gytis Masiulis 10, Gytis Radzevičius ir Arnas Velička – po 7.

„7bet-Lietkabelis“: Džordže Gagičius 31 (10 atk. kam.), Deividas Sirvydis 18 (8 atk. kam., 2/7 trit.), Gediminas Orelikas 13, Dovis Bičkauskis 9, Gabrielius Maldūnas 7.