REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Seną vasarnamį pavertė poilsio oaze: pamatykite prieš ir po (nuotr. IKEA)

Šylant orams vis daugiau laiko praleisime sodo nameliuose ir vasarnamiuose. Deja, šie dažnai nėra pritaikyti ilgesniam laiko praleidimui – jie neretai būna itin maži, trūksta patogumo, o šviesos stygius neprideda jaukumo. Interjero dizainerė be remonto atnaujino būtent tokį sodo namelį ir atskleidžia svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti.

10

Šylant orams vis daugiau laiko praleisime sodo nameliuose ir vasarnamiuose. Deja, šie dažnai nėra pritaikyti ilgesniam laiko praleidimui – jie neretai būna itin maži, trūksta patogumo, o šviesos stygius neprideda jaukumo. Interjero dizainerė be remonto atnaujino būtent tokį sodo namelį ir atskleidžia svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti.

REKLAMA

„Siekiant sutaupyti, atnaujinti sodo namelį galima palaipsniui, po vieną nedidelę zoną – taip bus mažiau klausimų, kuriuos reikia spręsti vienu metu. Tad, kaip ir bet kurioje mažoje erdvėje, pirmiausia reikėtų pradėti nuo erdvės suskirstymo zonomis pagal funkcijas. Tai kartu suteiks aiškumo, kokių sprendimų tiksliai reikia poilsio, daiktų laikymo ar svečių priėmimo erdvėms“, – pataria IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.

Daugiau šviesos šaltinių be elektriko pagalbos

Dėl mažų langų ir neretai tamsių sienų bei grindų vasarnamiuose dažnai trūksta šviesos. Pasak interjero dizainerės, viena dažniausiai pastebimų klaidų, kuri taip pat prie to prisideda – tamsių spalvų baldai. Tamsios spalvos mažoje erdvėje ją dar labiau apkrauna, nesvarbu, kaip bus išdėstyti baldai.

REKLAMA
REKLAMA

„Neretai į vasarnamius suvažiuoja seni, nebenaudojami baldai iš miesto ar draugų namų. To pasekmė – stilių ir spalvų miksas, patogumo ir funkcionalumo trūkumas. Tad norint atsinaujinti, greičiausią efektą pasieksite tamsių spalvų baldus ir tekstilę atnaujinę į šviesesnius ir vienodos spalvos bei stilistikos – taip vizualiai atsiras daugiau erdvės ir šviesos. Didžiuosius daiktus ir baldus rekomenduoju rinktis vienspalvius – baltus, smėlinius, kai tuo tarpu tekstilės elementai gali būti įvairiaspalviai – dryžuoti, gėlėti, taškuoti“, – sako E. Nemanė.

REKLAMA

Erdvę padidina ir jaukumo suteikia ir tinkamas apšvietimas. Lengviausias būdas atnaujinti apšvietimą – turimuose sodo namelių ar sodybų šviestuvuose pakeisti senas lemputes į ryškesnes ir taupesnes LED lemputes.

„Taip pat įvertinkite, ar kiekvienoje veiklos zonoje pakanka šviesos, ar jauku joje leisti laiką, o jei reikia: pritaikykite papildomų šviesos šaltinių: grindinių, stalinių, sieninių šviestuvų. Smagus sprendimas yra naudoti didelį ilgą toršerą virš kavos staliuko ar valgomojo stalo – tokiu būdų turėsite centruotą jaukų erdvės pašvietimą, bet nereikės montuoti lubinio šviestuvo. Tokius sprendimus, galėsite sumontuoti patys, be elektriko pagalbos“, – sako E. Nemanė.

REKLAMA
REKLAMA

Atlaisvinkite stalų ir kitų baldų paviršius

Norint, kad maža erdvė neatrodytų dar labiau suspausta ir apkrauta – itin svarbu palaikyti tvarką ir kiekvienam daiktui rasti vietą. Tad vasarnamiuose itin svarbu turėti pakankamai sprendimų daiktams laikyti: patalynei, drabužiams, sezoniniams pramogų reikmenims. Uždaros spintos tinkamesnės dėl to, kad jos paslėps daiktus, erdvė atrodys harmoningiau. Tiesa – galima susimontuoti atviras lentynas, kurios yra itin talpios, o jas paslėpti užuolaidomis. Toks sprendimas dar suteiks ir jaukumo.

„Kartais norėdami sutaupyti vietą renkamės mažesnes spintas, jas išdėliojame skirtingose vietose. Vis tik efektas dažnai būna priešingas – jei spintose daiktams vietos neužtenka, jie nugula ant grindų, komodų ir kitų paviršių. Tad dažnai vietoje kelių spintų skirtingose kambario pusėse, geriau vieną kambario dalį dedikuoti daiktams laikyti. Šiuo atveju tam paskyriau visą sieną ir pasirinkau uždaros bei atviros spintų sistemas“, – sako interjero dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, lengviausia rasti reikalingus daiktus, kai laikome juos surūšiuotus. Tam ypač tinka įvairios dėžutės ir krepšiai. Dažnai naudojamus daiktus laikykite lengvai pasiekiamose vietose, sunkius – lentynų ar spintų apačioje, o rečiau naudojamus – viršutinėse lentynose.

Patalpa, kuri transformuojasi pagal poreikius

Kai vietos mažai – patartina rinktis tokius baldus, kurie atliktų kelias funkcijas: sofą, kuri išsiskleidžia į lovą, valgomojo stalą, kuris prireikus pasididina, sulankstomas kėdes, kurių nenaudojant galima paslėpti, kad neužimtų vietos, ar stumdomą vėžimėlį tiek daiktams laikyti, tiek pasitelkti kartais kaip staliuką.

„Renkantis minkštuosius baldus svarbu iškart numatyti vietą patalynės laikymui, geriausia jei pats baldas turi patalynės dėžę, tada susitaupys erdvė ir nereikės papildomų baldų. Taip pat galima apsvarstyti įvairius kušečių variantus, kurie yra labai patogūs nakčiai, bet puikiai tinka ir vietoj sofos dieną. Ne mažiau svarbu rinktis lengvai prižiūrimus baldus, pavyzdžiui, minkštuosius baldus su skalbiamais užvalkalais“, – pataria IKEA interjero dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų