REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturiasdešimtmečiui vyrui labai nepasisekė – jo varpa erekcijos metu atsirėmė į partnerės tarpvietę, sulinko ir plyšo. Vyras dabar ant varpos turi 3 cm ilgio įplyšimą.

Keturiasdešimtmečiui vyrui labai nepasisekė – jo varpa erekcijos metu atsirėmė į partnerės tarpvietę, sulinko ir plyšo. Vyras dabar ant varpos turi 3 cm ilgio įplyšimą.

REKLAMA

Britas gydosi, kaip manoma, sunkiausią kol kas registruotą „vertikalaus varpos plyšimo“ traumą. Keturiasdešimtmečiui vyrui labai nepasisekė – karštai besimylint su partnere, jo varpa erekcijos metu atsirėmė į partnerės tarpvietę, sulinko ir joje atsivėrė 3 cm ilgio žaizda.

Pirmas registruotas tokio pobūdžio sužeidimas

Jo trauma apibūdinama kaip pirmas registruotas tokio pobūdžio sužeidimas – dešinėje varpos pusėje esantis įplyšimas yra vertikalus, o horizontalus, kaip dažniausiai pasitaiko, rašoma „British Medical Journal“. Įplyšimas taip pat apibrėžiamas kaip esantis varpos viduryje, o ne skersai ar horizontalioje padėtyje.

Nepaisant siaubingo skausmo, kurį neabejotinai vyrui teko iškęsti, trauma nesukėlė daugelio įprastų tokiems sužeidimams, vadinamiems varpos lūžiais, būdingų simptomų. Traumos metu jis negirdėjau stipraus lūžimo garso, kuris paprastai siejamas su tokiais atvejais. Taip pat jam nepasireiškė odos susisukimas aplink žaizdą. Be to, vyrui erekcija tuoj pat nedingo, nors paprastai būtent taip nutinka. Erekcija praėjo tik po kurio laiko, palaipsniui, rašo dailystar.co.uk

REKLAMA
REKLAMA

Situacija buvo tokia neįprasta, kad medikai vyrui net atliko magnetinį rezonansą, norėdami pasižiūrėti, kas iš tiesų vyksta. Šį atvejo tyrimą publikavę urologai rašė, kad apie tokį sužeidimą iki šiol niekas nėra girdėjęs.

REKLAMA

„2020 metų liepos mėnesį „PubMed“ patvirtino, kad visi anglų kalba aprašyti atvejai yra susiję su „skersuoju“ tunica albuginea lūžimu“, – rašė straipsnio autoriai. – „Tuo tarpu mes pristatome pirmąjį aprašytą vertikalaus varpos lūžio atvejį, patvirtintą magnetiniu rezonansu. Jį lytinio akto metu patyrė 40 metų amžiaus vyras.“

Kas yra varpos lūžis?

Varpos lūžis – tai iš tiesų varpos akytkūnius dengiančios plėvelės (lot. tunica albuginea), apsauginio sluoksnio, dengiančio penio audinius, kurie į organą varo kraują, plyšimas. Jei varpa erekcijos metu per stipriai sulenkiama, gali pasigirsti lūžimo garsas, primenantis lūžtantį kaulą, bet iš tiesų tai – varpos apsauginis sluoksnis. Netrukus pasimato ir žaizda, prasideda tinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Ši trauma gali sąlygoti neįgalumą, erekcijos disfunkcijas, randus ir varpos formos pokyčius. Tačiau gydytojai teigia nežinantys, ko tikėtis iš vertikalaus plyšimo. Jie pataria tokį lūžį patyrusiems per 24 valandas būtinai kreiptis į medikus. Laimei, būtent šis pacientas jau visiškai pasveiko, ir praėjus šešiems mėnesiams ir vėl užsiima seksu.

„Kalbant apie ilgalaikes pasekmes, mes palyginsime šio paciento gijimą su kitais literatūroje aprašytais atvejais“, – teigiama urologų pranešime. – „Tačiau ramina tai, kad šis pacientas po šešių mėnesių nuo traumos jau ir vėl galėjo užsiimti seksu, pasiekti tokios pat kokybės, kaip iki traumos, erekciją, o jokių ženklių varpos sulinkimo požymių ar aiškiai matomų randų nėra.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų