REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
43
Santykiai (nuotr. Fotolia.com)

Seksas iš pareigos: kur dingsta noras mylėtis?

Santykių pradžioje du žmonės mėgaujasi nežabotos aistros akimirkomis, domisi, tyrinėja vienas kito kūnus. Tuo metu jie net neįsivaizduoja, kad tai galėtų kažkada baigtis.

43

Santykių pradžioje du žmonės mėgaujasi nežabotos aistros akimirkomis, domisi, tyrinėja vienas kito kūnus. Tuo metu jie net neįsivaizduoja, kad tai galėtų kažkada baigtis.

REKLAMA

Visgi ne vienos poros gyvenime pasitaiko etapų, kai dėl tam tikrų priežasčių dingsta susidomėjimas intymiais santykiais. Nenorint įskaudinti partnerio, į meilės guolį gulama iš pareigos. Tik ar taip derėtų elgtis?

Kur dingsta noras mylėtis?

Priežasčių gali būti daugybė – nuo psichologinių iki fiziologinių. Tačiau jas atrasti labai svarbu, netgi būtina, kad pavyktų įveikti ir vėl mėgautis intymiais santykiais.

Fizinės priežastys, lemiančios sumažėjusį lytinį potraukį, – įvairios ligos, vaistų vartojimas, netgi netinkama mityba. Seksualinis potraukis mažėja ar net visiškai išnyksta sergant depresija, praradus pasitikėjimą savimi, išgyvenant stiprų stresą, įtampą, jaučiant nuolatinį nuovargį ar turint asmeninių santykių sunkumų. Svarbu atskirti, kada seksualinis potraukis sumažėja, o kada apskritai dingsta.

Seksas iš pareigos kaip prievolė, lygiai kaip ir seksas be meilės ar atsitiktiniai vienkartiniai lytiniai santykiai su nepažįstamuoju dažniausiai neigiamai veikia psichiką ir labiau žaloja sveikatą, nei teikia naudos. Tad kokios dingusio noro mylėtis priežastys ir kaip jas tinkamai įveikti?

REKLAMA
REKLAMA

Rutina tapęs seksas

Ne vienus metus drauge pragyvenę partneriai puikiai pažįsta vienas kito kūnus, tiksliai žino, kaip suteikti malonumo konkrečiais prisilietimais ir pozomis, todėl neieško naujovių. Laikui bėgant intymūs santykiai tampa vis mažiau jaudinančia rutina.

REKLAMA

O kasdienė buitis, įtampa darbe, rūpinimasis vaikais gali itin stipriai slopinti lytinį potraukį. Todėl labai svarbu nepamiršti eksperimentuoti, stebinti, leisti daugiau laiko dviese, kalbėtis. Šeimos santykių specialistų nuomone, būtina kasdien rasti laiko, kurį partneriai skirtų išimtinai vienas kitam.

Fiziniai ir fiziologiniai pokyčiai po nėštumo. Paprastai poros su tuo susiduria pirmaisiais mėnesiais po vaikelio gimimo. Tai – pakitusi moters figūra, hormonų pusiausvyra, dėl maitinimo skausmingos krūtys, gimdos ar jos kaklelio skausmai, šlapimo nelaikymas ar kt. Dėl šių priežasčių sumenksta moters noras mylėtis. Kad ji po gimdymo galėtų priimti ir mylėti savo kūną, labai svarbus vyro palaikymas ir meilė.

REKLAMA
REKLAMA

Jausdama partnerio besąlyginį priėmimą ir šilumą moteris gerokai lengviau susitaikys su šiais pokyčiais. Taip pat labai svarbu, kad sutuoktinis suprastų, jog nėščios ir pagimdžiusios moters organizme vyksta didelių pokyčių, todėl nuotaikų svyravimai ar pasikeitęs lytinis potraukis – natūrali būsena.

Vyras turi gebėti tai priimti, nekaltinti antrosios pusės, nepykti ir nespausti. O partnerė neturėtų ignoruoti savo blogos savijautos dėl seksualinio vyro patenkinimo.

Bėgančių metų įtaka

Vidutinio amžiaus vyrai kartkartėmis patiria erekcijos nesėkmių, o jų su amžiumi vis dažnėja. Moterys išgyvena dėl išvaizdos pokyčių, nes pastebi, kad oda ne tokia stangri, atsiranda raukšlių, glemba krūtys ir pilvas. Visa tai silpnina savivertę ir itin neramina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galvojama, ar partneriui (-ei) vis dar patinka tokia išvaizda ar gebėjimas atlikti lytinį aktą. Tad reikėtų nepamiršti rūpintis sveikata ir išvaizda. Tačiau svarbiau save ir partnerį išmokti priimti su visais privalumais, trūkumais ir laiko tėkmės lemtais pasikeitimais.

Šeiminė įtampa. Ilgalaikis gyvenimas leidžia partneriams vienas kitą geriau pažinti ir įvertinti privalumus. Tačiau su laiku kaupiasi įvairių nuoskaudų, nesėkmių, kyla kaltė ir pyktis.

Nors į juos iš pradžių lyg numojama ranka ir stengiamasi nekreipti dėmesio, tačiau vėliau pribloškia visu stiprumu. Įtampa – sekso žudikė. Konfliktus reikia spręsti, išmokti nuoširdžiai atsiprašyti ir veiksmingiau bendrauti. Galbūt tai bus sudėtinga ir rizikinga, tačiau grąžins norą mylėtis.

REKLAMA

Specialistės komentaras. Psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė

Seksas iš pareigos kelia tokius pat jausmus, kaip ir viskas, kas daroma nenoromis. Žinoma, jei patiriamas malonumas, jaučiama, kad tai buvo gerai praleistas laikas, tuomet galima įžvelgti pozityvių bruožų net ir jam tapus rutina.

Tačiau jei seksas – tokia pat prievolė, kaip, tarkime, nemėgstamas darbas ar įkyrėję buities darbai, tuomet pamažu vis labiau didės nepasitenkinimas, apims jausmas, kad partneris naudojasi tarsi daiktu. Tai tik dar labiau ardys tarpusavio santykius.

Kad pavyktų to išvengti, pirmiausia reikėtų apskritai džiaugtis savimi, savo kūnu, nepeikti netobulumų (dažniau tai daro moterys).

REKLAMA

Seksualumas itin priklauso nuo bendros savijautos. Tad svarbu rūpintis sveikata, sveikai maitintis, užsiimti fizine veikla, išsimiegoti, išmokti atsipalaiduoti ir nepersitempti patyrus rūpesčių. Reikšminga pažinti save – tiek siaurąja prasme, suprantant, kas tinka ir patinka užsiimant seksu, tiek plačiąja, suvokiant, kodėl erzina partnerio asmenybė ar elgesys, iš kur kyla tam tikrų jausmų.

Supykus ant partnerio ar jaučiant kaltę dėl nesuvokiamų priežasčių gali būti sunku mylėtis, nes tokiais momentais emociškai atitolstama. Galbūt fiziškai pavyks atlikti tai, ko tikisi antroji pusė, tačiau visaverčio malonumo nebus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų