REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kanceliarija dar prieš mėnesi skelbė, kad solidarizuodamasis su žmonėmis ir verslu, parlamentas pradės taupyti elektrą – atjungs dalį liftų ir lempučių, temperatūrą patalpose užsuks iki 19 laipsnių. Šildančias kondicionavimo sistemas kabinetuose parlamento kanceliarija seimūnams žadėjo atjungti, tačiau atjungė ne visas.

Seimo kanceliarija dar prieš mėnesi skelbė, kad solidarizuodamasis su žmonėmis ir verslu, parlamentas pradės taupyti elektrą – atjungs dalį liftų ir lempučių, temperatūrą patalpose užsuks iki 19 laipsnių. Šildančias kondicionavimo sistemas kabinetuose parlamento kanceliarija seimūnams žadėjo atjungti, tačiau atjungė ne visas.

REKLAMA

Parlamentarai jomis šildosi ir aiškina, kad taupyti sveikatos sąskaita nesiruošia. Kai kurie išrinktieji, kad nebūtų per šalta, į Seimą atsineša ir daug elektros vartojančius termoventiliatorius. Kiti renkasi taupesnius būdus – į darbą ateina tiesiog apsimuturiavę keliais megztiniais. Nors už elektros kilovatvalandę moka neįsivaizduojamai mažai – vos 7 centus.

Parlamentarė, darbietė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė į darbą ateina šiltai apsirengusi. Sako, kad kartais tenka apsivilkti ir du megztinius, bet esą ir to maža, mat Seime – šalta. Šildanti kondicionavimo sistema darbietės kabinete atjungta, tad ji atsineša mažą termoventiliatorių.

REKLAMA
REKLAMA

„13 laipsnių kabinete, o toks paprastas termoventiliatorius, pasistatau ir galima dirbti. Ir pučia šiltas vėjelis, tada dirbti jau įmanoma. Kai sužinojau, kad seimas 7 ct už kwh moka, tai galvoju, kad gal mūsų sveikata brangiau kainuoja“, – sako Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

REKLAMA

Kad Seime šalta ir pačiam nesišildant neįmanoma dirbti, sako ir atsinešusi termoventiliatorių socialdemokrato Sabatausko patarėja.

„Neįmanoma dirbti, rankos sustingsta, pirštai.  Aš manau, kad viskas turi būti proto ribose, turi būti sąlygos bent jau higienos normų atitikimo. Sako, kad 19 norma, bet 13 tai tikrai jau“, – kalba Sabatausko patarėja Nerija Stasiulienė.

Tačiau, pasirodo, kondicionavimo sistemos atjungtos ne visur. Štai III rūmuose kabinetus turintys seimūnai, jei nori, gali nusistatyti temperatūrą, kokią panorėję.

REKLAMA
REKLAMA

„Po sprendimo Seimo, jie buvo centralizuotai atjungti, jais naudotis galimybės nebuvo, tai aš džiaugiuosi, kad po Seimo narių susirgimų, Seimo nariai kreipėsi į vadovybę, kad negalima turėti temperatūrą žemesnę nei 18 laipsnių, tai galime reguliuotis šildymą. – Kiek dabar laipsnių? – 22“, – pasakoja Seimo narys Andrius Bagdonas.

„Mano žiniomis, turėtų būt išjungta visur, kur tokie centralizuoti išjungimai. Jei Seimo nariai turi kokį individualų prietaisą, čia 100 proc. nesukontroliuosi, bet prašymas taupyti pasakytas aiškiai“, – sako Seimo narys Jurgis Razma.

Tačiau kanceliariją kuruojančiam Seimo vicepirmininkui konservatoriui Pauliui Saudargui tai, kad kai kur seimūnai šildosi atsineštais prietaisais – naujiena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra taupymo režimas. Seimas priėmė daug sprendimų, nukreiptų į strateginį taupymą“, – tvirtina P. Saudargas.

Šildytuvų atjungimas kabinetuose buvo tik rugsėjį pristatyto Seimo taupymo plano dalis. Valdyba tikisi, kad per metus išlaidos elektros energijai, o ateity – ir šildymui – mažės 10−15 proc. Taip pat Seime jau atjungė dalį lempučių, koridoriuose tamsiau nei būdavo įprastai. Taip pat veikia ne visi liftai.

„Bus saulės jėgainę nuotolinę Seimas įsigijęs, lemputės pakeičiamos taupančiomis į elektrą, bus detektoriai, kurie nustatys, ar žmogus eina“, – kalba P. Saudargas.

O kai kuriems seimūnams jokie šalčiai nė motais.

„Vėsu, nu bet nieko, gyvent galima, nesu labai įpratęs prie šilumos ar karščių, o taupymo režimas yra taupymo režimas, turim galvot“, – sako Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

„Man nešalta, frakcijoj iš ryto šiek tiek šalo kojos, bet man nešalta. Viskas gerai“, – kalba Seimo narys Linas Jonauskas.

„Yra šiek tiek vėsu, bet tai motyvuoja darbui. Aš kartais ateinu su megztiniu, kai nėra posėdžio su megztiniu, kai yra posėdis – marškiniai ir švarkas, nes ir taip šilta“, – tikina Seimo narys Vytautas Mitalas.

Seimo kanceliarijos pateiktos sumos, kiek elektros seimūnai sunaudojo per paskutinius tris mėnesius, verčia nustebti. Mat rugpjūtį, kai dauguma Seimo narių atostogavo, ir dar neprasidėjus rudens sesijai elektros sunaudota daugiau nei rugsėjį, kada visi grįžo į darbą. Rugpjūtį už ją parlamentas mokėjo 36,5 tūkst., rugsėjį – 32,5 tūkst.

Seimo taupymo plane, apkarpius tiek energetines, tiek kai kurias kitas išlaidas, numatyta sutaupyti iki 70 tūkst. eurų per metus.

Centrinis šildymas baisus tuo, kad pataikaujant neprotingiems šykštuoliams įjungiamas ir išjungiamas nelaiku. Pavasarį lengviau, nes yra viltis,kad atšils. Bet niekaip nesuprantu ko tempiama rudenį, daugumoje namų yra šildoms pagal lauko temperatūrą, radiatoriai tik rusentų, bet nebūtų namuose drėgmės. Dabar kai įjungs šildymą, atšalę butų sienos paims tiek šiluminės energijos, kad sumokėsit tuos pačius pinigus, plius slogos ir šalti namai.
Na,zodziu truksta,o ka daryti pensininkams,kurie neturi ka atsinesti ir prisijungti,juk ir jiems sveikata brangiau uz viska...........bet juk jiems niekas netiekia elektros uz 0,07 Eur.Galvokite Lietuvos zmoniu isrinktieji,galvokite.......ir darykite isvadas,nors cia ne jums,na,kol galite,naudokites proga.
Atkreipkite dėmesį: "Šildančias kondicionavimo sistemas kabinetuose parlamento kanceliarija seimūnams žadėjo atjungti, tačiau atjungė ne visas."
III čiuose rūmuose sėdintiems konservoms ir čmilynui neatjungė.
„Visos kiaulės yra lygios, tačiau kai kurios yra lygesnės už kitas“
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų