REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai norėtų priversti Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Tarybą atsistatydinti, jei jos veiklos ataskaitai Seime nepritariama.

REKLAMA
REKLAMA

Atitinkamą Lietuvos radijo ir televizijos įstatymo pataisą Seime užregistravo socialdemokratas Bronius Bradauskas, o jo pakeitimus savo parašais parėmė dar pusšimtis parlamentarų.

REKLAMA

Pataisos numato, kad LRT Tarybos pirmininkas, kaip ir iki šiol, kartą per metus už LRT veiklą atsiskaito Seimo plenariniame posėdyje, tačiau, skirtingai negu dabar, jeigu Seimas nepatvirtina LRT Tarybos pateiktos ataskaitos, ši per 5 dienas privalo atsistatydinti ir formuojama nauja Taryba.

Naujoji LRT Taryba per mėnesį atleistų nacionalinio transliuotojo generalinį direktorių ir skirtų naują.

Jeigu nepatvirtinus LRT Tarybos ataskaitos būtų pradėta naujo LRT generalinio direktoriaus skyrimo procedūra, ji būtų stabdoma ir LRT generalinį direktorių skirtų naujoji Taryba.

REKLAMA
REKLAMA

B.Bradausko teigimu, tokias pataisas parengti paskatino LRT Tarybos ataskaitų svarstymas Seime.

„Seimo pastabos neturi jokios įtakos tolesnei Tarybos veiklai. Taryba gali nereaguoti į Seimo nutarime nurodytas priemones, kurių siūloma imtis, nes nėra kaip priversti Tarybą jas vykdyti“, - piktinasi B.Bradauskas.

Taryba yra aukščiausia LRT valdymo institucija, atstovaujanti visuomenės interesams. Joje yra 12 narių - visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų, kuriuos deleguoja prezidentas, parlamentas, kūrybinės sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų