• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Socialdemokratų frakcija priglaus Darbo partijos frakcijos atstovus, kurie nusivylė savo susikompromitavusiu lyderiu Viktoru Uspaskichu. Tai pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė Socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

REKLAMA
REKLAMA

"Mūsų kolegas iš Darbo partijos ištiko didžioji bėda, kad jų vadovas, taip aukštai kėlęs galvą ir piešęs įvairius vaizdelius, turėjo dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo pasitraukti iš Seimo ir Vyriausybės, (...) galbūt kas nors, nusivylęs vadovo elgesiu, rinksis kitą kelią, ieškos aiškesnės politinės perspektyvos, galbūt prisijungs prie socialdemokratų, aš tikrai neatmetu tokios perspektyvos", - kalbėjo J. Olekas.

REKLAMA

Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino, jog Seimo socialdemokratai jau pradėjo derybas su partijos politika nepatenkintais Darbo partijos frakcijos atstovais, kad šie pereitų į socialdemokratų gretas.

"Socdemai dės dideles pastangas suskaldyti Darbo partiją, bandydami prie savęs pritraukti nemažą grupę jų atstovų Seime. Kiek žinau, tokios derybos jau dabar vyksta", - spaudos konferencijoje sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

J. Olekas tuo tarpu pirmadienį tikino, jog "konkrečių derybų nevyksta", tačiau patvirtino, jog "su visais kalbamės, tame tarpe ir iš Darbo frakcijos, neatmetama galimybė, kad kai kas iš jų galėtų papildyti mūsų gretas".

Socialdemokratų frakcija Seime jau yra sulaukusi perbėgėlių iš kitų frakcijų - birželio pabaigoje iš opozicinės liberaldemokratų frakcijos pas socialdemokratus perėjo Albertas Sereika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Sereikai opozicinius liberaldemokratus iškeitus į valdančiuosius socialdemokratus, pastarųjų frakcija Seime padidėjo iki 22 narių.

Darbo partijos frakcijos atstovus dairytis, anot J. Oleko, "aiškesnės politinės perspektyvos" galėjo paskatinti praėjusią savaitę Seimo patvirtintos "darbiečių" lyderiui V. Uspaskichui nepalankios parlamentinių komisijų išvados.

REKLAMA

Už šias išvadas balsavo tiek opozicinės, tiek valdančiosios Seimo frakcijos.

Seimas praėjusią savaitę konstatavo, jog V. Uspaskichas į interesų konfliktą įsipainiojo Maskvos pareigūnams proteguodamas su juo susijusią įmonę, taip pat - spausdamas verslo informacinius centrus dalininke priimti Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją (LVDK), kurios prezidentu anksčiau buvo.

REKLAMA

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), taip pat tyrusi šiuos klausimus, nusprendė, jog buvęs ūkio ministras pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes, turėdamas privačių verslo interesų, ėmėsi įgyvendinti bendros įmonės ir bendro verslo sukūrimo Maskvoje planą.

Kaip įstatymo pažeidimą VTEK įvertino ir tai, kad V. Uspaskichas siekė, jog savivaldybės priimtų į verslo centrų, kurių dalininkė yra Ūkio ministerija, valdymą LVDK.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VTEK paskelbus savo išvadą, valdančiosios Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas atsistatydino iš ūkio ministro posto bei pasitraukė iš Seimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be  raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų