REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai mano, kad prokurorai, narpliojantys Seimo narių automobilių nuomos sutarčių detales, per daug politikuoja ir netgi esą nepagrįstai stengiasi padaryti politikus nusikaltėliais.

REKLAMA
REKLAMA

Tokios mintys nuskambėjo trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje, kuriame buvo svarstomos Seimo narių, nuomojančių transporto priemones parlamentinei veiklai vykdyti, nuomos sutartys.

REKLAMA

Atmesdamas politikų priekaištus Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Jonas Rinkevičius tvirtino, kad "jokio politikavimo nėra, tyrimas atliekamas".

Jo vertinimu, kai kuriose sutartyse nurodyta likutinė automobilių išpirkimo kaina, prokurorų nuomone, "tikrai nereali". "Šiuo atveju kyla pagrįstų abejonių, ar Seimo narys nenusižengė Seimo nariui keliamiems etikos reikalavimams dėl to, kad įsigydamas asmeninėn nuosavybėn turtą - šiuo atveju automobilį, naudojasi ne savo asmeninėmis lėšomis, o valstybės lėšomis. Atpirkimo sutartys, dėl kurių taip aršiai buvo kalbama posėdyje, yra nutrauktos, ir prokuroras tikrai nebeturi pagrindo teismo keliu ginti viešą interesą. Todėl buvo nutarta visą turimą informaciją pateikti Etikos ir procedūrų komisijai, kad ji įvertintų, ar nėra nusižengimo etikai", - sakė prokuroras J. Rinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

SEB banko prezidento pavaduotojas Aivaras Čičelis atmetė kai kurių politikų teiginius, kad esą jie nežinojo, kokias sutartis pasirašo. "Niekas negali priversti pasirašyti sutarčių, ypač tų sutarčių, pagal kurias žmonės prisiima finansinius įsipareigojimus. Tai tradiciškai standartinė paslauga. Vieni prašė pasirašyti atpirkimo sutartis, kiti neprašė, tačiau visi žinojo, kad tai standartinė paslauga, kurią mes teikiame tūkstančiams savo klientų daugelį metų", - sakė jis žurnalistams.

Tuo tarpu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas mano, kad Seimo nariai buvo padaryti įkaitais. "Aš įsitikinęs, kad Seimo nariai įkaitais padaryti nuo pirmo Seimo valdybos sprendimo, kai nutarta Seimo nariams suteikti teisę nuomotis automobilius. Mano įsitikinimu, reikėjo grįžti į 1993 metų variantą, tai yra kiekvienam Seimo nariui nupirkti automobilį, kuris būtų suteiktas jam 4 metų laikotarpiui. Jam nebetampant Seimo nariu, tą automobilį eksploatuotų kitas. Dabar pagal tą valdybos sprendimą visi Seimo nariai padaryti įkaitais",- sakė A. Salamakinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, reikėtų galvoti kaip išeiti iš tos padėties, nes daugelis Seimo narių įnešė pradinį įnašą už automobilį iš savo pinigų, sumokėjo 10 ir 15 tūkst. litų, kad galėtų vykdyti parlamentinę veiklą. A. Salamakino duomenimis, dabar didžioji dalis parlamentarų už automobilių nuomą moka iš savo pinigų, nes parlamentinei veiklai skirtų lėšų neužtenka. "Įkaitais esame padaryti visi, įskaitant ir pačius valdybos narius", - teigė politikas.

Pasak A. Salamakino, artimiausiu metu planuojama parengti išvadas šiuo klausimu, kurias numatoma pateikti Seimo Etikos ir procedūros komisijai ir Seimui.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų