REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kancleris Jonas Milerius kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl to, kad antradienį, kai Seimas priėminėjo sprendimą dėl teisėjos Neringos Venckienės imuniteto panaikinimo, Seimo posėdžių salėje buvo daug asmenų, palaikančių teisėją. Jiems į Seimą patekti padėjo N. Venckienę palaikantys Seimo nariai.

REKLAMA
REKLAMA

J. Milerius pareiškė, kad leidimai į Seimą buvo išrašinėjami masiškai, o tarp dalyvavusių posėdyje N. Venckienės šalininkų būta ir kriminalinio pasaulio atstovų, t.y. žmonių, kurie turėjo teistumų.

REKLAMA

Kancleris išreiškė susirūpinimą dėl to, kad vienas Seimo narys išrašydavo nuo 30 iki 40 leidimų ir į Seimą galėjo patekti visi, kas pageidavo. Buvo matyti, kad prie Seimo besiburiuojančioms žmonių grupėms Seimo nariai siūlė savo paslaugas ir juos įleisdavo.

Jis prabilo apie daug metų svarstytą galimybę apriboti galimų išrašyti leidimų kiekį.

„Vakar balkone buvo ne vienas teistas žmogus. Su kriminaline biografine. Ne kartą teistas. Iškart prie Dario Kuolio priėjau, dariau dideles pastangas, kad nebūtų triukšmo. Jie patys pirštu rodė, kad va, už save mes garantuojame, o už tą, kuris stovi kampe ir turi kompiuterį rankose, mes už jį negarantuojame, kaip jis elgsis“, - kalbėjo J. Milerius. Jis pabrėžė, kad vakar buvo jaučiama didelė įtampa ir Seimo kanceliarija labai bijojo, kad balkone ko nors neatsitiktų.

REKLAMA
REKLAMA

„Prieš mėnesį vienu metu vienam asmeniui du Seimo nariai išdavė leidimus ir tas pilietis įėjo į Teisės ir teisėtvarkos komitetą ir pagrasino susidoroti su krūva žmonių. <...> Nepereseniausiai vienas iš Seimo narių įleidžia irgi vieną pilietį, jis nueina konkrečiai pas kitą Seimo narį ir pradeda triukšmauti, vadovybei iškvietus apsaugą jis dingsta, nes suvokia, kad užsiima negerais dalykais, ir iki vakaro mes nerandame, kur jis bastosi. Įspūdis susidaro toks – kas paprašo, tą  įleidžiam, visiškai nejaudina, jokios atsakomybės už tą žmogų“, - pateikė pavyzdžius J. Milerius, tačiau nepanoro atskleisti Seimo narių pavardžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Milerius prisiminė ir dar vieną atvejį, kai, jo manymu, buvo tyčiojamasi iš seimo apsaugos. Vienas žiniasklaidos atstovas bandė prasinešti į Seimą kamerą, tačiau jo nepraleido apsauga. Pro šalį ėjo Seimo narys ir pasisiūlė padėti: paėmė kamerą į rankas, pernešė ją ir kitoje pusėje demonstratyviai padavė kamerą žurnalistui į rankas.

„Tai spjūvis į veidą apsaugos tarnautojams“, - teigė jis.

Vida Marija Čigrijienė prisipažino, kad vakar jautėsi labai nesaugiai plenarinio posėdžio metu ir nuolat stebėjo, ar iš balkono ko nors nenumes. Pasak jos, balkone būta nusikalstamo pasaulio atstovų, kurie stovi Klonio gatvėje, ir ji baiminasi, ar nėra grėsmės Seimo nariams, kurie vakar balsavo už teisėjos imuniteto panaikinimą.

REKLAMA

Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje taip pat buvo akcentuojama ir tai, kad Seimo salės naudojamos ne pagal paskirtį, nes jose rengiami su žmogaus teisėmis prasilenkiantys renginiai.

Siekiant padidinti Seimo narių saugumą, buvo siūloma reglamentuoti, kad Seimo rūmuose gali vykti tik konferencijos, kurias organizuoja Seimas ir Seimo padaliniai, o į Seimo rūmus leisti Seimo nariams be išankstinio suderinimo „prasivesti“ tik po du žmones. Trys žmonės – jau grupė, todėl galima būtų derinti jų atvykimą į Seimą pagal išankstines paraiškas, svarbu, kad tam užtektų noro.

REKLAMA

V. M. Čigriejienė akcentavo Seimo narių saugumo būtinybę Seimo rūmuose, todėl, anot jos, kolegos turi elgtis atsakingai. Dalia Teišerskytė siūlė prašyti Seimo valdybos skubiai spręsti šį klausimą.

Galiausiai buvo nutarta, kad etikos sargai kreipsis į Seimo valdybą, kad būtų sugriežtintos pašalinių asmenų įėjimo į Seimą taisyklės ir organizuojamų Seime renginių tvarka, siekiant užtikrinti pačių parlamentarų saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų