REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo liepos siūloma keisti kompensuojamų vaistų išdavimo pacientams reikalavimus dėl mažiausios priemokos.   

Nuo liepos siūloma keisti kompensuojamų vaistų išdavimo pacientams reikalavimus dėl mažiausios priemokos.   

REKLAMA

Seime penktadienį registruotos tai numatančios aštuonių parlamentarų Farmacijos įstatymo pataisos. Seimui jas numatyta pateikti kitą ketvirtadienį. 

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas sako, kad nauja tvarka Ligonių kasai  kainuos „keliolika milijonų ar šiek tiek daugiau“.  

Pakeitimai numato, kad pacientui atsisakius įsigyti kompensuojamąjį vaistą su mažiausia priemoka, jam galėtų būti parduotas kitas recepte nurodyto bendrinio pavadinimo, stiprumo ir farmacinės formos  preparatas, o pacientas sumokėtų priemoką.  

„Jeigu žmogus vartoja sudėtinį, iš kelių veikliųjų medžiagų vaistą, ilgai veikiantį, kad ir gydytojui patarus, modernesnį, aišku, ir brangesnį, jam sudarysime galimybę ne mokėti visą kainą, kaip dabar, nes valstybė dabar kompensuoja tik pigiausią vaistą, o renkantis kitą, mokama visa kaina, o susimokėti priemoką – skirtumą tarp perkamo vaisto ir pigiausio kompensuojamo valstybės“, – BNS kalbėjo A. Matulas.    

REKLAMA
REKLAMA

Tais atvejais, kai kompensuojamas vaistas, kuris žmogui apskritai pirmą kartą būtų išrašomas arba pakartotinai išrašomas, bet bent po 12 mėnesių jo nevartojimo laikotarpio, jam kaip ir iki šiol turėtų būti parduodamas vaistas, už kurį paciento priemoka yra mažiausia. 

REKLAMA

„Pirmam paskyrimui paliekam pigiausią variantą, bet leidžiam jo ir atsisakyti“, – sakė parlamentaras. 

Ši kompensuojamojo vaisto su mažiausia paciento priemoka taisyklė negaliotų, jeigu tokio vaisto tiekimas sutrikęs arba vaistinėje likęs ne visas pacientui reikalingas vaisto kiekis. 

Tokiais atvejais, pacientui parduodamas kitas vaistas, kuriam nustatyta mažiausia paciento priemoka.

Pakeitimai galiotų išrašomiems elektroniniame recepte vaistams su žyma „pirmas paskyrimas“.  

Taip pat siūloma keisti ir kompensuojamųjų vaistų kainyno tvirtinimą: numatoma, kad naujos kainos įsigaliotų ne kas ketvirtį, kaip yra dabar, o du kartus per metus – nuo sausio ir liepos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ir medikai, ir pacientai nespėja prisitaikyti. Kompensuojami vaistai keičiasi, medikai nespėja parinkti gydymo“, – aiškino A. Matulas.  

Pataisos be kita ko numato, kad jos turėtų būti patvirtintos ne vėliau kaip likus mėnesiui iki įsigaliojimo. 

Ketinama nustatyti ir naują tvarką, kaip iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno  vaistai būtų išbraukiami. 

Nurodoma, kad į sąrašą įtraukti vaistai iš jo būtų pašalinami aštuoniais atvejais: kai panaikintas jų registracijos pažymėjimas, tiekimas rinkai nebeatitinka nustatytų reikalavimų, nustoja galioti leidimas laikinai tiekti pakuotėmis užsienio kalba, bendrinis pavadinimas išbraukiamas iš Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašo ar Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno būtų šalinami ir tie vaistai, kurių tiekimas  sutrinka arba vaistai uždraudžiami tiekti ar iš rinkos atšaukiami.

Pataisas teikia šeši Sveikatos reikalų komiteto nariai konservatoriai A.Matulas, Linas Slušnys ir Jurgita Sejonienė, „darbietė“ Vaida Giraitytė, Mišrioje Seimo narių grupėje esantis Remigijus Žemaitaitis, socialdmeoktratė Orinta Leiputė, o taip pat konservatorė Irena Haase ir liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.  

Dabar kompensuojamus vaistus nemokamai gauna 75 metų ir vyresni mažas pajamas gaunantys pensininkai ir neįgalieji – jiems priemokas kompensuoja valstybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų