REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas vos dviejų balsų persvara sutiko svarstyti nutarimo projektą dėl Lietuvos karių tolesnio dalyvavimo NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Afganistane. Nutarimo projektui po pateikimo pritarė 27 parlamentarai, 8 balsavo prieš ir 17 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Nutarimo projekte siūloma iki 2004 metų pabaigos pratęsti iki 4 karių ir civilių tarnautojų dalyvavimą NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Afganistane Tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje bei iki 50 karių ir civilių tarnautojų - JAV vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje "Tvirta taika" ("Enduring Freedom").

REKLAMA

Jeigu Seimas pritartų nutarimui, įvyktų šiuo metu Afganistane tarnaujančių maždaug 40 Specialiųjų operacijų pajėgų karių eskadrono rotacija. Lietuvos kariuomenės profesionalai misijoje Afganistane dalyvauja nuo praėjusio lapkričio.

Kai kurie Seimo nariai suabejojo, ar Lietuva turėtų toliau dalyvauti misijoje Afganistane. Nutarimo projektą pateikęs krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius gynė siūlymą pratęsti misiją.

REKLAMA
REKLAMA

"Palikti darbą pusiaukelėje būtų ne tik nekorektiška, bet ir neatsakinga", - sakė ministras, pažymėjęs, jog Lietuvos karių indėlį įvertino JAV specialiųjų pajėgų vadovybė.

JAV vadovaujamos sąjungininkų pajėgos nuvertė teroristus rėmusį Talibano režimą, tačiau iki šiol šalyje veikia buvusio režimo likučiai bei teroristai.

Didesne, dvylikos balsų, persvara Seimas po pateikimo pritarė nutarimo projektui pratęsti Lietuvos karių dalyvavimą misijose Balkanuose.

Iki 2004 metų pabaigos siūloma pratęsti iki 2 karių ir civilių tarnautojų dalyvavimą NATO vadovaujamoje tarptautinėje taikos stabilizavimo operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje, iki 35 karių ir civilių tarnautojų - NATO vadovaujamoje tarptautinėje taikos operacijoje Kosovo provincijoje, Serbijoje ir Juodkalnijoje, iki 5 karių ir civilių tarnautojų - Europos Sąjungos vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Buvusios Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minėtuosius nutarimo projektus dėl karių siuntimo į Afganistaną ir Balkanus ketinama svartyti spalio 7 dieną.

Lietuvai nusprendus pasiųsti savo karius į Iraką anksčiau buvo svarstyta galimybė atsisakyti siųsti trečiąjį būrį į Afganistaną.

Šiuo metu į 13 tarptautinių operacijų, įskaitant Balkanus ir Iraką, yra išvykęs 271 Lietuvos karys.

Krašto apsaugos ministras Seime patvirtino, kad kitais metais į tarptautines misijas bus pasiųsta mažiau karių.

"Faktiškai karių bus mažiau, bet sieksime išlaikyti tokį pat aktyvumą", - sakė ministras, pabrėžęs, kad dalyvavimas tarptautinėse misijose yra Lietuvos "indėlis į kolektyvinį saugumą".

REKLAMA

Seimui tai pat pateiktas ratifikuoti susitarimas dėl Lietuvos karių buvimo Kuveite. Susitarimas, be kita ko, suteiks Lietuvos kariams teisę nemokamai naudotis Kuveito aerodromais.

Šiuo metu gretimame Irake tarnauja beveik šimtas Lietuvos karių. 43 Algirdo bataliono kariai kartu su danais tarnauja Didžiosios Britanijos kontroliuojamame sektoriuje į šiaurės rytus nuo Basros.

Nuo rugpjūčio pabaigos Lenkijos atsakomybės zonoje Kerbelos mieste į pietvakarius nuo Bagdado tarnauja 44 Kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

REKLAMA

Dar aštuoni krovinių gabenimo specialistai dirba su amerikiečiais, du - kariniuose štabuose Bagdade.

Valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos narys Mykolas Pronckus piktinosi, jog Lietuva Irake remia "agresorių", taip vadindamas JAV, kaltino Vašingtoną apgavus pasaulį dėl masinių ginklų buvimo Irake.

Šie ginklai Irake iki šiol nėra rasti, tačiau ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad Irake taip "nėra rasta ir (Irako diktatoriaus - BNS) Saddamo Husseino režimo".

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų