REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Ketvirtadienį Seimas iškilmingame posėdyje paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro, Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80-ąsias gimimo metines.

REKLAMA
REKLAMA

Posėdžiui pirmininkavusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pažymėjo, kad A. M. Brazauskas neabejotinai yra vienas iš tų politikų, be kurio asmenybės ir jos politinės veiklos įvertinimo negalės apsieiti nė vienas politologas, istorikas, sociologas, besigilinantis į XX-XXI amžių sandūros Lietuvos valstybės istoriją, jos istorinį virsmą iš totalitarinio režimo ir okupacinės sistemos į laisvą ir demokratinę Lietuvą.

REKLAMA

„Daugeliu atvejų Algirdas Mykolas Brazauskas buvo šios mūsų naujųjų laikų istorijos tiesioginis įvykių veikėjas ir sprendimų priėmėjas. Istorijos vertinimuose jis liks vienintelis nepralenkiamas, kuriam likimas lėmė būti ir Lietuvos komunistų partijos pirmuoju sekretoriumi, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru, Seimo Pirmininku, Lietuvos Prezidentu, ir Ministru Pirmininku“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad A. M. Brazauską daug kas prisimins kaip labai įvairiapusį žmogų.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmogus su savo silpnybėmis, abejonėmis ir kartu su savo neabejotinais talentais ir unikaliu gebėjimu bendrauti su visais paprasta ir kiekvienam suprantama kalba“, – sakė I. Degutienė.

Minėjime kalbėjo Seimo narys, Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Kęstutis Glaveckas.

Posėdyje dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus, Kovo 11-osios Akto signatarai, buvusių ir dabartinės Vyriausybės nariai, A. M. Brazausko artimieji, kiti svečiai.

Seimo rūmuose buvo atidaryta paroda, skirta Prezidento A. M. Brazausko 80-osioms gimimo metinėms paminėti. Pristatomoje ekspozicijoje – fotografijos iš Seimo, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Lietuvos centrinio valstybės archyvų fondų, NATO multimedijos archyvo, A. M. Brazausko šeimos archyvo ir knygos iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Seimo kanceliarijos skaityklos fondų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų