• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šaulys iš Alytaus – jau Latvijos teisme

Ketvirtadienį Rygos apygardos teisme pradėta nagrinėti alytiškio Dano Baranausko (25 m.) byla. Už pasikėsinimą nužudyti vieną suaugusįjį ir dvi mažametes jam gresia laisvės atėmimas iki 20 metų

REKLAMA
REKLAMA

Norėjo atkeršyti

Kivirčas tarp dviejų latvių ir lietuvio pernai, rugpjūčio 8–osios vakarą, kilo vienoje Rygos kavinėje, Jasmuižo gatvėje. Į kavinę užėjęs jaunas vyrukas ėmė kibti prie kitų lankytojų. Du vyrai perspėjo chuliganą, kad jis liautųsi siautėjęs.

REKLAMA

Atrodė, jog apsižodžiavę ir apsistumdę vyrai nesutarimus išsprendė, bet lietuvis – o tai buvo D. Baranauskas – nusprendė kitaip. Išėjęs iš kavinės, po keleto minučių jis grįžo apsiginklavęs arbaletu, kad „pamokytų“ tuos latvius. Bandydamas ginklą nukreipti į netoliese stovinčius vyrus, jis netyčia pasisuko ir netikėtai paleido strėlę į pro šalį tuo metu ėjusią mergaitę. Strėlė sužalojo jai dešinę pėdą ir tik per atsitiktinumą nekliudė kitos mažametės, kuri buvo šalia. Dar viena lietuvio paleista strėlė pralėkė vos per 10 centimetrų nuo pro šalį ėjusios studentės galvos.

REKLAMA
REKLAMA

Tai matęs vienas kavinėje buvęs vyras paskambino į policiją, tačiau atvykę pareigūnai chuligano jau nerado.

Anksčiau Vokietijoje jau teistas D. Baranauskas pabėgo, o sulaikytas buvo tik po dviejų mėnesių savo namuose Lietuvoje. Pernai spalį Lietuvos pareigūnai jį perdavė kolegoms latviams, ir nuo to laiko D. Baranauskas laikomas kalėjime. Alytiškiui pateiktas gan rimtas kaltinimas – pasikėsinimas nužudyti. Nukentėjusiaisiais pripažinti vienas vyras, atsitiktinai pro šalį ėjusi studentė ir dvi mažametės draugės – Maša ir Julija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gimė su marškinėliais

Pirmoji teisme liudijo Julija Rožkova. „Mes su Maša tą vakarą išėjome pasivaikščioti, – pasakojo mažametė. – Prie namo su arbaletu rankoje stovėjo jaunas vyras, kurį aš esu mačiusi ir anksčiau. Mes paprašėme, kad jis duotų mums pasižiūrėti arbaletą. Jis, išėmęs strėlę, davė mums ginklą. Mes jį apžiūrėjome ir nuėjome į parduotuvę pirkti ledų. Po kurio laiko aš vėl pamačiau, kad tas vyras vaikšto gatve ir į kažką taikosi. O po to jis iššovė. Ten moteris vaikščiojo su šuniuku, tai strėlė pralėkė jai virš galvos. Aš sekundei nusisukau ir išgirdau, kad pravirko Maša. Kai atsisukau, pamačiau, kad ji pargriuvusi, o jai iš kojos kyšojo strėlė.“

REKLAMA

Kita liudytoja –18–metė Anastazija Fiodorova – negalėjo ateiti į teismą. Ji dabar universitete laiko egzaminus, o po to išvažiuos į praktiką, todėl prašė teismo vadovautis anksčiau jos duotais parodymais.

„Tas vakaras, kai aš vedžiojau šunelį, buvo labai tylus, – skaitė teisėjas merginos parodymus. – Bet vienu momentu išgirdau keistą garsą – lyg švilpimą prie pat ausies. Pirmiausia pagalvojau, kad labai arti, beveik liesdamas plaukus, praskrido koks nors paukštis. O po poros sekundžių, sužeista strėlės, pravirko mergaitė. Tik tada supratau, kad ir pro mane praskriejo strėlė, ir iškart pagalvojau, kad gimiau su marškinėlais. Juk galėjau žūti.“

REKLAMA

Reikalaus atlygio

Sužeistosios Mašos motina Svetlana Chrapanė teisme sakė, kad ji nenori, jog duktė duotų parodymus ir dar kartą susitiktų su tuo vyru, kuris ją sužeidė. Psichologė irgi nerekomendavusi mažametei eiti į teismą. Teismas tai įvertino ir nusprendė Mašos, kuri ką tik baigė trečiąją klasę, į teismą nekviesti.

Mašos motina ketino prašyti teismo bent 2 000 latų (tai yra apie 10 000 litų) dydžio moralinės kompensacijos. Moteris piktinosi, kad kaltinamasis elgiasi iššaukiančiai ir jų net neatsiprašė. Teisme D. Baranauskas viską neigia ir sako, kad jis su arbaletu šaudė į ... paukščius. Jį gina Latvijoje gerai žinomas ir brangus advokatas Atis Krievsas.

A. Jaruševičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų