REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinei Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ vadovaujantis buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad išgirdus nesutampančias Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės versijas jį apima svetima gėda. 

Opozicinei Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ vadovaujantis buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad išgirdus nesutampančias Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės versijas jį apima svetima gėda. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinoma, atsakinėdama į Seimo narių klausimus Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen sako susitikime su generaline prokurore sausio 20 dieną neišgirdusi nei įtariamo Seimo nario pavardės, nei jo priklausomybės partijai ar frakcijai, bet buvusi užtikrinta, kad tai ne Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas.

REKLAMA

N. Grunskienė teigia neminėjusi žodžio „liberalų“, bet nesugebėjo paneigti, kad pasakė frazę „tai ne jūsų frakcijos narys“. V. Čmilytė-Nielsen vadovauja Liberalų sąjūdžio partijai. 

Taip pat pasisakymuose šiek tiek nesutapo, ar pokalbyje buvo įvardinti Baudžiamojo kodekso straipsniai. N. Grunskienė minėjo juos pateikusi, Seimo pirmininkė ketvirtadienį minėjo, jog straipsniai nebuvo minėti, bet buvo paminėta, kad tai sunkios nusikalstamos veikos prieš vaikus, už kuriuos gresia sunkti atsakomybė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Svetima gėda aplanko kai prieš akis penkių minučių laikotarpyje stovėjo aukščiausia Seimo pareigūnė, po to stojo generalinė prokurorė ir vėl mes matome skirtingas versijas. Tai yra vėl meluojama. Šiandien Seimo pirmininkė iš tribūnos, vengdama tolesnių atsakymų, pasakė vėl mums naują faktą, nors visą laiką buvo neigiama, kad buvo pateikta informacija apie ikiteisminį tyrimą. Šiandien pripažino, kad jai buvo pasakyti ne tik straipsniai, bet ir apibūdintos veikos, ji patyrė šoką ir iš to šoko negalėjo pasidalinti informacija nei su ministre pirmininke, nei su kitais pareigūnais. Tai vėl nauja versija, kuri paaiškėja trečią savaitę po viso šito... nežinau, kaip tai įvardinti, švelniau pavadinti. Koks melo ir purvo srautas ant mūsų pilamas. Pasirodo, galima skirtingai kalbėti, kai tribūnoje yra prokurorė ir Seimo pirmininkė“, – teigia S. Skvernelis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai ar straipsnių įvardinimas ir nusikalstamos veikos paminėjimas nėra ikiteisminio tyrimo dalykas? Tai kokie duomenys yra ikiteisminio tyrimo dalykas? Tiktai Kristijono Bartoševičiaus pavardė? O visa kita ne?“, – pridūrė parlamentaras. 

Generalinė prokuratūra nėra pradėjusi tyrimo dėl ikiteisminio tyrimo duomenų nutekinimo, nors buvęs konservatorių frakcijos Seimo narys K. Bartoševičius būdamas komandiruotėje Čilėje ir planuodamas komandiruotę į Indiją staiga pakeitė savo planus ir nutarė trauktis iš Seimo kaip tik prieš generalinei prokurorei N. Grunskienei raštu kreipiantis į Seimą dėl neeilinės sesijos sušaukimo ir neliečiamybės atėmimo Seimo nariui. 

REKLAMA

Tačiau prokuratūra vertina socialdemokratų prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl informacijos nutekinimo, o priėmus sprendimą žada informuoti visuomenę. 

„Šiandien mes turime situaciją, kai šventoji dvasia į Čilę pranešė įtariamajam asmeniui, kad jis įtariamas sunkiais nusikaltimais. Visa kita vėl toliau slepiama. Slepiami elementarūs dalykai: kas kam skambino, ką patikrinti labai lengva. Jeigu tie skambučiai padaryti frakcijos seniūnės, tai ji šiandien gali prisijungti prie savo duomenų bazės prie kiekvieno Seimo nario ir jums pateikti išklotines skambučių. Mes, kiekvienas Seimo narys, tokią galimybę turime. Nueini į kabinetą, prisijungi ir pateiki“, – piktinosi S. Skvernelis. 

REKLAMA

Šiuo atveju S. Skvernelis mintyse turėjo neseniai paaiškėjusią informaciją, kad sausio 20 dieną K. Bartoševičiui į Čilę skambino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, nes buvo sulaukusi „tam tikrų indikacijų“. Paskui ji paaiškino, kad buvo gavusi K. Bartoševičiaus žinutę, jog jis traukiasi iš Seimo, bet neva apie įtarimus tuometiniam kolegai nežinojo. 

S. Skvernelis taip pat sako, kad generalinei prokurorei atėjus pas Seimo pirmininkę su tokia informacija, natūralu yra pasidomėti, iš kur šis Seimo narys, kokiai frakcijai priklauso. 

„Negi jūs naiviai tikite, kad ateina pas tave su tokiais kaltinimais prokurorė ir tu nepaklausi, iš kur, iš kokios frakcijos, iš daugumos ar mažumos. Tai, pasirodo, buvo pasakyta: Seimo pirmininkė buvo nuraminta, kad tai ne liberalų problema. Tai kodėl jie taip sako? Kodėl kiekvieną kartą mes turime skirtingą versiją? Ir jie painiojasi tose versijose. Aš nesuprantu, kur esmė pripažinti? Na, buvo. Pirmą dieną galėjo pasakyti: norėjom kuo greičiau išspręsti klausimą, pasakėm, pranešėm į Čilę, kad staigiai padėtų mandatą. Nebūtų tada šitų istorijų. Dabar liks neatsakytas klausimas, kas nutekino ir kodėl taip buvo viskas slepiama. Tai premiumuoji ir kitą dalyką: taip bus ir su ikiteisminiu tyrimu. Gal irgi bus daromi veiksmai, kad mes nesužinotume? Arba kad tas tyrimas numirtų“, – sakė S. Skvernelis. 

Esmė tai,kad Čmilytė,Morkūnienė melavo ir tai jau politinė atsakomybė,jei už tai ne vienas politikas net už tai kad tik galėjo galėti buvo išmestas,kitam apkalta tai jokių dvigubų standartų.Juk tie išmesti irgi konkrečiai niekam jokios žalos nepadarė,bet buvo kalbama apie moralę ,reputaciją.O tiems kuriems vis dar rųpi keliukai tegul pasidomi kokie,, kelius ir trasas,, už milijardus Energetikos ,susisiekimo ministrai paadrė liberalizavus elektrą,ir jau pelningas valstybės įmones padarę uabais,net Regitrą,Tai kažkokiem akcininkams jau pastoviai ilgam kapsės,,keliukai,,
Sauliuk, taigi tu milicija
Sauliuk, taigi tu milicija
daug tavo draugelių dirba struktūrose, kurios viską žino. Todėl baik politikuoti ir, jei yra pagrindas, kreipkis į prokuratūrą
atsargūs per savivaldybių ir Seimo rinkimus...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų