Turkijoje startavo antrasis Europos čempionato atrankos ratas, pradėtas sudėtinga šeimininkų pergale, kurią išplėšė Šarūno Jasikevičiaus auklėtinis.

Ergino Atamano treniruojama Turkijos rinktinė (1/1) savo žiūrovų akivaizdoje 76:75 (16:16, 19:14, 19:17, 22:28) palaužė Islandiją (1/1).

Paskutinę minutę Sertačas Šanli pataikė dvitaškį su pražanga, sutvirtindamas šeimininkų pozicijas (74:70).

Elvaras Fridrikssonas atsakė tolimu metimu, o islandams apsigynus rezultatą persvėrė Jonas Gudmundssonas (75:74).

Turkai lemiamą metimą patikėjo Stambulo „Fenerbahce“ žaidėjui Tarikui Biberovičiui, kuriam pavyko sudėtingu vidutinio nuotolio šūviu išplėšti pergalę.

Mačo herojus per 28 minutes surinko 11 taškų (2/8 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 4 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, bloką, pražangą ir 9 naudingumo balus.

20 taškų Turkijos rinktinei pelnė S.Šanli (12 atk. kam., 2/7 tritaškių), 14 – Ercanas Osmani (5 atk. kam., 2/2 tritaškių). Islandijai 15 taškų surinko Martinas Hermannssonas (6 atk. kam., 4 rez. perd.), 14 – Elvaras Fridrikssonas (5 rez. perd.), po 12 – Tryggvi Hlinasonas (10 atk. kam.) ir Aegiras Steinarssonas, 11 – Kristinnas Palssonas (3/7 tritaškių).

Rungtynes 16 tūkstančių gerbėjų talpinančioje „Sinan Erdem“ arenoje stebėjo 15,2 tūkstančio aistruolių.

B grupėje taip pat varžosi Italija (1/0) ir Vengrija (0/1). Į čempionatą keliaus trys geriausios grupės komandos.