REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant didelio augančio užsikrėtimų skaičiaus, hospitalizacijų apimtys dėl COVID-19 išlieka stabilios, konstatavo VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. Nors dauguma, užsikrėtusiųjų omikron, serga lengvai, neatmetama, kad kylant susirgimams galima neišvengti ir sunkesnių pacientų.

Nepaisant didelio augančio užsikrėtimų skaičiaus, hospitalizacijų apimtys dėl COVID-19 išlieka stabilios, konstatavo VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. Nors dauguma, užsikrėtusiųjų omikron, serga lengvai, neatmetama, kad kylant susirgimams galima neišvengti ir sunkesnių pacientų.

REKLAMA

„Nežiūrint labai didelio ir greitai augančio užsikrėtimų skaičiaus, hospitalizacijų skaičius kol kas taip greitai nedidėja ir faktiškai paskutinės savaitės bėgyje išlieka toks pats. 

Vidutiniškai Vilniaus regione ir Santaros  klinikose užimta pusė aktyvaus COVID-19 gydymo lovų ir kiek daugiau nei pusė, apie 60 proc. užimta reanimacinių lovų. Žinoma, situacija gali pasikeiti, mes ją atidžiai stebime“, – naujausius duomenis pateikė F. Jankevičius.

Jis pažymėjo, kad vis labiau įsitikinama, kad omikron atmaina jau dominuoja – tam nereikia ir sekoskaitos, tai  leidžia konstatuoti jau PGR tyrimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Sunkesnių absoliučiais skaičiais irgi gali padaugėti“

Klinikų vadovas teigė, kad kol kas nematoma sunkių atvejų dėl omikron, bet tokių pacientų gali padaugėti vėliau.

REKLAMA

„Kol kas nematome labai sudėtingų atvejų, jų nepadaugėja. Ir, kaip žinia, kol kas nedidėja ir hospitalizacijų, tai yra, didžioji dalis, užsikrėtusiųjų omikronu, nereikalauja hospitalizacijos, simptomai yra pakankamai lengvi. Bet ką reikia turėti omenyje, kad daugiau ir greičiau augant užsikrėtimų skaičiui, tokių atvejų sunkesnių absoliučiais skaičiais irgi gali padaugėti. Tai mes tam ruošiamės“, – sakė jis.

Paklaustas, ar praėjusią parą fiksuotos vos 4 mirtys galėtų leisti prognozuoti, kad ši banga bus lengvesnė, Santaros klinikų vadovas tą tik patvirtino.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai to tikimės ir viena priežasčių yra ta, kad visgi šalies imunizacija vyksta greitu tempu ir pagrindinės rizikos grupės žmonių vis daugiau gauna revakcinaciją. Tikrai žinome, kad 3 vakcinos dozė yra esminis apsaugos komponentas, nes ji ženkliai sumažina galimybę patekti į reanimaciją ir sumažina sunkią ligos eigą“, – kalbėjo jis.

Dėl izoliuojamų medikų gali prireikti pagalbos

F. Jankevičius taip pat neatmetė galimybės, kad gali augti izoliacijoje dėl omikron atsidursiančių medikų skaičius, kas vėl reikalaus telkti pajėgas.

„Šiuo metu Santaros klinikose izoliacijoje yra 8 žmonės, nėra labai daug. Bet šis skaičius gali išaugti ir tada vėl atsidursime problemoje, gali tekti pasitelkti kitas organizacijas – Raudonojo kryžiaus ir šaulius. Bet kalbant apie simptomus ir ligos sunkumą, rizikos grupėje yra tie, kurie neturi trečios dozės, o tarp medikų tokių yra labai nedaug. O po trečios skiepo dozės žmonės nepatenka į reanimaciją, tad ta apsauga yra labai aukšta, siekia 90 proc.“, – komentavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvejai toliau muša rekordus

Praėjusią parą taip pat mirė keturi žmonės, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Nustatyti 3415 atvejų – didžiausias paros atvejų rodiklis nuo lapkričio 5 dienos. Atvejų šuolis fiksuojamas ketvirtą dieną iš eilės.

Visi mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2004 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyta 22,1 tūkst. žmonių.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 14,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 5,4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 955,7 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 17,3 proc. Abu šie rodikliai, lyginant su ankstesne para, paaugo.

REKLAMA

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo per 536,4 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė apie 7,5 tūkst. žmonių.

Iš 7504 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 666. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 14,2 tūkst. mirčių.

Reanimacijose – 93 pacientai

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1070 COVID-19 sergančių pacientų – šiek tiek daugiau nei diena prieš tai, 93 iš jų – reanimacijoje. 

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 113 žmonių – trimis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą.

59 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 900 žmonių.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

REKLAMA

Vyriausybė taip pat yra nusprendusi, jog reikalavimai neturintiesiems galimybių paso būtų atlaisvinami, kai per kalendorinę savaitę ligoninėse nebūtų gydoma daugiau nei 300 koronavirusu sergančių pacientų.

71 proc. ligoninėse gydomų pacientų yra neskiepyti arba skiepyti nepilnai. Tokie pacientai taip pat sudaro 81 proc. reanimacijos pacientų.

Bobiausybes scenarijai, o kur režisieriai ir artistai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų