REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį šalies vadovai, reaguodami žinią apie vienuolės, disidentės Nijolės Sadūnaitės mirtį, pareiškė užuojautą.

Sekmadienį šalies vadovai, reaguodami žinią apie vienuolės, disidentės Nijolės Sadūnaitės mirtį, pareiškė užuojautą.

REKLAMA

„Labai simboliška, kad F. N. Sadūnaitės netekome šv. Velykų dieną. Net tamsiausiu sovietmečio metu ji tikėjo, kad Lietuva prisikels ir bus laisva. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius, bendražygius ir visus Lietuvos žmones“, – užuojautoje rašo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

F. N. Sadūnaitė buvo apdovanota Sausio 13-osios atminimo medaliu (1992), Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi (1998) ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu (2000). Vienuolei 2017 metais paskirta Laisvės premija.

Užuojautą dėl N. Sadūnaitės mirties pareiškė ir ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Nijolės Sadūnaitės disidentinė veikla buvo itin svarbi pasipriešinimo okupaciniam sovietų režimui moralinė atrama. Net ir patirtas sovietų represinių struktūrų persekiojimas netemdė jos tikėjimo žmogiškumu ir nepakirto ryžto siekti Lietuvos laisvės. Reiškiu užuojautą visiems N. Sadūnaitės artimiesiems ir bendražygiams“, – Vyriausybės pranešime cituojama sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda, reikšdamas užuojautą dėl N. Sadūnaitės mirties, akcentavo disidentės drąsą ir kovą prieš okupacinę valdžią.

„Sesuo Nijolė – ypatinga asmenybė, išsiskirianti net ir tarp daugybės nuostabių, bebaimių, nepalūžusių Lietuvos laisvės kovotojų, praėjusių sovietų kalėjimus, lagerius ir tremtį. Jos drąsus pasiaukojimas, jos didvyriška kova be ginklo prieš okupantus, prieš visą teroristinės blogio imperijos prievartos sistemą, netrukdė jai būti kuklia ir paprasta, netrukdė jai spinduliuoti linksmumu ir gyvenimo džiaugsmu, – net ir persekiotojų akivaizdoje.

REKLAMA

Sesuo Nijolė okupuotoje Lietuvoje elgėsi kaip laisvas žmogus, ji kovojo su blogiu be jokios neapykantos. Turbūt todėl sesuo Nijolė Sadūnaitė tapo gyvu pavergtos, bet nepalūžusios, už laisvę kovojančios Lietuvos simboliu. Jos nuostabi herojiška asmenybė nustebino ir sužavėjo visą laisvąjį pasaulį. Jos šviesi kova bus įkvėpimo šaltinis laisvę saugoti įsipareigojusioms Lietuvos kartoms. Viena sesers Nijolės atsiminimų knyga pavadinta „Skubėkime daryti gera“. Tegu šis moto būna kvietimas mums visiems, dėkojantiems seseriai Nijolei už jos nuostabią kovą, už jos nuostabų gyvenimo pavyzdį“, – Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.

Apie tai, kad eidama 86 metus mirė disidentė, vienuolė N. Sadūnaitė, sekmadienį pranešė portalas „Bernardinai.lt“.

Ko nepasakysi apie juos
Ko nepasakysi apie juos
Sadūnaitė - tai SĄŽINĖ. Tebūnie Jai Danguje atlyginta!
tai buvo drąsiausia Lietuvos moteris. Su subtiliu jumoru ji šaipydavosi net iš ją atėjusių areštuoti KGB- istų. Neišsigando ir Grybauskaitės, per apdovanojimą pasakė tiesos žodį.
Amžiną atilsį Jai
Mūsų didžiausius ir mylimiausius pasikviečia pas save reikšmingą dieną, tuo parodant, kas jie yra. Justinas Marcinkevičius išėjo vasario 16-tąją. Sesuo Nijolė išėjo per Velykas.
Būna žmonių, kurie neužima jokių valstybinių pareigų, tačiau Tautos istorijoje užima didesnę vietą už prezidentus ir laureatus. Tai moraliniai autoritetai, kurių aukštumos nepasiekiame, į kuriuos lygiuojamės.
Ji buvo buvo žmogus, kurios patarimo mintyse ne vienas paklausdavom sunkiais gyvenimo momentais, kai reikėdavo apsispręsti, ar esame teisūs.
Tokia ji buvo mums visiems. Lietuvos sąžinė. Nesitaiksčiusi su melu ir neteisybe nei tada, nei dabar. Ji kasdien mums nešė tikėjimo, meilės ir tiesos dovanas.
Ji išėjo taip, kaip ir gyveno - su Viešpačiu, jo prisikėlimo dieną. Šventų Velykų dieną ji paliko mums savo sielos ir širdies šviesą. Ir doro, nuostabaus, drąsaus žmogaus tvirtybę.
Amžiną atilsį. Teišvysta ji šviesų Jo veidą ir tebūna Jis jai maloningas.
NIJOLĖ SADŪNAITĖ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų